Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 100 arrestaties tijdens pro-Europese demonstratie in Georgië

Ruim 100 arrestaties tijdens pro-Europese demonstratie in Georgië

TBILISI (ANP/DPA) - De Georgische politie heeft 107 mensen opgepakt tijdens een pro-Europese demonstratie in de hoofdstad Tbilisi. Betogers kwamen daar vrijdag voor de tweede dag op rij bijeen om actie te voeren tegen het pauzeren van gesprekken over toetreding tot de Europese Unie.

In Tbilisi zouden tienduizenden betogers zijn samengekomen. Ook elders in Georgië vonden demonstraties plaats, waaronder in de steden Batoemi en Zoegdidi. De politie in Tbilisi trad opnieuw hard op en probeerde de demonstranten met geweld te verwijderen van de Rustaveli Avenue, de hoofdstraat. Ze gebruikte waterkanonnen en traangas om de menigte uiteen te drijven. Volgens de politie raakten in Tbilisi tien agenten gewond bij botsingen met betogers.

Het ministerie van Binnenlandse Zaken zegt dat arrestanten werden meegenomen omdat ze politiebevelen niet opvolgden en vanwege "hooliganisme". Betogers zouden de hele nacht onder meer stenen, vuurwerk en glazen flessen naar agenten hebben gegooid. De politie meldt dat de demonstranten ook barricades opwierpen en voorwerpen in brand staken. Het protest van donderdag verliep eveneens onrustig. Toen vonden 43 arrestaties plaats en raakten 32 agenten gewond.

De onrust is te herleiden naar de parlementsverkiezingen van oktober. Regeringspartij Georgische Droom, die toenadering zoekt tot Rusland, kreeg toen de meerderheid van de zetels. De pro-Europese oppositie zegt dat bij de verkiezingen is gefraudeerd en boycot het nieuwe parlement. Het Europees Parlement riep deze week op tot nieuwe verkiezingen, waarop de Georgische premier Irakli Kobakhidze van Georgische Droom verklaarde dat zijn land tot eind 2028 niet meer wil praten over toetreding. Georgiërs zijn volgens peilingen overwegend positief over een EU-lidmaatschap.

Meer uit Buitenland

Brief EU-regeringsleiders: gebruik bevroren Russische tegoeden

BRUSSEL (ANP) - Zeven EU-regeringsleiders pleiten in een brief aan EU-kopstukken voor het gebruik van Russische bevroren tegoeden voor steun aan Oekraïne. Het gebruik van die tegoeden is volgens hen de meest financieel haalbare en politiek realistische oplossing voor de financiële nood van Oekraïne, schrijven de leiders van onder meer Polen, Zweden en Finland.

45 minuten geleden
Cambodja meldt burgerslachtoffers na Thaise aanval op grensregio

PHNOM PENH (ANP/AFP/RTR) - Bij Thaise luchtaanvallen in het grensgebied met Cambodja zijn vier Cambodjaanse burgers om het leven gekomen. Dat meldt Neth Pheaktra, de minister van Informatie van het land. Tien andere burgers zouden gewond zijn geraakt. Volgens Pheaktra vonden de aanvallen plaats in de grensprovincies Oddar Meanchey en Preah Vihear.

1 uur geleden
VN slaat alarm over 'wereldwijde onverschilligheid' bij noodhulp

NEW YORK (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben maandag bij de presentatie van hun noodhulpoproep voor 2026 scherpe kritiek geuit op de wereldwijde "apathie" tegenover grootschalig menselijk leed. De VN vraagt minimaal 23 miljard dollar (zo'n 20 miljard euro) om 87 miljoen mensen te helpen in onder meer Gaza, Oekraïne, Soedan, Haïti en Myanmar, maar waarschuwt dat grote bezuinigingen op ontwikkelingshulp dit bemoeilijken.

3 uur geleden
Trump uit twijfels over overname Warner Bros. door Netflix

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gewaarschuwd dat de geplande overname van Warner Bros. Discovery door Netflix mogelijk op bezwaren van mededingingstoezichthouders stuit. Volgens Trump kan het marktaandeel van het samengevoegde bedrijf te groot worden.

8 uur geleden
Liberaal verslaat rechtse populist en is burgemeester Boekarest

BOEKAREST (ANP/RTR) - De Roemeense hoofdstad Boekarest heeft bij de lokale verkiezingen een liberale burgemeester gekozen, zo blijkt uit de gedeeltelijke resultaten. Dit geeft premier Ilie Bolojan de overhand in de fragiele pro-Europese regeringscoalitie en betekent een nederlaag voor de radicaal-rechtse kandidaat die als favoriet gold.

11 uur geleden
Acht Henri Matisse-gravures gestolen uit bibliotheek in São Paulo

SÃO PAULO (ANP/AFP) - Acht gravures van de Franse schilder Henri Matisse zijn gestolen uit een bibliotheek in de Braziliaanse stad São Paulo. Dat heeft de lokale overheid bekendgemaakt. De dieven maakten ook vijf werken buit van de Braziliaanse schilder Candido Portinari.

11 uur geleden
Nabestaanden Decembermoorden eisen eerherstel en compensatie

PARAMARIBO (ANP) - Zestig erfgenamen van de vijftien slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben een vordering ingesteld tegen de staat Suriname. Zij eisen eerherstel van de slachtoffers en hun nabestaanden en schadeloosstelling van de erfgenamen, vertelde advocaat Hugo Essed zondag in het programma Welingelichte Kringen van Radio ABC Suriname. Hij heeft de afgelopen week het verzoekschrift ingediend bij de kantonrechter, namens nabestaanden in Suriname en Nederland.

11 uur geleden