Ruim 1 miljard dollar voor Jemen, maar VN willen nog veel meer
GENÈVE (ANP/AFP) - Op een internationale donorconferentie voor het geteisterde Jemen is 1,2 miljard dollar (ruim 1,1 miljard euro) voor humanitaire hulp bijeengebracht. De Verenigde Naties hadden gehoopt op meer. Volgens de organisatie is dit jaar 4,3 miljard dollar nodig om miljoenen mensen te helpen in het door oorlog verscheurde land in het Midden-Oosten.
Op de bijeenkomst in het Zwitserse Genève kwamen de Verenigde Staten met ruim 444 miljoen dollar over de brug. Het was de zevende donorconferentie in zeven jaar voor Jemen. De VN verwachten de komende dagen meer donaties.
Er is vooral geld nodig voor de 17,3 miljoen kwetsbaarste inwoners van het armste land op het Arabisch schiereiland, waar een oorlog sinds negen jaar al aan honderdduizenden mensen het leven heeft gekost. Maar eigenlijk is twee derde van de bevolking, meer dan 21,7 miljoen inwoners, aangewezen op steun.
De VN konden vorig jaar met ruim 2,2 miljard dollar maandelijks bijna 11 miljoen mensen helpen met voedsel, onderdak en onderwijs. Er was toen ook een wapenstilstand van april tot oktober, die nu nog grotendeels standhoudt. Deze vooruitgang kan snel veranderen als het geld opraakt, waarschuwen de VN. Daarom zijn ook "grootschalige en duurzame" investeringen nodig voor de wederopbouw en het herstel van Jemen.
Meer uit Buitenland
TAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.
1 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".
5 uur geleden