RTL: opbrengst veiling WK-shirts Oranje nog niet bij migranten
HILVERSUM (ANP) - Van de bijna 380.000 euro die de veiling van shirts die spelers van het Nederlands elftal droegen op het WK in Qatar eind vorig jaar, heeft ruim negen maanden later nog geen cent de arbeidsmigranten bereikt. Dat blijkt uit onderzoek van RTL Nieuws. Wel is er inmiddels ruim 150.000 euro van dit bedrag af door gemaakte kosten om de veiling te organiseren. De KNVB had toegezegd dat het volledige bedrag naar arbeidsmigranten in Qatar zou gaan.
RTL Nieuws vond uit dat het bedrijf MatchWornShirt (MWS) was gevraagd om de veiling van de shirts te organiseren en ontdekte dat MSW afgelopen juni geen 380.000 euro, maar 228.976,67 euro heeft overgemaakt aan Mondiaal FNV, dat door de KNVB is ingeschakeld om een project in Qatar te zoeken.
MWS-directeur Tijmen Zonderwijk geeft bij RTL aan dat het een 'full service package' aanbiedt aan zijn klanten, hetgeen betekent dat ze de hele veiling regelen van begin tot eind en daarvoor kosten in rekening brengen. "Wij zijn een bedrijf", zegt Zonderwijk, "mijn mensen moeten ook worden betaald. Daarnaast hebben we kosten gemaakt." Daarbij ging het onder meer om reis- en verblijfkosten voor de medewerkers, een bedrag per shirt voor de KNVB en belastingen.
De KNVB geeft bij RTL toe dat het fout heeft gecommuniceerd. "De kosten waren nodig om deze veiling überhaupt mogelijk te maken", zegt een woordvoerder. "We hadden moeten zeggen dat we het netto bedrag volledig zouden overmaken." De KNVB is niet van plan om het bedrag alsnog aan te vullen. "Van de shirtveiling is geen cent naar de KNVB gegaan, ook al heeft dit ons veel tijd en geld gekost."
De opbrengst uit de veiling heeft ook de arbeidsmigranten nog niet bereikt. Uit het artikel van RTL blijkt dat het geld met vertraging is overgemaakt naar vakbond FNV, die namens de KNVB in Qatar een geschikte besteding voor het geld zoekt. Mondiaal FNV, de tak van de vakbond die zich bezighoudt met internationale projecten, heeft de internationale arbeidersvakbond BWI ingeschakeld om een doel in Qatar te zoeken voor het geld. Volgens een woordvoerder komt de BWI binnenkort met een projectvoorstel.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
3 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
4 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is na drie jaar uit de Eredivisie gedegradeerd. Het elftal van trainer Ernest Faber verloor voor eigen publiek met 2-0 van FC Volendam en kan daardoor niet meer op de zestiende plaats eindigen. De wedstrijd lag in de slotfase tijdelijk stil omdat supporters van Heracles vuurwerk op het veld gooiden.
5 uur geleden