Ruim 10 miljoen Britten hebben extra coronaprik gehad
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft de grens van 10 miljoen boostershots gepasseerd. Dat houdt in dat 17,5 procent van de bevolking vanaf 12 jaar inmiddels een derde coronaprik heeft gehad. De eerste boosters werden in september gezet.
In totaal hebben zo'n 13 miljoen mensen een uitnodiging voor een extra inenting gehad. Die worden verstuurd naar mensen vanaf 50 jaar en risicogroepen. Komende week kunnen nog eens 3 miljoen mensen een uitnodiging op de mat verwachten. De derde dosis van een coronavaccin volgt minstens zes maanden na de tweede prik.
Premier Boris Johnson roept mensen in een reactie op de mijlpaal op hun boosters te halen. "We weten dat de immuniteit van vaccins na verloop van tijd afneemt, dus boosters zijn van vitaal belang om u en uw dierbaren de winter door te beschermen", aldus Johnson op Twitter. "Haal alstublieft deze levensreddende prik zodra u een oproep ontvangt."
In het VK hebben ruim 50,2 miljoen mensen minstens één dosis van een coronavacin gehad, dat is omgerekend 87,4 procent van de bevolking die daarvoor in aanmerking komt. Ruim 45,8 miljoen mensen (79,7 procent) hebben twee prikken gehad en zijn dus volledig gevaccineerd. In het VK worden worden mensen vanaf 12 jaar ingeënt tegen Covid-19.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/RTR) - Het herstel van paus Leo XIV na zijn longoperatie verloopt volgens verwachting, laat het Vaticaan weten. Hij kan rondlopen in zijn ziekenhuiskamer en eet weer normaal. Leo werd dinsdag geopereerd aan zijn long, waarbij een knobbel werd verwijderd. Achteraf bleek het om een kwaadaardige tumor te gaan.
11 minuten geledenTALLINN (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte ziet wel wat in de plannen van de Europese Commissie om de EU militair weerbaarder te maken met bijvoorbeeld een Europese Veiligheidsraad en spoedoverleg voor bedreigde landen. "Ik denk dat het absoluut gaat werken", zei Rutte over de voorstellen die commissievoorzitter Ursula von der Leyen vorige maand in haar jaarlijkse grote beleidstoespraak deed.
15 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische oud-veiligheidschef Ronen Bar begint een smaadzaak tegen premier Benjamin Netanyahu, melden Israëlische media. De zaak draait om beweringen dat Bar voor de Hamas-aanval op 7 oktober 2023 op de hoogte was van de dreiging, maar besloot om Netanyahu niet in te lichten.
17 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Een containerschip is bij de Straat van Hormuz geraakt door een projectiel en gezonken. Door een ander incident nabij de zeestraat zou ook een bulkschip aan het zinken zijn. Dit melden maritieme veiligheidsbronnen aan persbureau Reuters.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In Noorwegen zijn vijf mensen opgepakt in het onderzoek naar grootschalige fraude met diensten voor NAVO-schepen, meldt EU-justitiedienst Eurojust. Het bedrijf dat die diensten had moeten leveren, zou meer dan 1 miljoen euro hebben verdiend door valse facturen te versturen.
1 uur geledenHAMBURG (ANP/AFP) - De advocaten van de Oekraïense verdachte van het opblazen van Nord Stream-pijpleidingen in 2022 stellen dat er mogelijk geen misdrijf heeft plaatsgevonden. Zij verklaarden op de eerste dag van het proces in Hamburg dat de leidingen een "Russisch wapen" waren en daarom mogelijk een legitiem doelwit.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - In de misbruikzaak tegen de Britse acteur en komiek Russell Brand is hij door de aanklager in Londen een "seksueel roofdier" genoemd. De acteur wordt beschuldigd van vergrijpen tegen zes verschillende vrouwen.
3 uur geleden