Rudy Giuliani ontkent schuld in verkiezingsfraudezaak
ATLANTA (ANP/RTR) - Ook Rudy Giuliani heeft een rechtbank in Georgia formeel laten weten dat hij zichzelf niet schuldig acht aan de aanklachten in de verkiezingsfraudezaak. Donderdag deed de voormalig president van de VS Donald Trump, van wie Giuliani tijdens de verkiezingen van 2020 de persoonlijk advocaat was, hetzelfde.
Giuliani gaf zijn recht op om in de rechtbank gehoord te worden en deed zijn verklaring schriftelijk. Vorige week vloog de oud-burgemeester van New York wel naar Georgia om zich aan te geven. In een gevangenis daar werd een politiefoto gemaakt en betaalde Giuliani 150.000 dollar borg, waarna hij weer vertrok.
De advocaat wordt samen met Trump en zeventien anderen verdacht van pogingen om de uitslag van de presidentsverkiezingen in 2020 in die staat terug te draaien, onder meer door het afleggen van valse verklaringen.
In een separate zaak werd Giuliani woensdag veroordeeld tot het betalen van een schadevergoeding aan twee medewerkers van een stembureau in Georgia. Hij beschuldigde hen er ten onterecht van te hebben gesjoemeld met stembiljetten bij de verkiezingen. De vrouwen ontvingen na zijn uitspraken doodsbedreigingen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.
52 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
3 uur geledenKYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.
3 uur geledenLUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
6 uur geleden