Ruim 100.000 besmettingen Filipijnen, strengere lockdown
MANILLA (ANP/RTR) - Er komen strengere lockdownmaatregelen voor de Filipijnse hoofdstad Manilla en omgeving om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Dat heeft de woordvoerder van president Rodrigo Duterte zondag gezegd. De nieuwe restricties gaan maandag om middernacht in en gelden voor ten minste twee weken.
De autoriteiten meldden zondag meer dan 5000 nieuwe besmettingsgevallen. De Filipijnen is nu het 25e land in de wereld waar meer dan 100.000 met corona geïnfecteerden zijn opgespoord. Het officiële dodental staat op ruim 2000. De metropool Manilla is de grootste brandhaard. Maar ook naburige provincies als Laguna, Cavite, Rizal en Bulacan zijn zwaar getroffen. In deze gebieden zijn tot 18 augustus voor de bevolking nieuwe, striktere quarantaineregels van kracht.
Het besluit is een reactie op de oproep van tientallen groeperingen, die 80.000 artsen en een miljoen verplegers vertegenwoordigen, om adequater optreden en strengere controle omdat de Filipijnen de strijd tegen corona dreigt te verliezen. Ze waarschuwden voor het instorten van de gezondheidszorg.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
32 minuten geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
1 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
1 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
2 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
7 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
8 uur geleden