Rudy Giuliani ontkent schuld in verkiezingsfraudezaak
ATLANTA (ANP/RTR) - Ook Rudy Giuliani heeft een rechtbank in Georgia formeel laten weten dat hij zichzelf niet schuldig acht aan de aanklachten in de verkiezingsfraudezaak. Donderdag deed de voormalig president van de VS Donald Trump, van wie Giuliani tijdens de verkiezingen van 2020 de persoonlijk advocaat was, hetzelfde.
Giuliani gaf zijn recht op om in de rechtbank gehoord te worden en deed zijn verklaring schriftelijk. Vorige week vloog de oud-burgemeester van New York wel naar Georgia om zich aan te geven. In een gevangenis daar werd een politiefoto gemaakt en betaalde Giuliani 150.000 dollar borg, waarna hij weer vertrok.
De advocaat wordt samen met Trump en zeventien anderen verdacht van pogingen om de uitslag van de presidentsverkiezingen in 2020 in die staat terug te draaien, onder meer door het afleggen van valse verklaringen.
In een separate zaak werd Giuliani woensdag veroordeeld tot het betalen van een schadevergoeding aan twee medewerkers van een stembureau in Georgia. Hij beschuldigde hen er ten onterecht van te hebben gesjoemeld met stembiljetten bij de verkiezingen. De vrouwen ontvingen na zijn uitspraken doodsbedreigingen.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Bij een frontale botsing tussen twee passagierstreinen in Denemarken zijn "veel" gewonden gevallen, meldt de lokale burgemeester. De toestand van sommige slachtoffers is kritiek. Het ongeluk gebeurde bij Hillerød, een stad op ongeveer 30 kilometer ten noorden van Kopenhagen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben tijdens hun blokkade van Iraanse havens 31 schepen tegengehouden. Die kregen de opdracht om te keren of terug naar hun havens te gaan, aldus CENTCOM, het Amerikaanse militaire commando in de regio.
1 uur geledenDNIPRO (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn omgekomen bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro. Bij de aanval vielen ook acht gewonden en één persoon wordt nog vermist.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is voor de vierde dag op rij gestegen, nu de Verenigde Staten en Iran verwikkeld blijven in een strijd om de controle over de Straat van Hormuz.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.
8 uur geledenTAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
13 uur geleden