Rugbybond breidt WK in 2027 uit naar 24 landen
PARIS (ANP/RTR/AFP) - Het volgende WK rugby in 2027 zal worden gespeeld met 24 in plaats van 20 landen. Dat heeft het bestuur van de mondiale bond World Rugby besloten. Ook komt er een soort Nations League die vanaf 2026 tweejaarlijks wordt gehouden met 12 teams.
Op het WK in Australië over vier jaar zullen er in de groepsfase zes groepen van vier landen zijn. Daarna spelen de ploegen een extra ronde van achtste finales. Ondanks meer deelnemers wordt het WK van de huidige zeven weken naar zes weken ingekort.
"Dit ongelofelijke WK rugby van 2023 heeft passie en potentie laten zien die verder gaan dan de top 10 of top 12-landen", zei voorzitter Bill Beaumont van World Rugby. "We kunnen niet accepteren dat er niets verandert en niets doen."
Tweede divisie
De bond kondigde ook een tweejaarlijkse internationale competitie aan vanaf 2026 waarbij wedstrijden worden gespeeld in juli en november. Deelnemers zijn de landen van het Zeslandentoernooi en de toplanden van het zuidelijk halfrond; Nieuw-Zeeland, Zuid-Afrika, Australië en Argentinië. Twee extra landen, waarschijnlijk Japan en Fiji, worden daaraan toegevoegd.
Er moet ook een tweede divisie komen van ongeveer twaalf landen, maar een regeling voor promotie en degradatie wordt pas vanaf 2030 ingevoerd.
Meer uit Sport
KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.
11 uur geledenTORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.
11 uur geledenKONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.
12 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.
13 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.
13 uur geleden