Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 10.000 egels geteld na twee dagen Egeltelling

Ruim 10.000 egels geteld na twee dagen Egeltelling

NIJMEGEN (ANP) - Bij de jaarlijkse Egeltelling zijn zondagavond tot dusver ruim 10.000 egels geteld. Het gaat om 10.187 levende egels en 255 dode egels, aldus een woordvoerster van de Zoogdierenvereniging. Vorig jaar werden in het hele weekend in totaal 9400 egels geteld.

Zaterdag waren er ruim 2400 egels geteld, een stuk minder dan op de eerste dag een jaar eerder. Maar op zondag is er een "flinke eindsprint" gemaakt, aldus de woordvoerster. Dat komt onder meer omdat het aantal egeltellers fors is gestegen. Zaterdag waren er nog duizend deelnemers, zondag waren er bij elkaar opgeteld 4187 deelnemers.

Via tuintelling.nl en waarneming.nl kunnen mensen doorgeven wanneer ze een of meerdere egels hebben gezien. De telling gaat nog door tot maandagochtend. De meeste egels zijn tot dusver geteld in Zuid-Holland (769), gevolgd door Noord-Holland (721) en Gelderland (678).

De egels moeten de komende tijd flink op zoek naar eten voordat ze een paar weken in winterslaap gaan. Mensen die egels willen helpen worden aangeraden een bakje water en droge kattenbrokjes buiten te zetten, aldus de woordvoerster. "Dat schijnt het beste te zijn voor de darmen." Melk en meelwormen raadt ze af.

Ook is het fijn voor egels als ze veel bladeren hebben en de tuin in en uit kunnen. Voor mensen met een vijver wordt aangeraden een plankje of dergelijke bij het water te leggen. "Egels kunnen prima zwemmen, maar ze moeten er wel uit kunnen."

Meer uit Binnenland

Brekelmans niet tevreden over gelekte plannen en wil reparatie

HILVERSUM (ANP) - VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans is niet te spreken over de uitgelekte Prinsjesdagplannen. Daarin is onder meer te zien dat de koopkracht voor de meeste mensen met 0,1 procent daalt. Hoge middeninkomens en hoge inkomens zouden er 0,2 procent op achteruitgaan. "Als dat klopt, dan ben ik daar niet tevreden over", aldus de VVD-fractievoorzitter in het televisieprogramma Café Kockelmann, die vindt dat die plannen dan gerepareerd moeten worden.

26 minuten geleden
PFAS-pesticiden groeiend risico voor drinkwater en gezondheid

DEN HAAG (ANP) - De toekomst van drinkwater in Nederland wordt bedreigd door pesticiden waar PFAS inzit. Daardoor komt jaarlijks ten minste 21.000 kilo van de PFAS trifluorazijnzuur vrij. Die stof breekt niet af in het milieu en vormt een steeds groter risico voor de bodem, gewassen, grondwater, oppervlaktewater en drinkwater, waarschuwt de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT).

9 uur geleden
Lichtgewonde Nederlanders busongeluk mogen ziekenhuis verlaten

ENTER (ANP) - Nederlanders die donderdag bij het busongeluk in Zwitserland lichtgewond zijn geraakt, met onder andere kneuzingen en breuken, worden vermoedelijk vrijdag uit het ziekenhuis ontslagen. Dat is de verwachting van Eurocross, die de hulpverlening coördineert.

10 uur geleden
Landsadvocaat: stikstofplannen geven zicht op verlichting crisis

DEN HAAG (ANP) - De stikstofmaatregelen die het kabinet wil nemen, geven "perspectief op vergunningverlening" en daarmee op een uitweg uit de stikstofcrisis. Dat schrijft landsadvocaat Pels Rijcken in een advies dat minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) vrijdag met de Tweede Kamer heeft gedeeld. Als er weer meer ruimte voor vergunningen komt, zal dat een kwestie van "gebied voor gebied" worden.

10 uur geleden
Buitenlandse Zaken stuurt extra mensen naar Zwitserland

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken stuurt extra mensen naar Zwitserland om te helpen na het busongeluk waarbij vijf Nederlanders het leven verloren. Het gaat om twee medewerkers van een consulair ondersteuningsteam, zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) na de ministerraad tegen media.

11 uur geleden
Politie controleert meer op vuurwerk dan voorgaande jaren

RIEL/DEN HAAG (ANP) - De politie gaat in vergelijking met andere jaren meer controleren op vuurwerk in de aanloop naar de jaarwisseling. Dat zei korpschef van de Nationale Politie, Janny Knol, vrijdag na afloop van een vuurwerkdemonstratie in het Brabantse Riel. Sinds 1 augustus geldt een algeheel vuurwerkverbod in Nederland.

11 uur geleden
OLVG: ziekenhuis mogelijk benadeeld door corruptie

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse OLVG is mogelijk benadeeld door de corruptie onder cardiologen, waar de FIOD onderzoek naar doet. "De FIOD heeft ons bekendgemaakt dat er onderzoek wordt gedaan", meldt het ziekenhuis in een verklaring.

12 uur geleden