Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 1 miljard dollar voor Jemen, maar VN willen nog veel meer

Ruim 1 miljard dollar voor Jemen, maar VN willen nog veel meer

GENÈVE (ANP/AFP) - Op een internationale donorconferentie voor het geteisterde Jemen is 1,2 miljard dollar (ruim 1,1 miljard euro) voor humanitaire hulp bijeengebracht. De Verenigde Naties hadden gehoopt op meer. Volgens de organisatie is dit jaar 4,3 miljard dollar nodig om miljoenen mensen te helpen in het door oorlog verscheurde land in het Midden-Oosten.

Op de bijeenkomst in het Zwitserse Genève kwamen de Verenigde Staten met ruim 444 miljoen dollar over de brug. Het was de zevende donorconferentie in zeven jaar voor Jemen. De VN verwachten de komende dagen meer donaties.

Er is vooral geld nodig voor de 17,3 miljoen kwetsbaarste inwoners van het armste land op het Arabisch schiereiland, waar een oorlog sinds negen jaar al aan honderdduizenden mensen het leven heeft gekost. Maar eigenlijk is twee derde van de bevolking, meer dan 21,7 miljoen inwoners, aangewezen op steun.

De VN konden vorig jaar met ruim 2,2 miljard dollar maandelijks bijna 11 miljoen mensen helpen met voedsel, onderdak en onderwijs. Er was toen ook een wapenstilstand van april tot oktober, die nu nog grotendeels standhoudt. Deze vooruitgang kan snel veranderen als het geld opraakt, waarschuwen de VN. Daarom zijn ook "grootschalige en duurzame" investeringen nodig voor de wederopbouw en het herstel van Jemen.

Meer uit Buitenland

Iraanse Revolutionaire Garde claimt controle Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Revolutionaire Garde (IRG), de elitetroepen van Iran, claimt "volledige controle" te hebben over de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute voor olie en gas. Schepen die door de waterweg willen varen, lopen het risico beschadigd te raken door raketten of verdwaalde drones, aldus de IRG.

5 minuten geleden
Cuba klaagt zes personen aan na onderschepping speedboot uit VS

HAVANA (ANP/AFP) - Justitie in Cuba klaagt zes bemanningsleden aan van een Amerikaanse speedboot, die vorige week door de Cubaanse kustwacht werd onderschept tijdens een vuurgevecht. Dat meldt het Openbaar Ministerie in een verklaring.

4 uur geleden
Iraanse ayatollah Khamenei wordt begraven in thuisstad Mashhad

MASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.

7 uur geleden
Iraanse media: gebouw van Assemblee van Experts gebombardeerd

QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.

12 uur geleden
Zeker 40 doden en 246 gewonden bij Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.

15 uur geleden
Oekraïne meldt nieuwe schade aan Droezjba-oliepijpleiding

KYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax ‌Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.

15 uur geleden
Hezbollah waarschuwt voor 'openlijke oorlog met Israël'

BEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.

15 uur geleden