RTL verwacht voor eind juni goedkeuring voor overname door DPG
LUXEMBURG (ANP) - RTL Group denkt binnen ongeveer anderhalve maand goedkeuring te krijgen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) om de Nederlandse activiteiten te laten overnemen door mediaconcern DPG Media. RTL meldt bij de kwartaalcijfers de toestemming nog dit kwartaal te verwachten. De ACM zei in mei vorig jaar diepgaander onderzoek te doen naar de deal, omdat die grote gevolgen kan hebben voor de Nederlandse mediasector.
Het Belgische DPG Media is de uitgever van kranten als het AD, de Volkskrant en Trouw, maar heeft ook nieuwssite NU.nl en radiozender Qmusic in handen. RTL Nederland is onder meer verantwoordelijk voor de zenders RTL 4, RTL 5, RTL 7, RTL 8, RTL Z en het streamingplatform Videoland. De ACM maakte zich zorgen over de gevolgen die de samenvoeging kan hebben voor de kwaliteit van het nieuwsaanbod in Nederland.
Het Financieele Dagblad meldde woensdag dat de toezichthouder neigt naar goedkeuring en dat de zorgen met afspraken op te lossen zijn. Zo zou DPG onder meer hebben toegezegd dat de websites en redacties van RTL Nieuws en NU.nl de komende tien jaar strikt gescheiden blijven. In de kwartaalresultaten houdt RTL echter nog een slag om de arm over toestemming voor de deal.
Talpa
Eerder wilde RTL zijn Nederlandse tak laten fuseren met mediabedrijf Talpa, maar de ACM weigerde daarvoor in 2023 een vergunning te geven. De vrees was dat er een te machtige speler op de markt voor commerciële televisie zou ontstaan.
RTL Group boekte afgelopen kwartaal 1,3 miljard euro omzet, 2 procent minder dan een jaar eerder. Het mediaconcern wijt dit vooral aan lagere opbrengsten uit de films, series en documentaires van zijn productiehuis Fremantle en lagere inkomsten uit tv-reclames. Het concern had eind maart 7,1 miljoen betalende abonnees voor zijn streamingdiensten, een stijging van ruim 18 procent. De resultaten zijn exclusief de activiteiten van RTL Nederland.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.
10 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
11 uur geleden