Ruim 100.000 besmettingen Filipijnen, strengere lockdown
MANILLA (ANP/RTR) - Er komen strengere lockdownmaatregelen voor de Filipijnse hoofdstad Manilla en omgeving om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Dat heeft de woordvoerder van president Rodrigo Duterte zondag gezegd. De nieuwe restricties gaan maandag om middernacht in en gelden voor ten minste twee weken.
De autoriteiten meldden zondag meer dan 5000 nieuwe besmettingsgevallen. De Filipijnen is nu het 25e land in de wereld waar meer dan 100.000 met corona geïnfecteerden zijn opgespoord. Het officiële dodental staat op ruim 2000. De metropool Manilla is de grootste brandhaard. Maar ook naburige provincies als Laguna, Cavite, Rizal en Bulacan zijn zwaar getroffen. In deze gebieden zijn tot 18 augustus voor de bevolking nieuwe, striktere quarantaineregels van kracht.
Het besluit is een reactie op de oproep van tientallen groeperingen, die 80.000 artsen en een miljoen verplegers vertegenwoordigen, om adequater optreden en strengere controle omdat de Filipijnen de strijd tegen corona dreigt te verliezen. Ze waarschuwden voor het instorten van de gezondheidszorg.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse staatstelevisie lijkt gehackt te zijn. Er waren zondag korte tijd toespraken te zien van de Amerikaanse president Donald Trump en Reza Pahlavi, de zoon van de laatste Iraanse vorst.
4 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer denkt niet dat de Amerikaanse president Donald Trump echt militaire actie tegen Groenland overweegt. Dat zei hij bij een persconferentie over de hogere importheffingen waarmee Trump dreigt. Die zouden gelden voor de landen die vorige week een klein aantal militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder ook Nederland.
16 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is uitgenodigd om toe te treden tot de vredesraad voor Gaza van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat maakte het Kremlin bekend. Rusland zou het voorstel nog bestuderen.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het dodental door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is nog niet definitief. Dat liet minister van Transport Óscar Puente weten via X.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump koppelt zijn uitlatingen over Groenland aan het niet winnen van de Nobelprijs voor de Vrede. Dat blijkt uit een brief aan de Noorse premier Jonas Gahr Støre die persbureau Bloomberg in handen heeft. "Gezien het feit dat uw land heeft besloten mij de Nobelprijs voor de Vrede niet toe te kennen voor het beëindigen van 8 oorlogen PLUS, voel ik me niet langer verplicht om puur aan vrede te denken."
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de treincrash in Spanje is opgelopen tot 39. Ook raakten zeker 152 personen gewond, zeggen bronnen tegen omroep RTVE.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.
6 uur geleden