Rugbytoernooi in Tokio afgelast om coronavirus
TOKIO (ANP/RTR) - De Japanse rugbybond heeft de Asia Sevens Invitational, een toernooi dat tevens gold als testevent voor de Olympische Spelen, afgelast vanwege de zorgen over het nieuwe coronavirus. Het toernooi in de op de Spelen debuterende rugbyvariant zou eind april worden gehouden. Het is niet het eerste testevent voor de Olympische en Paralympische Spelen dat wegens het virus niet door kan gaan. Eerder zagen onder meer de rolstoelrugbyers en sportklimmers een toernooi in Japan worden afgelast.
Vrijdag zou er een testevent beginnen voor de klimmers, maar dat wordt nu afgewerkt zonder atleten. Leden van de organisatie gaan nu testen of de faciliteiten klaar zijn voor de Spelen. Ook voor de accommodatie waar de rugby sevens-wedstrijden plaatsvinden zal het organisatiecomité in samenwerking met het IOC en de wereldrugbybond een alternatieve test plannen.
In Japan zijn inmiddels meer dan duizend besmettingen met het nieuwe coronavirus geconstateerd.
Meer uit Sport
SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
22 minuten geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.
29 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.
6 uur geledenDORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.
11 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.
14 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.
17 uur geledenBEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.
23 uur geleden