Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rubiales: ik blijf vechten om mijn naam te zuiveren

Rubiales: ik blijf vechten om mijn naam te zuiveren

MADRID (ANP) - De in opspraak geraakte voorzitter van de Spaanse voetbalbond, Luis Rubiales, heeft vrijdag in een verklaring gezegd dat hij blijft vechten om zijn naam te zuiveren. Ondanks alle ophef rond die kus die hij gaf op de mond van de Spaanse speelster Jennifer Hermoso na de finale van het WK is hij nog altijd niet van plan op te stappen.

Rubiales gaf wel toe dat hij fouten heeft gemaakt en bood nogmaals zijn excuses aan. Maar hij herhaalde dat hij zich slachtoffer voelt van een hetze, waar hij tegen blijft vechten. "Ondanks de politieke druk, de druk vanuit de media en alle leugens, manipulaties en censuur blijf ik vertrouwen op de onafhankelijke instanties, die deze kwestie moeten oplossen", zei Rubiales, in een verklaring die in handen is van de Spaanse krant El Mundo. De FIFA heeft Rubiales voor negentig dagen geschorst in afwachting van het onderzoek dat de tuchtcommissie van de mondiale federatie naar hem is gestart.

De Spaanse sportrechtbank TAD maakte vrijdag bekend dat het een disciplinaire procedure heeft geopend tegen Rubiales voor "ernstig wangedrag". De Spaanse regering had de TAD eerder verzocht een procedure op te starten vanwege "zeer ernstig wangedrag". De hoogste sportraad in Spanje had Rubiales dan kunnen schorsen. Bij deze kwalificatie kan dat niet, daarom is er nu een procedure gestart.

De omstreden kus heeft tot veel reacties geleid. Sarina Wiegman droeg haar titel van vrouwelijke coach van het jaar donderdag op aan de Spaanse speelsters. Wiegman is bondscoach van de Engelse vrouwen, die in de finale van Spanje verloren.

Meer uit Voetbal

Real Madrid verder achterop bij Barcelona na verlies tegen Celta

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.

6 uur geleden
Napoli herovert koppositie in Serie A door zege op Juventus

NAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.

7 uur geleden
Voetbalsters Ajax veel te sterk voor FC Utrecht: 8-0

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.

10 uur geleden
Sparta stijgt na winst tegen NAC naar negende plaats

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.

11 uur geleden
Trainer Kruys verlengt contract bij FC Volendam tot medio 2028

VOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.

11 uur geleden
NEC na winst bij FC Volendam op derde plaats Eredivisie

VOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.

13 uur geleden
AZ verspeelt in Eredivisie ook punten tegen Go Ahead Eagles

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.

13 uur geleden