Rugani begint met Ajax aan uitduel met Qarabag in Europa League
BAKOE (ANP) - Daniele Rugani begint donderdagavond met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Europa League. De verdediger vervangt Youri Baas die een schorsing moet uitzitten na zijn rode kaart in het duel met Slavia Praag. "Hij is later bij ons aangesloten", vertelde trainer Francesco Farioli op een persconferentie in Bakoe. "Maar dit is het moment om hem te brengen."
Ajax mist niet alleen Baas in Azerbeidzjan. Davy Klaassen is niet speelgerechtigd en Steven Berghuis keert mogelijk zondag terug tegen Willem II. Brian Brobbey is wel van de partij. De spits heeft dit seizoen nog niet gescoord in de Eredivisie. Wout Weghorst maakte drie treffers in twee invalbeurten. Farioli heeft met Chuba Akpom nog een centrumspits. "Geen club in Nederland heeft drie spitsen van dit kaliber", zei de coach. "Het is aan mij om het beste uit ze te halen."
Ajax heeft 4 punten overgehouden aan twee duels in de Europa League. Qarabag is nog puntloos. De club werd de laatste tien jaar negen keer kampioen in Azerbeidzjan. "En vorig seizoen hadden ze bijna Bayer Leverkusen in de Europa League uitgeschakeld. We hebben ons goed voorbereid en we willen ons opnieuw verbeteren met het oog op een aantal zware duels die eraan komen", doelde Farioli op wedstrijden tegen Feyenoord en PSV.
De Italiaanse coach gaat ervan uit dat Jordan Henderson het seizoen bij Ajax afmaakt. De Engelsman wordt in zijn geboorteland in verband gebracht met een terugkeer naar zijn oude club Sunderland. "Ik heb Jordan gekozen als captain en hij is onze leider. Ik denk niet dat ik uit hoef te leggen hoe belangrijk hij is voor ons team", zei Farioli die weet dat Henderson zijn gezin mist en nog geen geschikte woning heeft gevonden. "Ik ben zijn makelaar niet", lachte de trainer van Ajax. "Maar als het goed is, is dat nu opgelost. Henderson wil Ajax terugbrengen waar de club hoort, aan de top."
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
6 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
22 uur geleden