Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rudy Giuliani aangeklaagd om 1,4 miljoen dollar advocaatkosten

Rudy Giuliani aangeklaagd om 1,4 miljoen dollar advocaatkosten

NEW YORK (ANP) - Het voormalige advocatenkantoor van Rudy Giuliani klaagt hem aan voor 1,4 miljoen dollar (1,31 miljoen euro). Dat bedrag zou de Amerikaanse politicus en advocaat het kantoor schuldig zijn voor werkzaamheden tussen 2019 en afgelopen zomer. Dat meldt de zakensite Business Insider.

De voormalige burgemeester van New York (1994-2001) zou ermee heeft ingestemd om ruim 1,6 miljoen dollar te betalen aan het advocatenkantoor Davidoff Hutcher & Citron onder een provisieovereenkomst, maar tot nu toe slechts 214.000 dollar hebben betaald.

Robert Costello, een partner bij Davidoff en een oude vriend van Giuliani, is een van de eisers in de rechtszaak. Costello adviseerde Giuliani onder meer in het gerechtelijk onderzoek naar zijn rol in de bestorming van het Capitool van 6 januari 2021 en in het onderzoek naar zijn pogingen om de verkiezingen van 2020 in Georgia ongedaan te maken. Er lopen ook nog eens meer dan tien civiele rechtszaken tegen Giuliani. In al die zaken vertegenwoordigde Davidoff hem.

Advocatenkosten

Vorige maand berichtte CNN dat Giuliani een beroep gedaan op oud-president Donald Trump voor financiële hulp met zijn advocatenkosten. Trump zou niet erg geïnteresseerd zijn geweest in de smeekbede van zijn voormalige advocaat, maar deed naar verluidt wel een paar mondelinge toezeggingen. Later in augustus werd bekend dat Giuliani zijn appartement aan de Upper East Side van Manhattan voor 6,5 miljoen dollar te koop heeft gezet.

Giuliani is niet de enige bondgenoot van Trump die er niet in slaagt de rekening van Costello's kantoor te voldoen. In juli beval een New Yorkse rechter de voormalige Trump-adviseur Steve Bannon om Davidoff een half miljoen dollar te betalen.

Meer uit Buitenland

Rechter VS beveelt vrijlating ten onrechte uitgezette Salvadoraan

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft donderdag de vrijlating van Kilmar Abrego Garcia bevolen. De in El Salvador geboren man zat vast in afwachting van een mogelijke tweede uitzetting. Zijn eerdere, onterechte, uitzetting werd het middelpunt van een rel rondom het deportatiebeleid van de regering-Trump.

17 minuten geleden
EU-landen lijken akkoord met plan Russische tegoeden te bevriezen

BRUSSEL (ANP) - Hoogstwaarschijnlijk stemmen EU-lidstaten vrijdag in met het voorstel van de Europese Commissie om de bevroren Russische tegoeden voor onbepaalde tijd te bevriezen. Dat kan via een noodbevoegdheid die kan worden gebruikt bij een crisis of dreigend economisch risico voor de EU. Het is een eerste stap om een besluit over het gebruik van de tegoeden voor een lening aan Oekraïne te vergemakkelijken. Daarover nemen de EU-regeringsleiders op de top van volgende week een besluit.

34 minuten geleden
Oekraïne wil referendum over terugtrekking uit Donbas

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne wil de bevolking laten beslissen over het Amerikaanse voorstel dat het de resterende delen van het door Rusland opgeëiste oosten van het land opgeeft. Dat kan in een referendum of een verkiezing, zei president Volodymyr Zelensky donderdag. Oekraïne verzet zich fel tegen het afstaan van grondgebied en voert daarbij steevast aan dat de bevolking dat niet wil.

1 uur geleden
EU wil Oekraïne helpen bij eventuele verkiezingen

BRUSSEL (ANP) - Als Oekraïne besluit verkiezingen te organiseren, dan staat de Europese Unie klaar om het land bij het verkiezingsproces te ondersteunen, zegt een woordvoerster voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid van de Europese Commissie. Maar het is aan Oekraïne "en alleen aan Oekraïne", om te beslissen wanneer er verkiezingen worden gehouden, zegt ze tegen het ANP.

1 uur geleden
Rusland verzekert Venezuela van steun bij ruzie met Washington

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, verzekerd van de steun van Moskou. Het beleid van Maduro staat steeds meer onder druk van buitenaf, vooral van de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Rutte ontkent dat VS al in 2027 verdediging willen overdragen

BERLIJN (ANP) - De Verenigde Staten hebben Europa niet te verstaan gegeven dat het al in 2027 grotendeels zichzelf moet verdedigen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Meerdere media berichtten vorige week dat Amerikaanse functionarissen die deadline hadden genoemd, maar Rutte ontkent dat.

1 uur geleden
Finse president: dichter bij vredesdeal voor Oekraïne dan ooit

AMSTERDAM (ANP) - Oekraïne en Rusland zijn dichter bij het bereiken van een vredesovereenkomst dan ooit, zei de Finse president Alexander Stubb donderdag bij een lezing aan de Universiteit van Amsterdam. "Maar we zijn er nog niet, en er kan nog van alles gebeuren."

2 uur geleden