Rudy Giuliani ontkent schuld in verkiezingsfraudezaak
ATLANTA (ANP/RTR) - Ook Rudy Giuliani heeft een rechtbank in Georgia formeel laten weten dat hij zichzelf niet schuldig acht aan de aanklachten in de verkiezingsfraudezaak. Donderdag deed de voormalig president van de VS Donald Trump, van wie Giuliani tijdens de verkiezingen van 2020 de persoonlijk advocaat was, hetzelfde.
Giuliani gaf zijn recht op om in de rechtbank gehoord te worden en deed zijn verklaring schriftelijk. Vorige week vloog de oud-burgemeester van New York wel naar Georgia om zich aan te geven. In een gevangenis daar werd een politiefoto gemaakt en betaalde Giuliani 150.000 dollar borg, waarna hij weer vertrok.
De advocaat wordt samen met Trump en zeventien anderen verdacht van pogingen om de uitslag van de presidentsverkiezingen in 2020 in die staat terug te draaien, onder meer door het afleggen van valse verklaringen.
In een separate zaak werd Giuliani woensdag veroordeeld tot het betalen van een schadevergoeding aan twee medewerkers van een stembureau in Georgia. Hij beschuldigde hen er ten onterecht van te hebben gesjoemeld met stembiljetten bij de verkiezingen. De vrouwen ontvingen na zijn uitspraken doodsbedreigingen.
Meer uit Buitenland
HELSINKI (ANP/AFP/RTR) - Finland zegt al enige voortgang te hebben gemaakt in het onderzoek naar de beschadigde bekabeling in de Finse Golf. De autoriteiten in dat land legden woensdag beslag op de Fitburg, een vrachtschip dat met Russisch staal onderweg was van Sint-Petersburg naar Israël, om verdenkingen van betrokkenheid bij een sabotagepoging aan de bekabeling tussen Helsinki en Tallinn. Veertien opvarenden werden gearresteerd.
1 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De brand in het Zwitserse Crans-Montana op nieuwjaarsnacht lijkt te zijn ontstaan door het afsteken van ijsfonteinen op flessen champagne, meldt het OM op een persconferentie. Deze fakkels werden te dicht bij het plafond gehouden, waardoor het vuur zich kon verspreiden.
1 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De Zwitserse wintersportplaats Crans-Montana blijft na de dodelijke brand van nieuwjaarsnacht grotendeels open voor vakantievierders, aldus het lokale toerismekantoor. Dat herhaalt ook de oproep tot voorzichtigheid om onnodige druk op de ziekenhuizen te voorkomen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft een nieuwe stafchef aangesteld. Het gaat om Kyrylo Boedanov, hoofd van de inlichtingendienst. Afgelopen november stapte voormalig stafchef Andri Jermak op na een groot corruptieschandaal in de energiesector.
3 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft gebeden voor de slachtoffers van de nieuwjaarsbrand in Zwitserland en betuigde zijn "medeleven en solidariteit" aan hun families. Dat meldt het Vaticaan.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Als Iran vreedzame demonstranten neerschiet en "op gewelddadige wijze vermoordt", zullen de Verenigde Staten hen te hulp schieten, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. "We staan paraat en zijn klaar om in actie te komen."
7 uur geledenCRANS-MONTANA/LAUSANNE (ANP/DPA) - Ongeveer 13 volwassenen en 8 minderjarigen onder de slachtoffers van de brand in het Zwitserse Crans-Montana hebben brandwonden over meer dan 60 procent van hun lichaam, heeft een arts van de universiteitskliniek in Lausanne, waar ze zijn opgenomen, tegen de Zwitserse zender RTS gezegd.
12 uur geleden