Rugbytoernooi in Tokio afgelast om coronavirus
TOKIO (ANP/RTR) - De Japanse rugbybond heeft de Asia Sevens Invitational, een toernooi dat tevens gold als testevent voor de Olympische Spelen, afgelast vanwege de zorgen over het nieuwe coronavirus. Het toernooi in de op de Spelen debuterende rugbyvariant zou eind april worden gehouden. Het is niet het eerste testevent voor de Olympische en Paralympische Spelen dat wegens het virus niet door kan gaan. Eerder zagen onder meer de rolstoelrugbyers en sportklimmers een toernooi in Japan worden afgelast.
Vrijdag zou er een testevent beginnen voor de klimmers, maar dat wordt nu afgewerkt zonder atleten. Leden van de organisatie gaan nu testen of de faciliteiten klaar zijn voor de Spelen. Ook voor de accommodatie waar de rugby sevens-wedstrijden plaatsvinden zal het organisatiecomité in samenwerking met het IOC en de wereldrugbybond een alternatieve test plannen.
In Japan zijn inmiddels meer dan duizend besmettingen met het nieuwe coronavirus geconstateerd.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
47 minuten geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
6 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
23 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
1 dag geleden