Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RTL: opbrengst veiling WK-shirts Oranje nog niet bij migranten

RTL: opbrengst veiling WK-shirts Oranje nog niet bij migranten

HILVERSUM (ANP) - Van de bijna 380.000 euro die de veiling van shirts die spelers van het Nederlands elftal droegen op het WK in Qatar eind vorig jaar, heeft ruim negen maanden later nog geen cent de arbeidsmigranten bereikt. Dat blijkt uit onderzoek van RTL Nieuws. Wel is er inmiddels ruim 150.000 euro van dit bedrag af door gemaakte kosten om de veiling te organiseren. De KNVB had toegezegd dat het volledige bedrag naar arbeidsmigranten in Qatar zou gaan.

RTL Nieuws vond uit dat het bedrijf MatchWornShirt (MWS) was gevraagd om de veiling van de shirts te organiseren en ontdekte dat MSW afgelopen juni geen 380.000 euro, maar 228.976,67 euro heeft overgemaakt aan Mondiaal FNV, dat door de KNVB is ingeschakeld om een project in Qatar te zoeken.

MWS-directeur Tijmen Zonderwijk geeft bij RTL aan dat het een 'full service package' aanbiedt aan zijn klanten, hetgeen betekent dat ze de hele veiling regelen van begin tot eind en daarvoor kosten in rekening brengen. "Wij zijn een bedrijf", zegt Zonderwijk, "mijn mensen moeten ook worden betaald. Daarnaast hebben we kosten gemaakt." Daarbij ging het onder meer om reis- en verblijfkosten voor de medewerkers, een bedrag per shirt voor de KNVB en belastingen.

De KNVB geeft bij RTL toe dat het fout heeft gecommuniceerd. "De kosten waren nodig om deze veiling überhaupt mogelijk te maken", zegt een woordvoerder. "We hadden moeten zeggen dat we het netto bedrag volledig zouden overmaken." De KNVB is niet van plan om het bedrag alsnog aan te vullen. "Van de shirtveiling is geen cent naar de KNVB gegaan, ook al heeft dit ons veel tijd en geld gekost."

De opbrengst uit de veiling heeft ook de arbeidsmigranten nog niet bereikt. Uit het artikel van RTL blijkt dat het geld met vertraging is overgemaakt naar vakbond FNV, die namens de KNVB in Qatar een geschikte besteding voor het geld zoekt. Mondiaal FNV, de tak van de vakbond die zich bezighoudt met internationale projecten, heeft de internationale arbeidersvakbond BWI ingeschakeld om een doel in Qatar te zoeken voor het geld. Volgens een woordvoerder komt de BWI binnenkort met een projectvoorstel.

Meer uit Voetbal

Trainer Farioli met Porto naar kwartfinale Europa League

PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.

2 uur geleden
Aanvoerder Mijnans is trots op AZ na eclatante zege in Praag

PRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.

2 uur geleden
AZ declasseert Sparta Praag (0-4) en staat in kwartfinale

PRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).

2 uur geleden
SC Freiburg en Celta de Vigo naar kwartfinale Europa League

FREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.

4 uur geleden
Iraanse voetbalsters krijgen heldenonthaal in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".

4 uur geleden
AZ begint met buitenspeler Daal tegen Sparta Praag

PRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.

5 uur geleden
FIFA: elk vrouwenteam minimaal één vrouwelijke coach

ZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.

5 uur geleden