Rubiales: ik blijf vechten om mijn naam te zuiveren
MADRID (ANP) - De in opspraak geraakte voorzitter van de Spaanse voetbalbond, Luis Rubiales, heeft vrijdag in een verklaring gezegd dat hij blijft vechten om zijn naam te zuiveren. Ondanks alle ophef rond die kus die hij gaf op de mond van de Spaanse speelster Jennifer Hermoso na de finale van het WK is hij nog altijd niet van plan op te stappen.
Rubiales gaf wel toe dat hij fouten heeft gemaakt en bood nogmaals zijn excuses aan. Maar hij herhaalde dat hij zich slachtoffer voelt van een hetze, waar hij tegen blijft vechten. "Ondanks de politieke druk, de druk vanuit de media en alle leugens, manipulaties en censuur blijf ik vertrouwen op de onafhankelijke instanties, die deze kwestie moeten oplossen", zei Rubiales, in een verklaring die in handen is van de Spaanse krant El Mundo. De FIFA heeft Rubiales voor negentig dagen geschorst in afwachting van het onderzoek dat de tuchtcommissie van de mondiale federatie naar hem is gestart.
De Spaanse sportrechtbank TAD maakte vrijdag bekend dat het een disciplinaire procedure heeft geopend tegen Rubiales voor "ernstig wangedrag". De Spaanse regering had de TAD eerder verzocht een procedure op te starten vanwege "zeer ernstig wangedrag". De hoogste sportraad in Spanje had Rubiales dan kunnen schorsen. Bij deze kwalificatie kan dat niet, daarom is er nu een procedure gestart.
De omstreden kus heeft tot veel reacties geleid. Sarina Wiegman droeg haar titel van vrouwelijke coach van het jaar donderdag op aan de Spaanse speelsters. Wiegman is bondscoach van de Engelse vrouwen, die in de finale van Spanje verloren.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
8 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
8 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
10 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
10 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.
10 uur geledenGLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.
10 uur geleden