Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 1000 betogers tegen racisme rustig bijeen in Arnhem

Ruim 1000 betogers tegen racisme rustig bijeen in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Ruim duizend voornamelijk jonge mensen hebben donderdag in Arnhem geprotesteerd tegen racisme en geweld. Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem, die bij de betoging was, constateerde dat er veel meer demonstranten waren dan de afgesproken vijfhonderd, maar omdat de bijeenkomst rustig verliep greep hij niet in. Hij was tevreden over de organisatie, zei hij.

De demonstratie begon in de stromende regen met enkele honderden betogers. Toen het droog werd nam het aantal demonstranten op de Markt snel toe. Er is enkele keren gewaarschuwd dat mensen onderling voldoende afstand moesten houden. Daar werd meteen gehoor aan gegeven. De actievoerders droegen allemaal een mondkapje, want de organisatie stuurde deelnemers zonder mondkapje weg van het plein.

Op het plein waren bijna 3000 stippen gezet om 1,5 meter afstand aan te geven. Marcouch vond dat belangrijk "omdat het doel van deze demonstratie belangrijk is, maar de gezondheid en veiligheid van de mensen die hier komen ook." Rond de Markt was veel politie op de been, maar die hoefde niet in actie te komen. Een flink aantal sprekers vertelde in Arnhem over eigen ervaringen met racisme. Nadat de bijeenkomst was afgelopen, verliet de mensenmassa zonder gedrang het plein.

Meer uit Binnenland

Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

4 uur geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

5 uur geleden
Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

6 uur geleden
Voor het derde jaar op rij minder verkeersongelukken

DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.

11 uur geleden
Man zwaargewond bij steekincident in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.

14 uur geleden
In de nacht plaatselijk dichte mist in het noorden van het land

DE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.

18 uur geleden
Kabinet betaalt 5,7 miljoen euro voor kunstroof Drents Museum

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemeniƫ gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden