Rugsponsor 50+ mobiel stopt met sponsoring noodlijdend Vitesse
ARNHEM (ANP) - Een sponsor van Vitesse heeft besloten om de steun aan de noodlijdende voetbalclub te stoppen. Dit meldt telecombedrijf 50+ mobiel, waarvan de naam afgelopen seizoen op de achterkant van de shirts prijkte. Omdat de club uit Arnhem in april degradeerde, heeft het bedrijf besloten het huidige sponsorcontract niet te verlengen. Vitesse bevestigt dat het contract eind deze maand stopt.
"Enkele weken geleden betreurden wij de degradatie en hebben toen Vitesse aangegeven dat zichtbaarheid in Nederland op Keuken Kampioen Divisieniveau ons merk minder past", zegt mede-oprichter Edgar de Beule van 50+ mobiel. Vitesse zoekt volgens hem naar een "passende opvolger" voor het telecombedrijf. Wat het stopzetten van de samenwerking met 50+ mobiel financieel betekent voor Vitesse, wil hij niet zeggen. "Over de inhoud van de overeenkomst met Vitesse doen wij geen uitspraken."
Vitesse kondigde de sponsordeal met 50+ mobiel ruim een jaar geleden nog aan als een tweejarige deal. Maar de Nederlandse Sim Only-aanbieder had volgens een woordvoerder van de voetbalclub slechts een overeenkomst tot 30 juni dit jaar getekend, met de optie om het met een jaar te verlengen. Hier maakt het telecombedrijf volgens hem geen gebruik van. De club wil verder niet ingaan op de kwestie.
Andere sponsoren
Bij Vitesse dreigen meerdere sponsoren te vertrekken. Ook de sponsorovereenkomst tussen Vitesse en Unica loopt af. Een woordvoerder van de technisch dienstverlener zegt dat er niet over een verlenging is gesproken. Meer wil hij er niet over kwijt. Een andere sponsor, het Arnhemse schoonmaakbedrijf SMB Willems, kijkt volgens een woordvoerster nog of het bedrijf zijn sponsoring wil doorzetten.
Vitesse stelt van andere sponsoren niet te hebben gehoord dat ze willen stoppen. "Wij horen het tegenovergestelde. Regionale partijen melden zich om aan te geven achter de club te staan en willen helpen in moeilijke tijden", aldus de woordvoerder.
Beroepsprocedure
Vitesse kampt met grote financiële problemen. Eerder dinsdag werd bekend dat de licentiecommissie van de KNVB de licentie van Vitesse per 9 juli intrekt. Vitesse heeft aangegeven in beroep te gaan en de zaak dient volgens de club over zo'n twee weken. De hoop van de club is momenteel gevestigd op de Gelderse ondernemer Guus Franke, die Vitesse mogelijk wil redden. Hij is oprichter van de Zwitserse investeringsmaatschappij Axiom Partners.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - De Franse aanvoerder en aanvaller Kylian Mbappé heeft een Paraguayaanse senator een "verachtelijke vrouw" genoemd, nadat zij een racistisch bericht op X over hem schreef. De regering van Paraguay heeft in een verklaring maandagavond afstand genomen van de uitspraken van senator Celeste Amarilla.
2 uur geledenSEATTLE (ANP) - Folarin Balogun staat in het basiselftal van de Verenigde Staten in de achtste finales van het WK tegen België. De Amerikaanse spits kreeg in de zestiende finales na ingrijpen van de VAR een rode kaart en werd daarna automatisch voor een wedstrijd geschorst. De tuchtcommissie zette de schorsing een dag voor de wedstrijd om in een voorwaardelijke straf, waardoor Balogun speelgerechtigd is.
2 uur geledenARLINGTON (ANP) - Het Spaanse voetbalteam heeft moeizaam de kwartfinale bereikt op het WK. Dat erkende aanvoerder Rodri kort na de 1-0-zege op Portugal. Maar de middenvelder prees Spanje om zijn "volwassen" spel.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Britse parlementariërs hebben wereldvoetbalbond FIFA opgeroepen om de rode kaart van international Jarrell Quansah op te schorten, zodat hij mee kan doen tegen Noorwegen in de kwartfinale van het WK. Ze vinden dat de Engelse verdediger, die rood kreeg in de wedstrijd tegen Mexico, dezelfde behandeling verdient als de Amerikaan Folarin Balogun.
2 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - De Braziliaanse voetbalbond (CBF) heeft het maandag opgenomen voor de Braziliaanse scheidsrechter Raphaël Claus, die de Amerikaan Folarin Balogun rood gaf in de WK-wedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina. Hij deed dat na ingrijpen van de VAR, die zag dat de aanvaller op het onderbeen van Tarik Muharemović was gaan staan.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft het beroep van de Belgische voetbalbond (KBVB) over het mogen meespelen van Folarin Balogun niet-ontvankelijk verklaard. De Amerikaanse aanvaller kan daarom spelen in de wedstrijd in de achtste finale van de Verenigde Staten tegen België, die plaatsvindt in de nacht van maandag op dinsdag.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB schaart zich achter de reactie van de UEFA, die vindt dat "de FIFA een rode lijn heeft overschreden" met het opheffen van de schorsing van de Amerikaan Folarin Balogun. Dat laat de Nederlandse voetbalbond in tweede instantie weten.
8 uur geleden