Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RTL: opbrengst veiling WK-shirts Oranje nog niet bij migranten

RTL: opbrengst veiling WK-shirts Oranje nog niet bij migranten

HILVERSUM (ANP) - Van de bijna 380.000 euro die de veiling van shirts die spelers van het Nederlands elftal droegen op het WK in Qatar eind vorig jaar, heeft ruim negen maanden later nog geen cent de arbeidsmigranten bereikt. Dat blijkt uit onderzoek van RTL Nieuws. Wel is er inmiddels ruim 150.000 euro van dit bedrag af door gemaakte kosten om de veiling te organiseren. De KNVB had toegezegd dat het volledige bedrag naar arbeidsmigranten in Qatar zou gaan.

RTL Nieuws vond uit dat het bedrijf MatchWornShirt (MWS) was gevraagd om de veiling van de shirts te organiseren en ontdekte dat MSW afgelopen juni geen 380.000 euro, maar 228.976,67 euro heeft overgemaakt aan Mondiaal FNV, dat door de KNVB is ingeschakeld om een project in Qatar te zoeken.

MWS-directeur Tijmen Zonderwijk geeft bij RTL aan dat het een 'full service package' aanbiedt aan zijn klanten, hetgeen betekent dat ze de hele veiling regelen van begin tot eind en daarvoor kosten in rekening brengen. "Wij zijn een bedrijf", zegt Zonderwijk, "mijn mensen moeten ook worden betaald. Daarnaast hebben we kosten gemaakt." Daarbij ging het onder meer om reis- en verblijfkosten voor de medewerkers, een bedrag per shirt voor de KNVB en belastingen.

De KNVB geeft bij RTL toe dat het fout heeft gecommuniceerd. "De kosten waren nodig om deze veiling überhaupt mogelijk te maken", zegt een woordvoerder. "We hadden moeten zeggen dat we het netto bedrag volledig zouden overmaken." De KNVB is niet van plan om het bedrag alsnog aan te vullen. "Van de shirtveiling is geen cent naar de KNVB gegaan, ook al heeft dit ons veel tijd en geld gekost."

De opbrengst uit de veiling heeft ook de arbeidsmigranten nog niet bereikt. Uit het artikel van RTL blijkt dat het geld met vertraging is overgemaakt naar vakbond FNV, die namens de KNVB in Qatar een geschikte besteding voor het geld zoekt. Mondiaal FNV, de tak van de vakbond die zich bezighoudt met internationale projecten, heeft de internationale arbeidersvakbond BWI ingeschakeld om een doel in Qatar te zoeken voor het geld. Volgens een woordvoerder komt de BWI binnenkort met een projectvoorstel.

Meer uit Voetbal

Real Madrid bevestigt spierblessure Mbappé

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).

3 uur geleden
Scheidsrechter Lindhout leidt duel tussen Ajax en PSV

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.

4 uur geleden
Steun voor Simons na missen WK met Oranje door knieblessure

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.

5 uur geleden
Simons mist WK door zware knieblessure

LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.

7 uur geleden
FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

18 uur geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

20 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

22 uur geleden