Rugbybond breidt WK in 2027 uit naar 24 landen
PARIS (ANP/RTR/AFP) - Het volgende WK rugby in 2027 zal worden gespeeld met 24 in plaats van 20 landen. Dat heeft het bestuur van de mondiale bond World Rugby besloten. Ook komt er een soort Nations League die vanaf 2026 tweejaarlijks wordt gehouden met 12 teams.
Op het WK in Australië over vier jaar zullen er in de groepsfase zes groepen van vier landen zijn. Daarna spelen de ploegen een extra ronde van achtste finales. Ondanks meer deelnemers wordt het WK van de huidige zeven weken naar zes weken ingekort.
"Dit ongelofelijke WK rugby van 2023 heeft passie en potentie laten zien die verder gaan dan de top 10 of top 12-landen", zei voorzitter Bill Beaumont van World Rugby. "We kunnen niet accepteren dat er niets verandert en niets doen."
Tweede divisie
De bond kondigde ook een tweejaarlijkse internationale competitie aan vanaf 2026 waarbij wedstrijden worden gespeeld in juli en november. Deelnemers zijn de landen van het Zeslandentoernooi en de toplanden van het zuidelijk halfrond; Nieuw-Zeeland, Zuid-Afrika, Australië en Argentinië. Twee extra landen, waarschijnlijk Japan en Fiji, worden daaraan toegevoegd.
Er moet ook een tweede divisie komen van ongeveer twaalf landen, maar een regeling voor promotie en degradatie wordt pas vanaf 2030 ingevoerd.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
7 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
1 dag geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
1 dag geleden