Rugani begint met Ajax aan uitduel met Qarabag in Europa League
BAKOE (ANP) - Daniele Rugani begint donderdagavond met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Europa League. De verdediger vervangt Youri Baas die een schorsing moet uitzitten na zijn rode kaart in het duel met Slavia Praag. "Hij is later bij ons aangesloten", vertelde trainer Francesco Farioli op een persconferentie in Bakoe. "Maar dit is het moment om hem te brengen."
Ajax mist niet alleen Baas in Azerbeidzjan. Davy Klaassen is niet speelgerechtigd en Steven Berghuis keert mogelijk zondag terug tegen Willem II. Brian Brobbey is wel van de partij. De spits heeft dit seizoen nog niet gescoord in de Eredivisie. Wout Weghorst maakte drie treffers in twee invalbeurten. Farioli heeft met Chuba Akpom nog een centrumspits. "Geen club in Nederland heeft drie spitsen van dit kaliber", zei de coach. "Het is aan mij om het beste uit ze te halen."
Ajax heeft 4 punten overgehouden aan twee duels in de Europa League. Qarabag is nog puntloos. De club werd de laatste tien jaar negen keer kampioen in Azerbeidzjan. "En vorig seizoen hadden ze bijna Bayer Leverkusen in de Europa League uitgeschakeld. We hebben ons goed voorbereid en we willen ons opnieuw verbeteren met het oog op een aantal zware duels die eraan komen", doelde Farioli op wedstrijden tegen Feyenoord en PSV.
De Italiaanse coach gaat ervan uit dat Jordan Henderson het seizoen bij Ajax afmaakt. De Engelsman wordt in zijn geboorteland in verband gebracht met een terugkeer naar zijn oude club Sunderland. "Ik heb Jordan gekozen als captain en hij is onze leider. Ik denk niet dat ik uit hoef te leggen hoe belangrijk hij is voor ons team", zei Farioli die weet dat Henderson zijn gezin mist en nog geen geschikte woning heeft gevonden. "Ik ben zijn makelaar niet", lachte de trainer van Ajax. "Maar als het goed is, is dat nu opgelost. Henderson wil Ajax terugbrengen waar de club hoort, aan de top."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.
42 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München-trainer Vincent Kompany is geschorst voor de eerste halve finale in de Champions League tegen Paris Saint-Germain. De coach van de Duitse kampioen kreeg een gele kaart nadat Kylian Mbappé Real Madrid op 2-3 had gebracht. Bayern won de wedstrijd met 4-3 en bereikte de laatste vier.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
10 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
14 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
14 uur geleden