Ruim 10.000 doden in zwaar getroffen staat New York
NEW YORK (ANP) - In de door het coronavirus zwaar getroffen Amerikaanse staat New York met de gelijknamige metropool zijn inmiddels meer dan 10.000 coronadoden geteld. Het aantal nieuwe sterfgevallen was met 671 wel minder dan de 758 een etmaal eerder.
Gouverneur Andrew Cuomo noemde het extra tragisch dat de coronapatiënten op paaszondag bezweken. Maar desondanks zijn er lichtpuntjes. Zo daalde het aantal ziekenhuisopnames en schommelt het rond de 2000.
"Je kunt zeggen dat het ergste voorbij is ", aldus Cuomo tegen media. Volgens hem is New York er in geslaagd de coronaverspreiding onder controle te houden: "het heeft de gezondheidszorg niet overweldigd." Enkele weken geleden vreesde de gouverneur nog de totale chaos en hamerde op hulp uit Washington en van andere Amerikaanse staten.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische autoriteiten willen de populaire berichtenapp Telegram mogelijk vanaf begin april blokkeren, meldt het Russische nieuwsmedium RBC. Het land noemt de app een platform voor illegale en extremistische inhoud.
8 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - In China zijn een minister en negentien parlementariërs uit hun functie gezet, meldden staatsmedia. Een parlementscommissie stemde donderdag in met hun ontslagen, die komen te midden van een grote anticorruptiecampagne.
39 minuten geledenLONDEN (ANP) - De beroemde Londense winkelstraat Oxford Street wordt definitief een voetgangerszone. Burgemeester Sadiq Khan heeft de knoop doorgehakt en de gemeente opdracht gegeven met het werk te beginnen aan de hand van de gemaakte plannen. Het gaat om ruim 900 meter van de straat in het hartje van de stad.
47 minuten geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Duitse binnenlandse veiligheidsdienst BfV mag Alternative für Deutschland (AfD) tot nader order niet aanmerken en behandelen als extremistisch. Dat heeft een rechter in Keulen bepaald in een voorlopige uitspraak, nadat de AfD eerder een zaak was begonnen tegen het oormerk.
48 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt geld beschikbaar voor Europese vrouwen voor wie abortus in hun eigen land illegaal is. Donderdag maakte de Commissie bekend dat hiervoor het Europees Sociaal Fonds (ESF+) kan worden benut. Lidstaten zoals Nederland kunnen uit het fonds putten als vrouwen uit bijvoorbeeld Polen een abortus in Nederland ondergaan. In Polen is abortus illegaal.
1 uur geledenROME (ANP) - "Met zwaar gemoed" treedt de directeur van het VN-Wereldvoedselprogramma (WFP) Cindy McCain terug. Dat schrijft McCain in een verklaring op X. Volgens de 71-jarige McCain staat haar gezondheid niet toe een dergelijke zware functie naar behoren in te vullen. In oktober kreeg ze een beroerte.
2 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Noorse koning Harald wordt donderdag ontslagen uit het ziekenhuis. De 89-jarige monarch heeft "goed gereageerd" op de behandeling en is "snel hersteld", meldt het hof. Harald werd dinsdagavond op Tenerife opgenomen met een huidinfectie aan een van zijn benen.
2 uur geleden