
Ruim 100.000 steunbetuigingen voor petitie tegen asielwetten
AMSTERDAM (ANP) - De petitie van VluchtelingenWerk Nederland tegen de nieuwe asielwetten is meer dan 100.000 keer ondertekend. De teller stond woensdagochtend op 100.560. Volgens de organisatie die vluchtelingen ondersteunt, laat dat zien dat er "forse steun" is voor haar verzet tegen de strengere wetgeving.
In de petitie wordt de Eerste Kamer opgeroepen tot "medemenselijkheid". VluchtelingenWerk stelt dat de wetsvoorstellen die de Tweede Kamer al heeft goedgekeurd chaos, langere procedures en jarenlange onzekerheid gaan veroorzaken. De organisatie noemt ze "onrechtvaardig en onuitvoerbaar".
De bezwaren gaan zowel over de strafbaarstelling van illegaal verblijf als over andere maatregelen. Zo worden in de nieuwe wetgeving verblijfsvergunningen voor bepaalde tijd nog maar voor drie jaar afgegeven en wordt gezinshereniging ingeperkt. Voorstanders willen zo de instroom van asielzoekers fors verlagen. Volgens VluchtelingenWerk raken de wetten "vluchtelingen direct in hun bestaanszekerheid".
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag voor de rechtbank in Rotterdam acht jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 59-jarige Marius van der P., voor het jarenlang mishandelen en seksueel misbruiken van zijn dochter. Ook haar tweelingbroers, die zich sterk met hun streng christelijke vader identificeerden, hebben zich volgens het OM aan haar vergrepen. Tegen hen eiste het OM 54 maanden cel en tbs met voorwaarden.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Via de nieuwe focusflitsers die weggebruikers beboeten voor het gebruik van een telefoon achter het stuur, zijn in de eerste maanden ruim 12.000 bekeuringen uitgedeeld. Dat meldt het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB) woensdag. Het gaat om de periode mei tot en met augustus.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De drie stakingen van KLM-grondpersoneel hebben de luchtvaartmaatschappij tot nu toe minimaal 30 miljoen euro gekost, zegt een woordvoerder. Als de actievoerders volgende week opnieuw het werk neerleggen zoals gepland, loopt dat bedrag op met nog eens minstens 10 miljoen euro.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Harrie Jekkers stopt in juli 2026 met optreden als cabaretier. Dat heeft zijn management woensdag gemeld. De Haagse komiek is dan 75 jaar en "wil op zijn hoogtepunt stoppen", aldus zijn agentschap. Jekker speelt op 12 juli in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag voor de laatste keer zijn huidige programma In mijn liedjes kan ik wonen.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het aantal deelnemers aan de stakingsactie van het KLM-grondpersoneel op Schiphol woensdagochtend blijkt aanzienlijk lager te zijn dan verwacht. Volgens FNV-bestuurder John van Dorland komt dat doordat de werkgever medewerkers heeft opgeroepen om toch te komen werken.
4 uur geledenSCHIPHOL(ANP) - Op en nabij Schiphol is het derde protest van een deel van het grondpersoneel van KLM begonnen. De achterban van de vakbonden FNV en CNV is niet te spreken over de arbeidsvoorwaarden die de luchtvaartmaatschappij voor ze heeft bedacht. Medewerkers houden daarom uit onvrede van 06.00 tot 12.00 uur een werkonderbreking.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal actieve studenten met een studieschuld is met ongeveer een kwart afgenomen sinds de herinvoering van de basisbeurs. Van de huidige studenten hebben er bijna 460.000 een studieschuld. Dat zijn 150.000 leners minder dan twee jaar terug, toen de basisbeurs terugkeerde, becijfert het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
6 uur geleden