Rugsponsor 50+ mobiel stopt met sponsoring noodlijdend Vitesse
ARNHEM (ANP) - Een sponsor van Vitesse heeft besloten om de steun aan de noodlijdende voetbalclub te stoppen. Dit meldt telecombedrijf 50+ mobiel, waarvan de naam afgelopen seizoen op de achterkant van de shirts prijkte. Omdat de club uit Arnhem in april degradeerde, heeft het bedrijf besloten het huidige sponsorcontract niet te verlengen. Vitesse bevestigt dat het contract eind deze maand stopt.
"Enkele weken geleden betreurden wij de degradatie en hebben toen Vitesse aangegeven dat zichtbaarheid in Nederland op Keuken Kampioen Divisieniveau ons merk minder past", zegt mede-oprichter Edgar de Beule van 50+ mobiel. Vitesse zoekt volgens hem naar een "passende opvolger" voor het telecombedrijf. Wat het stopzetten van de samenwerking met 50+ mobiel financieel betekent voor Vitesse, wil hij niet zeggen. "Over de inhoud van de overeenkomst met Vitesse doen wij geen uitspraken."
Vitesse kondigde de sponsordeal met 50+ mobiel ruim een jaar geleden nog aan als een tweejarige deal. Maar de Nederlandse Sim Only-aanbieder had volgens een woordvoerder van de voetbalclub slechts een overeenkomst tot 30 juni dit jaar getekend, met de optie om het met een jaar te verlengen. Hier maakt het telecombedrijf volgens hem geen gebruik van. De club wil verder niet ingaan op de kwestie.
Andere sponsoren
Bij Vitesse dreigen meerdere sponsoren te vertrekken. Ook de sponsorovereenkomst tussen Vitesse en Unica loopt af. Een woordvoerder van de technisch dienstverlener zegt dat er niet over een verlenging is gesproken. Meer wil hij er niet over kwijt. Een andere sponsor, het Arnhemse schoonmaakbedrijf SMB Willems, kijkt volgens een woordvoerster nog of het bedrijf zijn sponsoring wil doorzetten.
Vitesse stelt van andere sponsoren niet te hebben gehoord dat ze willen stoppen. "Wij horen het tegenovergestelde. Regionale partijen melden zich om aan te geven achter de club te staan en willen helpen in moeilijke tijden", aldus de woordvoerder.
Beroepsprocedure
Vitesse kampt met grote financiële problemen. Eerder dinsdag werd bekend dat de licentiecommissie van de KNVB de licentie van Vitesse per 9 juli intrekt. Vitesse heeft aangegeven in beroep te gaan en de zaak dient volgens de club over zo'n twee weken. De hoop van de club is momenteel gevestigd op de Gelderse ondernemer Guus Franke, die Vitesse mogelijk wil redden. Hij is oprichter van de Zwitserse investeringsmaatschappij Axiom Partners.
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
40 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
8 uur geleden