Rugani begint met Ajax aan uitduel met Qarabag in Europa League
BAKOE (ANP) - Daniele Rugani begint donderdagavond met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Europa League. De verdediger vervangt Youri Baas die een schorsing moet uitzitten na zijn rode kaart in het duel met Slavia Praag. "Hij is later bij ons aangesloten", vertelde trainer Francesco Farioli op een persconferentie in Bakoe. "Maar dit is het moment om hem te brengen."
Ajax mist niet alleen Baas in Azerbeidzjan. Davy Klaassen is niet speelgerechtigd en Steven Berghuis keert mogelijk zondag terug tegen Willem II. Brian Brobbey is wel van de partij. De spits heeft dit seizoen nog niet gescoord in de Eredivisie. Wout Weghorst maakte drie treffers in twee invalbeurten. Farioli heeft met Chuba Akpom nog een centrumspits. "Geen club in Nederland heeft drie spitsen van dit kaliber", zei de coach. "Het is aan mij om het beste uit ze te halen."
Ajax heeft 4 punten overgehouden aan twee duels in de Europa League. Qarabag is nog puntloos. De club werd de laatste tien jaar negen keer kampioen in Azerbeidzjan. "En vorig seizoen hadden ze bijna Bayer Leverkusen in de Europa League uitgeschakeld. We hebben ons goed voorbereid en we willen ons opnieuw verbeteren met het oog op een aantal zware duels die eraan komen", doelde Farioli op wedstrijden tegen Feyenoord en PSV.
De Italiaanse coach gaat ervan uit dat Jordan Henderson het seizoen bij Ajax afmaakt. De Engelsman wordt in zijn geboorteland in verband gebracht met een terugkeer naar zijn oude club Sunderland. "Ik heb Jordan gekozen als captain en hij is onze leider. Ik denk niet dat ik uit hoef te leggen hoe belangrijk hij is voor ons team", zei Farioli die weet dat Henderson zijn gezin mist en nog geen geschikte woning heeft gevonden. "Ik ben zijn makelaar niet", lachte de trainer van Ajax. "Maar als het goed is, is dat nu opgelost. Henderson wil Ajax terugbrengen waar de club hoort, aan de top."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.
1 uur geledenBERGAMO (ANP) - Marten de Roon heeft met Atalanta de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi bereikt. De 34-jarige middenvelder maakte in de met 4-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Genoa het tweede doelpunt. De Roon schoot in de 54e minuut van afstand fraai raak.
2 uur geledenNYON (ANP/DPA) - Duitsland organiseert in 2029 het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. Dat heeft de UEFA bekendgemaakt. Duitsland kreeg de voorkeur boven Polen en de gezamenlijke kandidatuur van Zweden en Denemarken.
2 uur geledenMAINZ (ANP) - Voetbalclub FSV Mainz 05 heeft de Deense trainer Bo Henriksen ontslagen. De Duitse club is de hekkensluiter in de Bundesliga en zegt op sportieve gronden aan een nieuwe start toe te zijn.
3 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla FC moet drie thuiswedstrijden zonder een deel van het fanatieke publiek in de noordkant van het stadion spelen. Dat heeft de tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond (RFEF) woensdag bepaald. De club uit Sevilla krijgt de straf opgelegd vanwege verschillende incidenten bij de derby tegen Real Betis van afgelopen zondag.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/BELGA) - Clubs hoeven spelers voor de Afrika Cup pas af te staan vanaf maandag 15 december. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De Afrika Cup is van 21 december tot en met 18 januari in Marokko.
3 uur geleden