Rubio verdedigt aanhouding pro-Palestijnse activist
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft zondag de aanhouding van Mahmoud Khalil, een van de leiders van de pro-Palestijnse studentenprotestbeweging van Columbia University in New York, verdedigd. Rubio zei tegen CBS News dat "pro-Hamas-protesteerders" met een studentenvisum gedwongen zullen worden om de Verenigde Staten te verlaten. Ook zei Rubio dat de arrestatie "de eerste was van velen die zullen volgen".
"Als je ons bij je visumaanvraag vertelt: 'Ik kom naar de VS om deel te nemen aan pro-Hamas-evenementen', dan druist dat in tegen de buitenlandse politieke belangen van de Verenigde Staten. Had je ons verteld dat je dat zou doen, dan hadden we je nooit een visum gegeven", aldus Rubio tegen de Amerikaanse nieuwszender. Khalil kwam het land binnen op een studentenvisum, maar had inmiddels een permanente verblijfsvergunning (greencard) om in de VS te verblijven.
Immigratieagenten arresteerden vrijdag een tweede demonstrant van Palestijnse afkomst, tevens een student van Columbia University. De student zou te lang op zijn studentenvisum, dat in 2022 zou zijn ingetrokken, in het land zijn gebleven. "Je zou het nieuws moeten volgen. Deze gasten nemen gebouwen over. Ze vernielen universiteiten", zei Rubio. "We hebben deze mensen niet nodig in ons land."
Khalil werd op 8 maart gearresteerd door agenten van immigratiedienst ICE om zijn betrokkenheid bij de protesten en werd uiteindelijk overgebracht naar een detentiecentrum in de staat Louisiana. Hij zou worden uitgezet, maar een rechter in New York schortte de uitzetting op en geeft de advocaten van Khalil meer tijd. President Donald Trump prees Khalils aanhouding vorige week op sociale media als onderdeel van zijn poging om antisemitisme op universiteitscampussen te bestrijden.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.
16 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.
32 minuten geledenPORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.
2 uur geledenN i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea
5 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
9 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
10 uur geleden