Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rubio wint bergetappe Giro op Crans Montana, Thomas houdt roze

Rubio wint bergetappe Giro op Crans Montana, Thomas houdt roze

CRANS MONTANA (ANP) - Wielrenner Einer Augusto Rubio heeft de dertiende etappe van de Ronde van Italië op zijn naam geschreven. De 25-jarige Colombiaan van Movistar bleef in de ingekorte bergetappe naar Crans Montana medevluchters Thibaut Pinot uit Frankrijk en Jefferson Alexander Cepeda uit Ecuador voor.

De roze trui blijft om de schouders van Geraint Thomas. De Brit van Ineos Grenadiers kwam anderhalve minuut na de winnaar over de finish en houdt een voorsprong van 2 seconden op de Sloveen Primoz Roglic van Jumbo-Visma.

De dertiende etappe van de Giro werd dinsdag al ingekort toen de Grote Sint-Bernhardpas, bij de grens met Zwitserland, uit de route werd gehaald. Vrijdagochtend werd de rit nog verder ingekort vanwege het extreme weer in Italië. De beklimming van de Croix de Coeur bleef wel in het parcours.

Rubio profiteert

Aan de voet van de beklimming bij Le Châble gingen de renners van start voor 74,6 kilometer met nog altijd de slotklim naar Crans Montana. Op de eerste klim vormde zich al snel een kopgroep met daarin naast Rubio, Pinot en Cepeda ook de Fransman Valentin Paret-Peintre en de Canadees Derek Gee. De kopgroep begon met zo'n 3 minuten voorsprong aan de slotklim, omdat het peloton het rustig aan had gedaan in de afdaling.

Pinot demarreerde al vroeg en wilde vooral Cepeda kwijtraken, die niet had willen meewerken op het vlakke stuk tussen de twee bergen. Maar de renner uit Ecuador knokte zich steeds terug bij versnellingen van de Fransman en bleef achter hem zitten. Rubio profiteerde van de tweestrijd. De Colombiaan kwam altijd weer terug in zijn eigen tempo en hield zich afzijdig bij de demarrages. Hij was vervolgens de snelste in de lange sprint en boekte zijn tweede zege van het seizoen na eerder een rit in de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten te hebben gewonnen.

Roze trui

In de groep met favorieten bepaalden de ploeggenoten van Thomas, onder wie Thymen Arensman, het tempo. Grote aanvallen bleven uit, waardoor de rozetruidrager zonder grote problemen zijn koppositie hield. Zaterdag volgt een etappe van Sierre naar Cassano Magnago met alleen vroeg in de rit een grote beklimming.

Meer uit Sport

Springruiters moeten zege op CHIO aan Amerikaan Cook laten

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters hebben naast de zege gegrepen in de Grand Prix van het CHIO in Rotterdam. De zege ging naar de Amerikaan Karl Cook met Caracole de la Roque. Bas Moerings was met zijn paard Ipsthar de beste Nederlander op de vijfde plaats.

1 uur geleden
Motorcrosser Coldenhoff derde in GP van Groot-Brittannië

WINCHESTER (ANP) - Motorcrosser Glenn Coldenhoff is in de MXGP-klasse als derde geëindigd bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 34-jarige motorcrosser won op het circuit van Matterley Basin de eerste manche en werd vijfde in de tweede manche. De zege ging naar de Fransman Romain Febvre, die na de derde plaats in de eerste manche de tweede won.

1 uur geleden
Nederlandse hockeyers winnen Pro League na nederlaag Australië

LONDEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben in navolging van de hockeysters de eindzege in de Pro League zekergesteld zonder zelf in actie te komen. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee kon de titel vieren doordat concurrent Australië met 2-1 verloor van Engeland.

1 uur geleden
Alcaraz pakt voor tweede keer titel op Queen's

LONDEN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft in Londen voor de tweede keer het tennistoernooi van Queen's gewonnen. De 22-jarige Spanjaard was zondag in de finale in drie sets te sterk voor de Tsjech Jiri Lehecka: 7-5 6-7 (5) 6-2. In 2023 won Alcaraz Queen's voor het eerst, vorig jaar verloor hij in de tweede ronde.

2 uur geleden
Almeida wint Ronde van Zwitserland met derde ritzege

STOCKHÜTTE (ANP) - Wielrenner João Almeida heeft de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Portugees van UAE Team Emirates nam met de winst in de afsluitende klimtijdrit van 10 kilometer van Beckenried naar Stockhütte de leiding over van de Fransman Kévin Vauquelin.

3 uur geleden
Tennisser Boeblik klopt Medvedev en wint grastoernooi Halle

HALLE (ANP) - Aleksandr Boeblik heeft het grastoernooi van Halle gewonnen. De 27-jarige tennisser uit Kazachstan versloeg in de finale in twee sets de als derde geplaatste Daniil Medvedev uit Rusland: 6-3 7-6 (4).

3 uur geleden
Vondrousova doet met titel Berlijn vertrouwen op voor Wimbledon

BERLIJN (ANP) - Marketa Vondrousova heeft zondag het WTA-toernooi van Berlijn op haar naam geschreven. De Tsjechische was in de finale de Chinese qualifier Wang Xinyu met 7-6 (10) 4-6 6-2 de baas.

3 uur geleden