Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rudy Giuliani opnieuw aangeklaagd door medewerksters stembureau

Rudy Giuliani opnieuw aangeklaagd door medewerksters stembureau

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Rudy Giuliani, de voormalige burgemeester van New York en oud-advocaat van de Amerikaanse ex-president Donald Trump, is maandag opnieuw aangeklaagd door twee medewerksters van een stembureau. Vorige week droeg een jury hem nog op de vrouwen 148 miljoen dollar (bijna 136 miljoen euro) te betalen, omdat hij hen valselijk had beschuldigd van sjoemelen met stembiljetten tijdens de presidentsverkiezingen van 2020. De twee, een moeder en dochter uit Georgia, willen dat de rechter Giuliani verbiedt hen nog langer te belasteren.

In augustus oordeelde de rechter in Washington dat Giuliani de vrouwen onterecht beschuldigde en veroordeelde hem voor smaad en het toebrengen van emotioneel leed. Vorige week moest de jury de hoogte van de schadevergoeding vaststellen. Voorafgaand aan en tijdens die zitting maakte Giuliani de vrouwen tegenover journalisten opnieuw zwart. Enkele uren na de uitspraak suggereerde hij bovendien in een interview met de zender Newsmax dat hij videobeelden bezat die bewezen dat de twee gefraudeerd hebben. Uit dat alles blijkt dat Giuliani "van plan is door te gaan met zijn campagne van laster en pesterij", staat in de nieuwe aanklacht. "Het moet ophouden."

Meer uit Buitenland

Rubio mogelijk bij overleg met Oekraïne in VS

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is mogelijk zaterdag bij een deel van het overleg tussen de VS en Oekraïne. De tweedaagse gesprekken over het stoppen van de oorlog tussen Oekraïne en Rusland vinden plaats in Miami.

1 uur geleden
Parijs waarschuwt boeren: geen blokkades tijdens feestdagen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering waarschuwt boeren tijdens de feestdagen geen wegen te blokkeren. Er zijn ruim een week geleden boerenprotesten met wegblokkades uitgebroken, vooral in het zuiden, naar aanleiding van het in opdracht van de autoriteiten slachten van runderen naar aanleiding van een besmettelijke veeziekte. Volgens de veehouders reageert de overheid overdreven wreed op de plaatselijke uitbraak van de knobbelziekte of nodulaire dermatose.

2 uur geleden
Poetin zegt aanvallen op Oekraïne te stoppen bij verkiezingen

MOSKOU (ANP/RTR) - Als Oekraïne verkiezingen houdt, zou Rusland mogelijk geen aanvallen op het land uitvoeren. Oekraïners die in Rusland of door Rusland beheerste gebieden wonen, zouden ook in Oekraïense verkiezingen moeten kunnen stemmen. President Vladimir Poetin heeft dit in zijn jaarlijkse persconferentie gezegd.

5 uur geleden
Doden bij steekaanval bij treinstation Taiwan

TAIPEI (ANP/RTR) - Bij een steekaanval in de Taiwanese hoofdstad Taipei zijn zeker drie doden gevallen, vijf mensen raakten gewond. Volgens premier Cho Jung-tai liet een man rookbommen afgaan bij het centrale treinstation van de stad, waarna hij naar een nabijgelegen metrostation in een druk winkelgebied rende. Onderweg viel hij mensen aan.

5 uur geleden
Internationale monitor: geen hongersnood meer in Gazastrook

NEW YORK/LONDEN (ANP/RTR) - Volgens internationale waarnemers is er momenteel geen hongersnood meer in de Gazastrook. Dit komt door de verbetering van de aanvoer van goederen sinds het bestand tussen Israël en Hamas dat 10 oktober inging. Maar de toestand blijft nog steeds kritiek. Bij hervatting van de vijandelijkheden kan het risico op hongersnood half april weer terug zijn.

7 uur geleden
WHO: ruim 1000 patiënten overleden in afwachting evacuatie Gaza

GENÈVE (ANP) - In de Gazastrook zijn in de afgelopen anderhalf jaar meer dan duizend mensen overleden die in afwachting waren van een medische evacuatie, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) op X. Topman Tedros Adhanom Ghebreyesus roept meer landen op om "hun deuren te openen voor de patiënten uit Gaza".

7 uur geleden
Eerste aanval Oekraïne op schip schaduwvloot op Middellandse Zee

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft voor het eerst een schip van de Russische schaduwvloot aangevallen op de Middellandse Zee, meldt een bron van de Oekraïense veiligheidsdienst SBOe. Het vaartuig zou flinke schade hebben opgelopen, maar leeg zijn geweest op het moment van de droneaanval.

8 uur geleden