RTL: we bekijken per verkiezingen of er een debat komt
HILVERSUM (ANP) - Dat het traditionele verkiezingsdebat van RTL dit keer niet doorgaat, betekent niet dat er nooit meer een verkiezingsdebat zal zijn. RTL zal per verkiezing hierover besluiten. Dat laat het bedrijf weten in reactie op een publicatie in de Volkskrant. Het debat voor de Statenverkiezingen gaat niet door omdat de timing niet goed viel bij alle partijen.
"In onze lange en mooie traditie van verkiezingsdebatten bepaalt RTL Nieuws wie en hoeveel deelnemers we uitnodigen voor een debat", laat een woordvoerder weten. "Een debat met acht of tien deelnemers vinden we te veel. Voor een televisiedebat van maximaal anderhalf uur werkt het aantal van zes deelnemers het best."
Voor de Provinciale Statenverkiezingen is gekeken naar een debat-opzet met zes deelnemers. "In goed overleg met RTL-talkshow Jinek - in wiens tijdslot het debat zou plaatsvinden - vonden we die keuze van zes te beperkend, gezien de dynamiek in de peilingen", aldus de zegsvrouw van RTL. "Uiteindelijk is er daarom voor gekozen geen debat te organiseren."
Volgens de Volkskrant zou de VVD per se een debat hebben gewild met de zes grootste partijen uit de Tweede Kamer en niet met partijen die op basis van peilingen groot kunnen worden, zoals de BBB en JA21. Regeringspartner CDA zou op basis van die peilingen afvallen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft de "emotie die gepaard zou gaan met het doorbreken van een afspraak uit het pensioenakkoord" onderschat. Dat heeft minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) gezegd in Pauw & De Wit. "Dat hebben we niet helemaal goed ingeschat. En daar ben ik wel van geschrokken."
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar gaat er geen aanvullende steun meer naar Oekraïne, zoals eerder door de Kamer was gevraagd. Dat maakte minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) duidelijk tijdens de behandeling van haar begroting donderdag in de Tweede Kamer. "Nederland kan in z'n eentje niet alle gewenste steun leveren."
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zestig politiek actieve BBB'ers willen dat hun partijbestuur probeert Mona Keijzer terug in de Tweede Kamerfractie te krijgen. In een brief vragen ze om "onafhankelijke mediation" om de vierkoppige fractie weer bij elkaar te krijgen. Het AD berichtte over de brief, die ook in handen is van het ANP.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland gaat met een aantal andere EU-landen samenwerken om zogenoemde terugkeerhubs voor afgewezen asielzoekers buiten de EU te realiseren. Dat zei minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) in Brussel. Het gaat om een kopgroep van Nederland, Oostenrijk, Griekenland, Duitsland en Denemarken, zei de minister na een vergadering met zijn Europese ambtgenoten.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De twee zorgministers Sophie Hermans en Mirjam Sterk hebben vragen van alle oppositiepartijen over de gevolgen van de bezuinigingen op de zorg niet beantwoord. De ministers schetsten tijdens het debat over de zorgbegroting steeds weer vergezichten over de noodzaak van de bezuinigingen, die tot 10 miljard euro moeten opleveren.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FVD-Kamerlid Gideon van Meijeren beschouwt het als "een belangrijke overwinning" dat het gerechtshof in Den Haag hem in hoger beroep heeft vrijgesproken van opruiing. "Niet alleen voor mij, maar voor de vrijheid van meningsuiting van ons allemaal", zegt hij in een video op X.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zorgminister Sophie Hermans is nog niet bereid om de verhoging van het eigen risico in de zorg aan te passen. Tijdens het debat over de begroting van haar ministerie wees de VVD-minister "uitgestoken handen" van Tweede Kamerleden af.
13 uur geleden