Rugani begint met Ajax aan uitduel met Qarabag in Europa League
BAKOE (ANP) - Daniele Rugani begint donderdagavond met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Europa League. De verdediger vervangt Youri Baas die een schorsing moet uitzitten na zijn rode kaart in het duel met Slavia Praag. "Hij is later bij ons aangesloten", vertelde trainer Francesco Farioli op een persconferentie in Bakoe. "Maar dit is het moment om hem te brengen."
Ajax mist niet alleen Baas in Azerbeidzjan. Davy Klaassen is niet speelgerechtigd en Steven Berghuis keert mogelijk zondag terug tegen Willem II. Brian Brobbey is wel van de partij. De spits heeft dit seizoen nog niet gescoord in de Eredivisie. Wout Weghorst maakte drie treffers in twee invalbeurten. Farioli heeft met Chuba Akpom nog een centrumspits. "Geen club in Nederland heeft drie spitsen van dit kaliber", zei de coach. "Het is aan mij om het beste uit ze te halen."
Ajax heeft 4 punten overgehouden aan twee duels in de Europa League. Qarabag is nog puntloos. De club werd de laatste tien jaar negen keer kampioen in Azerbeidzjan. "En vorig seizoen hadden ze bijna Bayer Leverkusen in de Europa League uitgeschakeld. We hebben ons goed voorbereid en we willen ons opnieuw verbeteren met het oog op een aantal zware duels die eraan komen", doelde Farioli op wedstrijden tegen Feyenoord en PSV.
De Italiaanse coach gaat ervan uit dat Jordan Henderson het seizoen bij Ajax afmaakt. De Engelsman wordt in zijn geboorteland in verband gebracht met een terugkeer naar zijn oude club Sunderland. "Ik heb Jordan gekozen als captain en hij is onze leider. Ik denk niet dat ik uit hoef te leggen hoe belangrijk hij is voor ons team", zei Farioli die weet dat Henderson zijn gezin mist en nog geen geschikte woning heeft gevonden. "Ik ben zijn makelaar niet", lachte de trainer van Ajax. "Maar als het goed is, is dat nu opgelost. Henderson wil Ajax terugbrengen waar de club hoort, aan de top."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/AFP) - Real Madrid voert evenals vorig jaar de wereldranglijst aan van voetbalclubs met de meeste inkomsten. Bij de Spaanse voetbalclub kwam vorig seizoen bijna 1,2 miljard euro binnen, ondanks dat de club geen grote prijs won. FC Barcelona klom op de jaarlijks door Deloitte gepubliceerde Money League naar de tweede plaats met 975 miljoen euro, terwijl Bayern München de derde plaats inneemt met 861 miljoen euro.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.
12 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.
14 uur geledenISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd de eerste wedstrijd sinds het ontslag van trainer Maarten Martens te winnen. De Alkmaarders speelden voor eigen publiek in de Eredivisie gelijk tegen Excelsior: 1-1. Het duel zou eigenlijk 14 december gespeeld worden, maar werd uitgesteld om AZ zo langer de tijd te geven zich voor te bereiden op de ontmoeting met Jagiellonia Bialystok uit Polen in de Conference League.
14 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Anass Salah-Eddine heeft woensdag in de uitwedstrijd van PSV tegen Newcastle United in de Champions League direct een basisplaats. De linkervleugelverdediger viel zondag nog in tijdens de door zijn land Marokko met 1-0 verloren finale tegen Senegal.
15 uur geleden