
RTL wil 'stevig gesprek' met ITV, inzet niet duidelijk
HILVERSUM (ANP) - RTL wil een "stevig gesprek" voeren met producent ITV, nadat deze een samenvatting van het rapport over de misstanden bij het programma The Voice heeft gepubliceerd. Dat laat een woordvoerder van RTL woensdag weten.
Het mediabedrijf kan niet zeggen wanneer dit gesprek plaats gaat vinden. Ook geeft RTL geen toelichting over de inzet van het gesprek. "Het is duidelijk dat er geen veilige werkomgeving was en dat er niet adequaat is gehandeld op meldingen", laat een zegsman weten. "Dat vinden we verschrikkelijk. Het is heel dapper dat deze vrouwen hun verhaal hebben gedaan. Die verhalen leggen onomstotelijk bloot waar de pijnpunten liggen."
Advocatenkantoor Van Doorne, dat de afgelopen maanden extern onderzoek deed, concludeerde dat er meerdere gevallen van "ongepast gedrag" hebben plaatsgevonden bij de talentenjacht, maar dat er niks met de meldingen bij leidinggevenden lijkt te zijn gedaan. In het rapport staat dat zaken van vier oud-medewerkers zijn doorgegeven aan meerdere leidinggevenden en dat er een mondelinge waarschuwing zou zijn gegeven. Met de meldingen lijkt volgens Van Doorne echter niks te zijn gedaan.
Aftreden
De slachtoffers van The Voice of Holland willen dat het verantwoordelijke Nederlandse managementteam van ITV aftreedt. De producent wil echter geen antwoord geven op de vraag of de directie van het bedrijf dit overweegt. "We hebben niets toe te voegen aan ons statement", aldus de woordvoerder. ITV stelt nu wel "verscherpt toezicht" en "versterkte meldingskanalen" te hebben.
Een week geleden liet RTL zich zeer kritisch uit over het uitblijven van elke vorm van communicatie door ITV over het onderzoek, dat ruim veertien maanden in beslag heeft genomen. Het bedrijf stelde toen "erop te vertrouwen dat wij volledige inzage krijgen in de uitkomsten van het onderzoek". Het is onduidelijk of dat gebeurt.
Over de toekomst of de eventuele terugkeer van The Voice wil RTL pas uitspraken doen na het gesprek met ITV. Mariëtte Hamer, de regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag, wil dat de Nederlandse Arbeidsinspectie extra toezicht gaat houden op producent ITV om te kijken of de beloofde initiatieven na de wantoestanden bij The Voice echt zijn doorgevoerd.
Meer uit Binnenland
HEERHUGOWAARD (ANP) - Een bestuurder van een auto is overleden nadat deze in botsing kwam met een andere auto op de Westerweg (N242) in Heerhugowaard (Noord-Holland). De aanrijding was rond 09.45 uur. De bestuurder van de andere auto is naar het ziekenhuis gebracht voor controle, meldt de politie.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De politie heeft iemand aangehouden na ongeregeldheden in en rond het stadion van FC Volendam, dat vrijdagavond speelde tegen ADO Den Haag. ADO-fans waren verplicht om een kaartje voor de wedstrijd te combineren met een busticket, waarmee ze naar het stadion gebracht zouden worden. Er kwam echter ook een groep ADO-fans op eigen gelegenheid naar Volendam, van wie er zestig geen geldig toegangsbewijs hadden.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vrouwen krijgen vaak nog steeds geen medicijnen die zijn toegespitst op een vrouwenlichaam. Daardoor lopen ze een veel groter risico op ernstige bijwerkingen dan mannen en duurt het langer voordat ze hersteld zijn. Hoewel dit allang onderzocht en bekend is, krijgen vrouwen nog steeds dezelfde medicijnen en doseringen die op mannen zijn getest. D66 wil deze praktijk aanpakken met een actieplan, meldt D66-leider Rob Jetten zaterdag op een partijbijeenkomst in Utrecht ter ere van oud-minister Els Borst, die precies elf jaar geleden werd vermoord.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jos Acket, een van de drijvende krachten achter het North Sea Jazz Festival, is maandag op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar familie zaterdag gemeld in annonces in NRC.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De zorg voor en opvang van mensen met complexe psychische problemen die overlast veroorzaken moet beter. Dat zegt Michel de Roos, plaatsvervangend chef van de politie Midden-Nederland in de Volkskrant. De Roos doet zijn oproep nadat in Nieuwegein een 11-jarig meisje werd doodgestoken. De verdachte was al jaren in beeld bij de zorg en de politie.
9 uur geledenBREDA (ANP) - De politie heeft vrijdag een vierde aanhouding verricht voor de ontvoering en mishandeling in Breda van afgelopen weekend. Het gaat om een 25-jarige man uit de Brabantse stad. De politie en het OM denken met zijn aanhouding een belangrijke stap te hebben gezet "om het conflict en verdere escalatie te stoppen".
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil verder snoeien in procedures die een snelle uitbreiding van het elektriciteitsnet in de weg kunnen staan. Nu kunnen grondeigenaren projecten tot wel anderhalf jaar ophouden door geen voorbereidend onderzoek toe te staan. Klimaatminister Sophie Hermans (VVD) heeft een voorstel om die mogelijkheid te schrappen voor advies naar de Raad van State gestuurd.
23 uur geleden