RTL verwacht binnenkort goedkeuring voor deal met DPG
LUXEMBURG (ANP) - Mediaconcern RTL verwacht zijn Nederlandse activiteiten binnen iets meer dan drie maanden te kunnen verkopen aan DPG Media, uitgever van veel Nederlandse kranten. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) zei in mei vorig jaar diepgaander onderzoek te doen naar de deal, omdat die grote gevolgen kan hebben voor de Nederlandse mediasector. Bij zijn kwartaalcijfers meldt RTL nu dat de verkoop van RTL Nederland waarschijnlijk in het tweede kwartaal is afgerond.
Het Belgische DPG Media is de uitgever van kranten als het AD, de Volkskrant en Trouw, maar heeft ook nieuwssite NU.nl en radiozender Qmusic in handen. RTL Nederland is onder meer verantwoordelijk voor de zenders RTL 4, RTL 5, RTL 7, RTL 8, RTL Z en streamingplatform Videoland. De ACM maakte zich zorgen over de gevolgen die de samenvoeging van de twee bedrijven zou kunnen hebben voor de kwaliteit van het nieuwsaanbod in Nederland.
Over de inhoud of de timing van het onderzoek naar DPG Media en RTL Nederland doet de ACM nu geen uitspraken, laat een woordvoerder van de toezichthouder weten.
Machtig
De ACM kan fusies of overnames verbieden als samengaande bedrijven daardoor te machtig worden. Maar de toezichthouder kan ook aangeven waar de belangrijkste problemen spelen, waarna bedrijven voorstellen doen om zorgen weg te nemen door bijvoorbeeld activiteiten te verkopen.
Eerder ketste een deal rond RTL Nederland af door bezwaren van de ACM. RTL wilde zijn Nederlandse tak laten fuseren met mediabedrijf Talpa, maar de concurrentiewaakhond weigerde daar in 2023 een vergunning voor te geven. De vrees was dat er een te machtige speler op de markt voor commerciƫle televisie zou ontstaan.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in mei sterker gegroeid dan verwacht, ondanks druk op de wereldeconomie door de oorlog in het Midden-Oosten. De verstoringen in de uitvoer door de Iranoorlog werden echter gecompenseerd door de explosieve vraag naar hardware voor kunstmatige intelligentie (AI).
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Autofabrikant Stellantis roept wereldwijd ruim 1,3 miljoen Jeeps terug vanwege brandgevaar. Verreweg de meeste auto's worden in de Verenigde Staten teruggehaald.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in mei gemiddeld 3,5 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie liep daarmee verder op ten opzichte van de 2,8 procent in april.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse consumenten hebben in april opnieuw meer uitgegeven, na een stijging van de bestedingen in maart. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) steeg de consumptie met 1 procent in vergelijking met een jaar eerder. In maart groeide de consumptie met 0,9 procent.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De banengroei in Nederland valt tijdelijk stil als de energieprijzen hoog blijven. Dat stelt uitkeringsorganisatie UWV in een nieuwe prognose van de arbeidsmarkt. Vooral in sectoren als vervoer, industrie en de uitzendbranche zal het aantal banen afnemen.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf van Sam Altman heeft nog geen datum voor een mogelijke beursgang, schrijft het in een online verklaring. Bronnen melden aan Bloomberg dat het bedrijf mogelijk al dit najaar naar de beurs zou willen gaan.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York eindigden maandag gemengd. De Nasdaq sloot de handelsdag hoger af, nadat de techgraadmeter voor het weekend nog ruim 4 procent was gekelderd door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. Dat was de grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd.
9 uur geleden