RTL: we bekijken per verkiezingen of er een debat komt
HILVERSUM (ANP) - Dat het traditionele verkiezingsdebat van RTL dit keer niet doorgaat, betekent niet dat er nooit meer een verkiezingsdebat zal zijn. RTL zal per verkiezing hierover besluiten. Dat laat het bedrijf weten in reactie op een publicatie in de Volkskrant. Het debat voor de Statenverkiezingen gaat niet door omdat de timing niet goed viel bij alle partijen.
"In onze lange en mooie traditie van verkiezingsdebatten bepaalt RTL Nieuws wie en hoeveel deelnemers we uitnodigen voor een debat", laat een woordvoerder weten. "Een debat met acht of tien deelnemers vinden we te veel. Voor een televisiedebat van maximaal anderhalf uur werkt het aantal van zes deelnemers het best."
Voor de Provinciale Statenverkiezingen is gekeken naar een debat-opzet met zes deelnemers. "In goed overleg met RTL-talkshow Jinek - in wiens tijdslot het debat zou plaatsvinden - vonden we die keuze van zes te beperkend, gezien de dynamiek in de peilingen", aldus de zegsvrouw van RTL. "Uiteindelijk is er daarom voor gekozen geen debat te organiseren."
Volgens de Volkskrant zou de VVD per se een debat hebben gewild met de zes grootste partijen uit de Tweede Kamer en niet met partijen die op basis van peilingen groot kunnen worden, zoals de BBB en JA21. Regeringspartner CDA zou op basis van die peilingen afvallen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Koen Becking (voortgezet onderwijs) wil een voldoende voor het vak Nederlands niet verplicht stellen om een middelbare schooldiploma te kunnen halen. De VVD-bewindsman schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat die verplichting ten koste kan gaan van de bredere taalontwikkeling van leerlingen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma wil voorafgaand aan de ministerraad nog niet zeggen wat ze gaat doen met een Kamermotie die haar vraagt verregaande mestplannen te pauzeren. Wel benadrukt zij dat de Kamer "het hoogste orgaan" is in Nederland. "Die kan moties aannemen, en dat is ook gebeurd. Wij gaan in het kabinet kijken hoe we daarmee omgaan."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Niet het Rijk maar vervoersbedrijf Qbuzz moet beveiliging regelen voor de pendelbus die tussen het azc van Ter Apel en het station van Emmen rijdt, vindt asielminister Mona Keijzer (BBB). Op die buslijn is veel overlast door asielzoekers die geen buskaartje willen betalen, waarna de gemeente besloot die gratis te maken zolang er geen veiligheidsmaatregelen komen.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - D66-leider Rob Jetten is door WNL-programma Goedemorgen Nederland uitgeroepen tot politicus van het jaar. Hij leidde de sociaalliberalen naar een winst van zeventien zetels bij de verkiezingen en werd daarmee voor het eerst de grootste partij in de Tweede Kamer. Jetten kan de eerste premier van D66 worden.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Premier Dick Schoof is "buitengewoon tevreden" met de afspraak dat de EU 90 miljard euro leent om Oekraïne uit geldnood te helpen. Ook al is Nederland traditioneel huiverig voor gezamenlijke Europese leningen en kwam Schoof naar de EU-top in Brussel om de bevroren Russische tegoeden voor Oekraïne te gebruiken.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil pas weer debatteren over de aanpassing van de zogenoemde Wet betaalbare huur met een nieuw kabinet. Demissionair minister Mona Keijzer (Wonen, BBB) wil de wet die een maximale prijs bepaalt voor huur in het middensegment versoepelen.
1 dag geledenBEMOWO PISKIE (ANP) - "Het pad van Oekraïne naar de NAVO is onomkeerbaar", benadrukt NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte op de NAVO-basis in het Poolse Bemowo Piskie. De NAVO-topman is daar om de eenheid binnen het militaire bondgenootschap en aan de oostflank van het NAVO-gebied kracht bij te zetten.
1 dag geleden