Ruim 10 miljoen Britten hebben extra coronaprik gehad
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft de grens van 10 miljoen boostershots gepasseerd. Dat houdt in dat 17,5 procent van de bevolking vanaf 12 jaar inmiddels een derde coronaprik heeft gehad. De eerste boosters werden in september gezet.
In totaal hebben zo'n 13 miljoen mensen een uitnodiging voor een extra inenting gehad. Die worden verstuurd naar mensen vanaf 50 jaar en risicogroepen. Komende week kunnen nog eens 3 miljoen mensen een uitnodiging op de mat verwachten. De derde dosis van een coronavaccin volgt minstens zes maanden na de tweede prik.
Premier Boris Johnson roept mensen in een reactie op de mijlpaal op hun boosters te halen. "We weten dat de immuniteit van vaccins na verloop van tijd afneemt, dus boosters zijn van vitaal belang om u en uw dierbaren de winter door te beschermen", aldus Johnson op Twitter. "Haal alstublieft deze levensreddende prik zodra u een oproep ontvangt."
In het VK hebben ruim 50,2 miljoen mensen minstens één dosis van een coronavacin gehad, dat is omgerekend 87,4 procent van de bevolking die daarvoor in aanmerking komt. Ruim 45,8 miljoen mensen (79,7 procent) hebben twee prikken gehad en zijn dus volledig gevaccineerd. In het VK worden worden mensen vanaf 12 jaar ingeënt tegen Covid-19.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst FSB heeft een minderjarige opgepakt voor het dreigen met een grote terreuraanslag in Moskou. Rusland greep in nadat het informatie had ontvangen van de Verenigde Staten, melden Russische persbureaus.
9 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Bij de rellen in Frankfurt zijn meer dan honderd politieagenten gewond geraakt. Een van hen raakte ernstig gewond, aldus binnenlandminister van de deelstaat Hessen, Roman Poseck. De agent verloor zijn tanden nadat er een steen in zijn gezicht werd gegooid.
1 uur geledenKEULEN (ANP) - Bij rellen in Keulen zaterdagavond zijn 23 agenten gewond geraakt, meldt de politie in een persbericht. Rond demonstraties zijn grote hoeveelheden steekwapens, hamers, molotovcocktails en zelfgemaakt vuurwerk in beslag genomen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Justitie heeft in Frankrijk een onderzoek ingesteld nadat bij een protest in Parijs een molotovcocktail werd gegooid naar agenten. Het Openbaar Ministerie (OM) spreekt over een "poging tot moord op personen met openbaar gezag". Er is nog geen arrestatie voor verricht. In totaal werden door heel Frankrijk 779 mensen opgepakt voor de rellen van zaterdag.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen op Gaza zijn zondag acht mensen gedood, melden noodhulpdiensten en plaatselijke ziekenhuizen. Onder de slachtoffers is een kind.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Bij een protest van Palestine Action zijn in Londen zaterdag 325 arrestaties verricht, meldt de Britse politie. Zaterdagavond werden nog 139 arrestaties gemeld. De pro-Palestijnse organisatie is verboden in het Verenigd Koninkrijk en wordt aangemerkt als terroristisch.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De energie-infrastructuur van vier Oekraïense regio's is in de nacht van zaterdag op zondag aangevallen, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Volgens hem waren de aanvallen gericht op het verstoren van de levering van elektriciteit aan woningen. "Honderdduizenden gezinnen zitten momenteel nog zonder stroom", aldus Zelensky.
4 uur geleden