Rugsponsor 50+ mobiel stopt met sponsoring noodlijdend Vitesse
ARNHEM (ANP) - Een sponsor van Vitesse heeft besloten om de steun aan de noodlijdende voetbalclub te stoppen. Dit meldt telecombedrijf 50+ mobiel, waarvan de naam afgelopen seizoen op de achterkant van de shirts prijkte. Omdat de club uit Arnhem in april degradeerde, heeft het bedrijf besloten het huidige sponsorcontract niet te verlengen. Vitesse bevestigt dat het contract eind deze maand stopt.
"Enkele weken geleden betreurden wij de degradatie en hebben toen Vitesse aangegeven dat zichtbaarheid in Nederland op Keuken Kampioen Divisieniveau ons merk minder past", zegt mede-oprichter Edgar de Beule van 50+ mobiel. Vitesse zoekt volgens hem naar een "passende opvolger" voor het telecombedrijf. Wat het stopzetten van de samenwerking met 50+ mobiel financieel betekent voor Vitesse, wil hij niet zeggen. "Over de inhoud van de overeenkomst met Vitesse doen wij geen uitspraken."
Vitesse kondigde de sponsordeal met 50+ mobiel ruim een jaar geleden nog aan als een tweejarige deal. Maar de Nederlandse Sim Only-aanbieder had volgens een woordvoerder van de voetbalclub slechts een overeenkomst tot 30 juni dit jaar getekend, met de optie om het met een jaar te verlengen. Hier maakt het telecombedrijf volgens hem geen gebruik van. De club wil verder niet ingaan op de kwestie.
Andere sponsoren
Bij Vitesse dreigen meerdere sponsoren te vertrekken. Ook de sponsorovereenkomst tussen Vitesse en Unica loopt af. Een woordvoerder van de technisch dienstverlener zegt dat er niet over een verlenging is gesproken. Meer wil hij er niet over kwijt. Een andere sponsor, het Arnhemse schoonmaakbedrijf SMB Willems, kijkt volgens een woordvoerster nog of het bedrijf zijn sponsoring wil doorzetten.
Vitesse stelt van andere sponsoren niet te hebben gehoord dat ze willen stoppen. "Wij horen het tegenovergestelde. Regionale partijen melden zich om aan te geven achter de club te staan en willen helpen in moeilijke tijden", aldus de woordvoerder.
Beroepsprocedure
Vitesse kampt met grote financiële problemen. Eerder dinsdag werd bekend dat de licentiecommissie van de KNVB de licentie van Vitesse per 9 juli intrekt. Vitesse heeft aangegeven in beroep te gaan en de zaak dient volgens de club over zo'n twee weken. De hoop van de club is momenteel gevestigd op de Gelderse ondernemer Guus Franke, die Vitesse mogelijk wil redden. Hij is oprichter van de Zwitserse investeringsmaatschappij Axiom Partners.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda moet het ook tegen Excelsior nog zonder Lewis Holtby stellen. De nummer 16 van de Eredivisie had voor de tweede keer bezwaar gemaakt tegen de schorsing van de Duitse middenvelder, maar ook dat beroep is afgewezen.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.
17 uur geledenPIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.
17 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.
18 uur geleden