Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 100 arrestaties tijdens pro-Europese demonstratie in Georgië

Ruim 100 arrestaties tijdens pro-Europese demonstratie in Georgië

TBILISI (ANP/DPA) - De Georgische politie heeft 107 mensen opgepakt tijdens een pro-Europese demonstratie in de hoofdstad Tbilisi. Betogers kwamen daar vrijdag voor de tweede dag op rij bijeen om actie te voeren tegen het pauzeren van gesprekken over toetreding tot de Europese Unie.

In Tbilisi zouden tienduizenden betogers zijn samengekomen. Ook elders in Georgië vonden demonstraties plaats, waaronder in de steden Batoemi en Zoegdidi. De politie in Tbilisi trad opnieuw hard op en probeerde de demonstranten met geweld te verwijderen van de Rustaveli Avenue, de hoofdstraat. Ze gebruikte waterkanonnen en traangas om de menigte uiteen te drijven. Volgens de politie raakten in Tbilisi tien agenten gewond bij botsingen met betogers.

Het ministerie van Binnenlandse Zaken zegt dat arrestanten werden meegenomen omdat ze politiebevelen niet opvolgden en vanwege "hooliganisme". Betogers zouden de hele nacht onder meer stenen, vuurwerk en glazen flessen naar agenten hebben gegooid. De politie meldt dat de demonstranten ook barricades opwierpen en voorwerpen in brand staken. Het protest van donderdag verliep eveneens onrustig. Toen vonden 43 arrestaties plaats en raakten 32 agenten gewond.

De onrust is te herleiden naar de parlementsverkiezingen van oktober. Regeringspartij Georgische Droom, die toenadering zoekt tot Rusland, kreeg toen de meerderheid van de zetels. De pro-Europese oppositie zegt dat bij de verkiezingen is gefraudeerd en boycot het nieuwe parlement. Het Europees Parlement riep deze week op tot nieuwe verkiezingen, waarop de Georgische premier Irakli Kobakhidze van Georgische Droom verklaarde dat zijn land tot eind 2028 niet meer wil praten over toetreding. Georgiërs zijn volgens peilingen overwegend positief over een EU-lidmaatschap.

Meer uit Buitenland

Rubio naar Vaticaan na ruzie tussen Trump en de paus

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.

1 uur geleden
Israël beveelt vertrek uit elf dorpen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.

3 uur geleden
Trump: fors meer dan 5000 militairen weg uit Duitsland

WEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.

10 uur geleden
Trump: nieuwe luchtaanvallen op Iran mogelijk

WEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.

10 uur geleden
Jordanië voert luchtaanvallen uit in Syrië tegen drugshandel

DAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.

10 uur geleden
Illegale rave in Frankrijk trekt tienduizenden feestgangers

BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.

13 uur geleden
Iran: keuze tussen oorlog en diplomatie is nu aan de VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.

15 uur geleden