Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 1 miljard dollar voor Jemen, maar VN willen nog veel meer

Ruim 1 miljard dollar voor Jemen, maar VN willen nog veel meer

GENÈVE (ANP/AFP) - Op een internationale donorconferentie voor het geteisterde Jemen is 1,2 miljard dollar (ruim 1,1 miljard euro) voor humanitaire hulp bijeengebracht. De Verenigde Naties hadden gehoopt op meer. Volgens de organisatie is dit jaar 4,3 miljard dollar nodig om miljoenen mensen te helpen in het door oorlog verscheurde land in het Midden-Oosten.

Op de bijeenkomst in het Zwitserse Genève kwamen de Verenigde Staten met ruim 444 miljoen dollar over de brug. Het was de zevende donorconferentie in zeven jaar voor Jemen. De VN verwachten de komende dagen meer donaties.

Er is vooral geld nodig voor de 17,3 miljoen kwetsbaarste inwoners van het armste land op het Arabisch schiereiland, waar een oorlog sinds negen jaar al aan honderdduizenden mensen het leven heeft gekost. Maar eigenlijk is twee derde van de bevolking, meer dan 21,7 miljoen inwoners, aangewezen op steun.

De VN konden vorig jaar met ruim 2,2 miljard dollar maandelijks bijna 11 miljoen mensen helpen met voedsel, onderdak en onderwijs. Er was toen ook een wapenstilstand van april tot oktober, die nu nog grotendeels standhoudt. Deze vooruitgang kan snel veranderen als het geld opraakt, waarschuwen de VN. Daarom zijn ook "grootschalige en duurzame" investeringen nodig voor de wederopbouw en het herstel van Jemen.

Meer uit Buitenland

Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.

1 uur geleden
Amerikaanse regering begint nieuwe onderzoeken naar Harvard

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.

2 uur geleden
Bahrein stelt VN-resolutie op tegen Iraanse scheepvaartaanvallen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.

2 uur geleden
Netanyahu: Trump ziet mogelijkheden voor deal met Iran

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.

3 uur geleden
Een dode bij vliegtuigcrash Colombia, tientallen gewonden

BOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.

3 uur geleden
VK ontbiedt Iraanse ambassadeur om spionage in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Iraanse ambassadeur ontboden om vermeende spionage in Londen. Het Verenigd Koninkrijk spreekt van "roekeloze en ontwrichtende acties" van het Iraanse regime.

4 uur geleden
Vicepresident VS belt met Netanyahu over onderhandelingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft maandag met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gebeld over beoogde onderhandelingen met Iran. Dat zegt een ingewijde tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.

4 uur geleden