Ruim 100 demonstranten voor eerder sluiten nertsenfokkerijen
DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd mensen demonstreerden maandagmiddag bij het Binnenhof voor het vervroegd sluiten van nertsenfokkerijen. Deze mogen nog tot 2024 doorgaan. Dierenrechtenorganisaties Bont voor Dieren en Animal Rights willen vanwege de coronacrisis dat het houden van nertsen zo snel mogelijk stopt.
Omdat blijkt dat nertsen mensen kunnen besmetten met corona, is het volgens de organisaties niet meer verantwoord ze nog te houden. Daarom pleiten ze voor een fokverbod en eerdere sluiting.
Ook willen de dierenrechtenclubs voorkomen dat bedrijven waar nertsen zijn geruimd hun stallen weer vullen met nieuwe dieren. "Zolang er nertsen worden gehouden, houden we problemen met corona in de stallen", zegt Erwin Vermeulen van Animal Rights. "Het is een verwerpelijke industrie die gevaarlijk is voor de volksgezondheid. We moeten er mee stoppen."
Wetsvoorstel
Volgens een woordvoerder van het ministerie van Landbouw is het vanwege een vervoersverbod nu al niet mogelijk om geruimde stallen opnieuw te vullen. Bovendien moeten stallen enkele maanden leegstaan, om zo te garanderen dat er geen virus meer aanwezig is. Pas daarna mogen nertsenhouders weer nieuwe dieren houden.
Fractievoorzitter Esther Ouwehand (Partij voor de Dieren) zegt een wetsvoorstel in te gaan dienen voor een beroepsmatig fokverbod op "alle dieren die vatbaar zijn voor het coronavirus". Daaronder vallen nertsen, fretten en katten. Ook heeft ze een motie ingediend waarin ze het kabinet oproept het opnieuw vullen van stallen te verbieden.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft twee mannen veroordeeld tot elk zes jaar cel voor een aanslag op een Rotterdamse advocaat in december 2024. Toen ontplofte een explosief onder de auto van de strafpleiter, die stond te wachten voor het stoplicht bij de Maastunnel in Rotterdam. De man bleef ongedeerd; zijn auto raakte wel beschadigd.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Kieskompas helpt in 49 gemeenten stemgerechtigden een partijkeuze te maken tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in maart. De stellingen zijn lokaal afgestemd en vanaf 17 februari te beantwoorden. In Pijnacker-Nootdorp is de stemhulp maandag al te gebruiken, tegelijk met een lokaal lijsttrekkersdebat.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Ik zit hier als misdadiger, maar ik heb geen enkele schuld. Ik heb geen strafbare feiten begaan. Ik heb fouten gemaakt, maar ik voel me niet schuldig, moreel noch juridisch. Ik heb niets gedaan." Met deze woorden sloot Abderrahim El M., verdacht van het lekken van staatsgeheime stukken aan de Marokkaanse geheime dienst, vrijdag zijn strafproces bij de rechtbank in Rotterdam af. Woensdag eiste het Openbaar Ministerie twaalf jaar cel tegen hem.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie van Corné H., die is veroordeeld voor een gijzeling in Ede in 2024 en onlangs medewerkers in de gevangenis in Vught gijzelde, is niet ernstiger of schrijnender dan die van andere mensen die wachten op een plek in een tbs-kliniek. Dit zegt de Staat vrijdag in het kort geding dat door de advocaten van H. is aangespannen. Daarmee zou H. geen voorrang moeten krijgen en dus niet direct geplaatst moeten worden, volgens de Staat.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Zo'n honderd mensen die werk hebben gedaan voor het Studentensportcentrum van de Technische Universiteit Eindhoven (TU/e) hebben daar te weinig salaris voor gekregen. De universiteit trekt ongeveer 750.000 euro uit om het achterstallige loon over ongeveer zes jaar alsnog uit te betalen, met rente.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers van de BelastingTelefoon zijn komende week de volgende rijksambtenaren die actievoeren tegen een uitblijvende loonsverhoging. Het personeel van de telefonische klantenservice van de Belastingdienst in Eindhoven, Leeuwarden, Groningen, Hengelo, Apeldoorn en Heerlen neemt maandag en donderdag tegelijkertijd pauze. "Daardoor komt de bereikbaarheid naar verwachting ernstig onder druk te staan", meldt vakbond FNV.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is vlak na de Russische inval in Oekraïne veel te voorzichtig geweest met militaire steun. "Waren we eerder over onze taboes heen gestapt, dan had Oekraïne er militair beter voor gestaan." Dat zegt demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel in een interview met De Telegraaf.
12 uur geleden