Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rugbybond breidt WK in 2027 uit naar 24 landen

Rugbybond breidt WK in 2027 uit naar 24 landen

PARIS (ANP/RTR/AFP) - Het volgende WK rugby in 2027 zal worden gespeeld met 24 in plaats van 20 landen. Dat heeft het bestuur van de mondiale bond World Rugby besloten. Ook komt er een soort Nations League die vanaf 2026 tweejaarlijks wordt gehouden met 12 teams.

Op het WK in Australië over vier jaar zullen er in de groepsfase zes groepen van vier landen zijn. Daarna spelen de ploegen een extra ronde van achtste finales. Ondanks meer deelnemers wordt het WK van de huidige zeven weken naar zes weken ingekort.

"Dit ongelofelijke WK rugby van 2023 heeft passie en potentie laten zien die verder gaan dan de top 10 of top 12-landen", zei voorzitter Bill Beaumont van World Rugby. "We kunnen niet accepteren dat er niets verandert en niets doen."

Tweede divisie

De bond kondigde ook een tweejaarlijkse internationale competitie aan vanaf 2026 waarbij wedstrijden worden gespeeld in juli en november. Deelnemers zijn de landen van het Zeslandentoernooi en de toplanden van het zuidelijk halfrond; Nieuw-Zeeland, Zuid-Afrika, Australië en Argentinië. Twee extra landen, waarschijnlijk Japan en Fiji, worden daaraan toegevoegd.

Er moet ook een tweede divisie komen van ongeveer twaalf landen, maar een regeling voor promotie en degradatie wordt pas vanaf 2030 ingevoerd.

Meer uit Sport

Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

6 uur geleden
Groenewoud wint 3000 meter op het ijs van Hamar

HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.

7 uur geleden
Schaatser Stolz wint ook de 1000 meter in een baanrecord

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).

8 uur geleden
Europees kampioene Van der Heijden wint veldrit in Kortrijk

KORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.

9 uur geleden
Schaatsster Kok tweede op 1000 meter in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).

9 uur geleden
Skiester Vonn grijpt naast tweede zege op rij op afdaling

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.

11 uur geleden
Indiase voetbalfans gooien met stoeltjes bij bezoek Messi

CALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.

14 uur geleden