Rugsponsor 50+ mobiel stopt met sponsoring noodlijdend Vitesse
ARNHEM (ANP) - Een sponsor van Vitesse heeft besloten om de steun aan de noodlijdende voetbalclub te stoppen. Dit meldt telecombedrijf 50+ mobiel, waarvan de naam afgelopen seizoen op de achterkant van de shirts prijkte. Omdat de club uit Arnhem in april degradeerde, heeft het bedrijf besloten het huidige sponsorcontract niet te verlengen. Vitesse bevestigt dat het contract eind deze maand stopt.
"Enkele weken geleden betreurden wij de degradatie en hebben toen Vitesse aangegeven dat zichtbaarheid in Nederland op Keuken Kampioen Divisieniveau ons merk minder past", zegt mede-oprichter Edgar de Beule van 50+ mobiel. Vitesse zoekt volgens hem naar een "passende opvolger" voor het telecombedrijf. Wat het stopzetten van de samenwerking met 50+ mobiel financieel betekent voor Vitesse, wil hij niet zeggen. "Over de inhoud van de overeenkomst met Vitesse doen wij geen uitspraken."
Vitesse kondigde de sponsordeal met 50+ mobiel ruim een jaar geleden nog aan als een tweejarige deal. Maar de Nederlandse Sim Only-aanbieder had volgens een woordvoerder van de voetbalclub slechts een overeenkomst tot 30 juni dit jaar getekend, met de optie om het met een jaar te verlengen. Hier maakt het telecombedrijf volgens hem geen gebruik van. De club wil verder niet ingaan op de kwestie.
Andere sponsoren
Bij Vitesse dreigen meerdere sponsoren te vertrekken. Ook de sponsorovereenkomst tussen Vitesse en Unica loopt af. Een woordvoerder van de technisch dienstverlener zegt dat er niet over een verlenging is gesproken. Meer wil hij er niet over kwijt. Een andere sponsor, het Arnhemse schoonmaakbedrijf SMB Willems, kijkt volgens een woordvoerster nog of het bedrijf zijn sponsoring wil doorzetten.
Vitesse stelt van andere sponsoren niet te hebben gehoord dat ze willen stoppen. "Wij horen het tegenovergestelde. Regionale partijen melden zich om aan te geven achter de club te staan en willen helpen in moeilijke tijden", aldus de woordvoerder.
Beroepsprocedure
Vitesse kampt met grote financiële problemen. Eerder dinsdag werd bekend dat de licentiecommissie van de KNVB de licentie van Vitesse per 9 juli intrekt. Vitesse heeft aangegeven in beroep te gaan en de zaak dient volgens de club over zo'n twee weken. De hoop van de club is momenteel gevestigd op de Gelderse ondernemer Guus Franke, die Vitesse mogelijk wil redden. Hij is oprichter van de Zwitserse investeringsmaatschappij Axiom Partners.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
7 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
7 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
7 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
9 uur geledenNAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.
11 uur geleden