
Rubiales moet zich voor rechter in Madrid verantwoorden voor kus
MADRID (ANP) - Luis Rubiales, de voormalige voorzitter van de Spaanse voetbalbond, moet zich vrijdag voor de rechter in Madrid verantwoorden voor de kus op de mond die hij de Spaanse voetbalster Jennifer Hermoso gaf na de gewonnen WK-finale tegen Engeland. Hij wordt beschuldigd van seksuele intimidatie en dwang. Rubiales moet vrijdag om 12 uur in de rechtbank verschijnen.
Hermoso deed vorige week aangifte en het Spaanse Openbaar Ministerie (OM) liet weten Rubiales strafrechtelijk te vervolgen. Het incident van vorige maand veroorzaakte een golf van verontwaardiging over seksisme en machogedrag in Spanje. Rubiales trad afgelopen weekend alsnog af als voorzitter van de Spaanse bond. Hij gaf daarmee uiteindelijk gehoor aan het verzoek van de voetbalbond RFEF om zijn functie neer te leggen na de wereldwijde commotie over het incident.
De 46-jarige Rubiales bood eerder al wel zijn excuses aan voor het incident, maar weigerde af te treden. Hij hield vol dat Hermoso had ingestemd met de kus, maar de voetbalster liet weten dat ze het niet leuk had gevonden.
Rubiales trad ook af als vicevoorzitter van de UEFA. Wereldvoetbalbond FIFA schorste Rubiales eind augustus al voor negentig dagen.
Meer uit Voetbal
SEATTLE (ANP) - Internazionale heeft een moeizame zege geboekt op Urawa Red Diamonds op het WK voor clubs. Valentín Carboni maakte in blessuretijd het winnende doelpunt in Seattle( 2-1).
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Kylian Mbappé mist ook de tweede wedstrijd van Real Madrid op het WK voor clubs. Trainer Xabi Alonso heeft zijn sterspeler niet opgenomen in zijn selectie voor het duel met de Mexicaanse club Pachuca.
7 uur geledenZILINA (ANP) - Michael Reiziger was een gelukkige bondscoach na de zege op Portugal (1-0) in de kwartfinale van het EK in Slowakije. "Het was een fantastische avond", zei hij bij Ziggo Sport. "We hebben gevochten als leeuwen."
7 uur geledenZILINA (ANP) - Ernest Poku was de gevierde man bij Jong Oranje in de kwartfinale van het EK tegen Portugal. De invaller kwam in de 79e minuut in het veld en schoot vijf minuten later de winnende treffer binnen in Zilina (1-0).
8 uur geledenZILINA (ANP) - Jong Oranje is op karakter doorgedrongen tot de halve eindstrijd van het EK in Slowakije. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger speelde ruim zeventig minuten met tien man tegen Portugal na een rode kaart voor Ruben van Bommel. Een treffer van de ingevallen Ernest Poku in de slotfase volstond voor een zege (1-0).
8 uur geledenZILINA (ANP) - Jong Oranje staat in de halve eindstrijd van het EK in Slowakije. De ploeg versloeg de leeftijdsgenoten van Portugal in de kwartfinale door een treffer van de ingevallen Ernest Poku (1-0). De talenten van bondscoach Michael Reiziger speelden ruim zeventig minuten met een man minder.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters neemt Shanice van de Sanden, Merel van Dongen, Jill Baijings en Regina van Eijk niet mee naar het EK in Zwitserland. Veerle Buurman, Chasity Grant, Daniëlle de Jong en Ilse van der Zanden staan voor hun eerste grote toernooi met Oranje.
11 uur geleden