Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RTL: we bekijken per verkiezingen of er een debat komt

RTL: we bekijken per verkiezingen of er een debat komt

HILVERSUM (ANP) - Dat het traditionele verkiezingsdebat van RTL dit keer niet doorgaat, betekent niet dat er nooit meer een verkiezingsdebat zal zijn. RTL zal per verkiezing hierover besluiten. Dat laat het bedrijf weten in reactie op een publicatie in de Volkskrant. Het debat voor de Statenverkiezingen gaat niet door omdat de timing niet goed viel bij alle partijen.

"In onze lange en mooie traditie van verkiezingsdebatten bepaalt RTL Nieuws wie en hoeveel deelnemers we uitnodigen voor een debat", laat een woordvoerder weten. "Een debat met acht of tien deelnemers vinden we te veel. Voor een televisiedebat van maximaal anderhalf uur werkt het aantal van zes deelnemers het best."

Voor de Provinciale Statenverkiezingen is gekeken naar een debat-opzet met zes deelnemers. "In goed overleg met RTL-talkshow Jinek - in wiens tijdslot het debat zou plaatsvinden - vonden we die keuze van zes te beperkend, gezien de dynamiek in de peilingen", aldus de zegsvrouw van RTL. "Uiteindelijk is er daarom voor gekozen geen debat te organiseren."

Volgens de Volkskrant zou de VVD per se een debat hebben gewild met de zes grootste partijen uit de Tweede Kamer en niet met partijen die op basis van peilingen groot kunnen worden, zoals de BBB en JA21. Regeringspartner CDA zou op basis van die peilingen afvallen.

Meer uit Politiek

Ook excuses Van Weel om communicatie over dossier-Lisa

DEN HAAG (ANP) - Ook justitieminister David van Weel (VVD) biedt zijn excuses aan voor zijn communicatie over het dossier-Lisa. Hij zei dat ongeveer 1700 politieagenten in het "dossier" van de vermoorde Lisa hadden gekeken, maar hij corrigeert dat nu naar "politiesystemen". Door zijn eerdere woordkeuze zouden agenten zich geschoffeerd hebben gevoeld.

15 uur geleden
Asielminister verscherpt toezicht op straat in Emmen na overlast

TER APEL (ANP) - Na aanhoudende berichten over overlastgevende asielzoekers in Emmen zet minister Bart van den Brink (Asiel, CDA) extra mensen in om het toezicht op straat te verscherpen. Tijdens zijn eerste bezoek als bewindsman aan het aanmeldcentrum in Ter Apel maakte hij bekend zes buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) en een teamleider in te zetten en bovendien de toezichtteams op straat met acht mensen te versterken.

17 uur geleden
Nieuwe asielminister wil 'rust, reinheid, regelmaat' in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Twee weken na zijn aanstelling bracht asielminister Bart van den Brink (CDA) maandag zijn eerste werkbezoek aan het aanmeldcentrum van Ter Apel, om daar "rust, reinheid, regelmaat" te beloven. Burgemeester Jaap Velema vindt het snelle bezoek "een goede eerste stap voor het opbouwen van een vertrouwensrelatie". Maar hij is ook afwachtend. "Het zal allemaal wel even moeten blijken."

19 uur geleden
Heinen: te vroeg voor maatregelen tegen stijgende energieprijzen

BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) vindt het nog te vroeg om maatregelen te nemen tegen de stijgende energieprijzen door de oorlog in Iran. "We zien nu een heftige marktreactie, maar hoe het zich verder ontwikkelt, weten we simpelweg nog niet", zei hij voorafgaand aan de vergadering met de ministers van Financiën van de eurolanden in Brussel.

20 uur geleden
Vijlbrief 'kijkt uit naar samenwerking' met nieuwe FNV-voorzitter

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) feliciteert Hans Spekman met zijn benoeming tot voorzitter van vakbond FNV. "Ik ken hem als een sociaal betrokken en bevlogen mens", aldus de D66-bewindsman. Hij zegt uit te kijken naar de samenwerking met Spekman. "Nederland kent een lange traditie van overleg in de polder, en daarvoor is een sterke vakbond onmisbaar."

20 uur geleden
BBB-bestuur betreurt lekken kritische brief van prominente leden

DEN HAAG (ANP) - Het bestuur van BBB "betreurt" dat een brief waarin een groep prominente leden zorgen uitte over de gang van zaken binnen de partij, "in de media is beland". Dat laat secretaris Ronne Smolders in een verklaring weten. In de brief spraken enkele tientallen leden, onder wie senatoren en oud-bewindspersonen, hun ongenoegen uit over het vertrek van Mona Keijzer, nadat zij gepasseerd was als opvolger van partijleider Caroline van der Plas.

1 dag geleden
Jetten ziet geen aanleiding om brandstofaccijnzen te verlagen

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) ziet nog geen aanleiding om de belasting op brandstof te verlagen. In het televisieprogramma Nieuwsuur zei de premier dat hij de stijgende prijzen voor benzine en diesel wel in de gaten houdt.

1 dag geleden