Rubiales staat voor het eerst voor Spaanse rechter vanwege kus
MADRID (ANP) - Luis Rubiales, de voormalige voorzitter van de Spaanse voetbalbond, moet vrijdag voor het eerst voor de rechter verschijnen. De rechtbank in Madrid wil van de inmiddels afgetreden voetbalbaas uitleg hebben over de kus die hij vorige maand na de WK-finale in Australië gaf op de mond van speelster Jennifer Hermoso. Mede op basis daarvan bepaalt de rechter of er verdere juridische stappen komen tegen Rubiales.
De 46-jarige Rubiales moet om 12.00 uur voor rechter Francisco De Jorge verschijnen. Hermoso deed vorige week aangifte en het Spaanse Openbaar Ministerie (OM) liet weten Rubiales strafrechtelijk te vervolgen. Hij wordt beschuldigd van seksuele intimidatie en dwang.
Het incident van vorige maand na de gewonnen WK-finale tegen Engeland veroorzaakte een golf van verontwaardiging over seksisme en machogedrag in Spanje. Rubiales trad afgelopen weekend alsnog af als voorzitter van de Spaanse bond. Hij gaf daarmee uiteindelijk gehoor aan het verzoek van de voetbalbond RFEF om zijn functie neer te leggen na de wereldwijde commotie over het incident.
Rubiales bood eerder al wel zijn excuses aan voor het incident, maar weigerde aanvankelijk af te treden. Hij hield vol dat Hermoso had ingestemd met de kus, maar de voetbalster liet weten dat ze het niet leuk had gevonden.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil overleggen met de overkoepelende confederaties en nationale bonden over hervormingen van de mondiale voetbalbond. Dit heeft hij maandag voorgesteld in een brief aan de 211 aangesloten bonden, die ook het ANP heeft ingezien.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft trainer José Mourinho van Real Madrid te verstaan gegeven dat hij moet ophouden om de scheidsrechters te intimideren. De club deed dat op X door een uitgeprinte foto te tonen met daarop een afbeelding van de Portugese coach en de tekst: stop met lastigvallen van de arbitrage ('Stop acoso arbitral ya')
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.
9 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.
12 uur geleden