Ruim 1 miljard dollar voor Jemen, maar VN willen nog veel meer
GENÈVE (ANP/AFP) - Op een internationale donorconferentie voor het geteisterde Jemen is 1,2 miljard dollar (ruim 1,1 miljard euro) voor humanitaire hulp bijeengebracht. De Verenigde Naties hadden gehoopt op meer. Volgens de organisatie is dit jaar 4,3 miljard dollar nodig om miljoenen mensen te helpen in het door oorlog verscheurde land in het Midden-Oosten.
Op de bijeenkomst in het Zwitserse Genève kwamen de Verenigde Staten met ruim 444 miljoen dollar over de brug. Het was de zevende donorconferentie in zeven jaar voor Jemen. De VN verwachten de komende dagen meer donaties.
Er is vooral geld nodig voor de 17,3 miljoen kwetsbaarste inwoners van het armste land op het Arabisch schiereiland, waar een oorlog sinds negen jaar al aan honderdduizenden mensen het leven heeft gekost. Maar eigenlijk is twee derde van de bevolking, meer dan 21,7 miljoen inwoners, aangewezen op steun.
De VN konden vorig jaar met ruim 2,2 miljard dollar maandelijks bijna 11 miljoen mensen helpen met voedsel, onderdak en onderwijs. Er was toen ook een wapenstilstand van april tot oktober, die nu nog grotendeels standhoudt. Deze vooruitgang kan snel veranderen als het geld opraakt, waarschuwen de VN. Daarom zijn ook "grootschalige en duurzame" investeringen nodig voor de wederopbouw en het herstel van Jemen.
Meer uit Buitenland
KRAKAU (ANP) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Europese inlichtingendiensten mogelijk beter zouden kunnen gaan samenwerken. Hij opperde een Europese variant van de zogenoemde Five Eyes, de inlichtingenalliantie tussen de Verenigde Staten, Canada, het Verenigd Koninkrijk, Australië en Nieuw-Zeeland.
7 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering gaat de EU vragen de sancties tegen de Venezolaanse politica Delcy Rodríguez in te trekken. Aanleiding is de nieuwe Venezolaanse amnestiewet, waarmee honderden politieke gevangenen vrij kunnen komen. Toen president Nicolás Maduro begin januari door Amerikaanse eenheden gevangen was genomen, werd vicepresident Rodríguez de leider van het land.
32 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten zijn het vrijdag nog niet eens geworden over het twintigste sanctiepakket tegen Rusland, laten EU-bronnen weten. Daarmee slinkt de kans dat een goedgekeurd pakket volgende week kan worden gepresenteerd, als wordt stilgestaan bij vier jaar oorlog in Oekraïne.
53 minuten geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Met de voltooiing van het kruis op de Jezus Christus-toren van de beroemde basiliek Sagrada Família in Barcelona bereikt het bouwwerk zijn hoogste punt. Een enorme kraan heeft de laatste onderdelen van het kruis naar boven getakeld. Daarmee is de centrale toren van de basiliek 172,5 meter hoog.
1 uur geledenKRAKAU (ANP) - Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Italië en Polen gaan samen investeren in de ontwikkeling van goedkope wapens. De defensieministers van die vijf landen, die binnen Europa het meest aan defensie uitgeven, zeiden te willen leren van de Oekraïners bij het ontwikkelen van onder meer militaire drones.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Het Vaticaan staat in de jaarlijkse boodschap ter ere van ramadan stil bij het samenvallen van de islamitische vastenmaand met de christelijke vastentijd tot aan Pasen. Het is voor het eerst sinds de jaren negentig dat de christelijke vastentijd en ramadan tegelijk beginnen.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft tijdens het partijcongres van zijn CDU opgeroepen tot eenheid binnen de partij. Volgens Duitse media heerst er momenteel veel ontevredenheid onder Merz' partijgenoten over het regeringsbeleid. Volgens Tagesschau was er "zelden zoveel onrust" in de christendemocratische partij.
2 uur geleden