Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rubiales: ik blijf vechten om mijn naam te zuiveren

Rubiales: ik blijf vechten om mijn naam te zuiveren

MADRID (ANP) - De in opspraak geraakte voorzitter van de Spaanse voetbalbond, Luis Rubiales, heeft vrijdag in een verklaring gezegd dat hij blijft vechten om zijn naam te zuiveren. Ondanks alle ophef rond die kus die hij gaf op de mond van de Spaanse speelster Jennifer Hermoso na de finale van het WK is hij nog altijd niet van plan op te stappen.

Rubiales gaf wel toe dat hij fouten heeft gemaakt en bood nogmaals zijn excuses aan. Maar hij herhaalde dat hij zich slachtoffer voelt van een hetze, waar hij tegen blijft vechten. "Ondanks de politieke druk, de druk vanuit de media en alle leugens, manipulaties en censuur blijf ik vertrouwen op de onafhankelijke instanties, die deze kwestie moeten oplossen", zei Rubiales, in een verklaring die in handen is van de Spaanse krant El Mundo. De FIFA heeft Rubiales voor negentig dagen geschorst in afwachting van het onderzoek dat de tuchtcommissie van de mondiale federatie naar hem is gestart.

De Spaanse sportrechtbank TAD maakte vrijdag bekend dat het een disciplinaire procedure heeft geopend tegen Rubiales voor "ernstig wangedrag". De Spaanse regering had de TAD eerder verzocht een procedure op te starten vanwege "zeer ernstig wangedrag". De hoogste sportraad in Spanje had Rubiales dan kunnen schorsen. Bij deze kwalificatie kan dat niet, daarom is er nu een procedure gestart.

De omstreden kus heeft tot veel reacties geleid. Sarina Wiegman droeg haar titel van vrouwelijke coach van het jaar donderdag op aan de Spaanse speelsters. Wiegman is bondscoach van de Engelse vrouwen, die in de finale van Spanje verloren.

Meer uit Voetbal

Meer voetbaltransfers dan vorige winterperiode in betaald voetbal

ZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.

34 minuten geleden
Boete voor Inter en zonder fans naar uitduels na vuurwerkbom

MILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.

1 uur geleden
Oud-Oranjespeelster Van Lunteren verlengt voetbalcarrière weer

ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.

6 uur geleden
Erdogan helpt bij transfer middenvelder Kanté naar Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.

6 uur geleden
FC Den Bosch-fans ook na rechtszaak niet welkom in Helmond

HELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.

7 uur geleden
Verdediger Timber met Arsenal naar finale League Cup

LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).

19 uur geleden
FC Barcelona naar halve finale Spaanse beker

ALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.

19 uur geleden