Rugbyer Mbonambi inzetbaar voor WK-finale na vermeend racisme
PARIJS (ANP) - De Zuid-Afrikaanse rugbyer Bongi Mbonambi mag zaterdag de WK-finale spelen tegen Nieuw-Zeeland. De 32-jarige Mbonambi zou in de halve finale de Engelse speler Tom Curry racistisch hebben bejegend, maar dat is niet bewezen. Dat blijkt uit onderzoek van de bond World Rugby.
Mbonambi, een belangrijke speler voor het Zuid-Afrikaanse team, kan daarom gewoon starten in de finale. Wat hij precies zou hebben gezegd is niet duidelijk. De Engelse bond is teleurgesteld in het besluit over Mbonambi. "De beslissing om de zaak niet voor te leggen aan een onafhankelijke onderzoeker zorgt ervoor dat Tom Curry nu niet zijn verhaal kan doen over deze ernstige gebeurtenissen", zegt de Rugby Football Union.
De Springboks versloegen de Engelsen in de halve finale met 16-15. Nieuw-Zeeland, ook bekend als de All Blacks, had weinig moeite met Argentinië en won met 44-6.
De finale wordt zaterdag om 21.00 uur in Parijs gespeeld.
Meer uit Sport
ANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
23 uur geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.
1 dag geleden