Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RTL: Martijn Koning heeft grens overschreden met 'roast' Baudet

RTL: Martijn Koning heeft grens overschreden met 'roast' Baudet

HILVERSUM (ANP) - Cabaretier Martijn Koning heeft donderdagavond in de uitzending van Jinek een grens overschreden. RTL, de redactie van Jinek en Eva Jinek zelf distantiëren zich daarom helemaal van de inhoud van de bijdrage van de cabaretier, zo laten ze vrijdag weten.

"Ondanks herhaalde verzoeken van de redactie heeft Koning de inhoud van zijn bijdrage niet gedeeld. De redactie had hierop de keuze moeten maken om Martijn Koning niet te laten optreden. Het spijt ons dat dit zo is gelopen en dat de kijker en de tafelgasten hiermee werden geconfronteerd", zeggen zij.

RTL en Jinek stellen met klem "het vrije woord een groot goed te vinden. Desondanks is ons inziens hier een grens overschreden en distantiëren wij ons volledig van de inhoud van de bijdrage van Koning. In de afsluiting kon hier onvoldoende op worden gereageerd." Jinek heeft na de uitzending onmiddellijk contact opgenomen met Thierry Baudet om excuses te maken. "Het was een goed gesprek", aldus RTL.

'Homeopathische verdunning'

Elke uitzending van Jinek & RTL Nieuws: de Strijd om de Kiezer wordt afgesloten met cabaret. Cabaretiers geven daarin hun kijk op de campagne, de lijsttrekkers en de verkiezingen.

Donderdagavond grapte Koning onder andere over het vermeende antisemitisme bij Forum voor Democratie en Baudets uitspraken over 'homeopathische verdunning' van het Nederlandse volk. Daarop verliet Baudet voortijdig de uitzending.

Op sociale media werd het incident veelvuldig kritisch besproken. Veel mensen vonden de 'roast' van Koning niet grappig en onnodig kwetsend. Floor Bremer, politiek verslaggever van RTL Nieuws die Baudet eerder de uitzending interviewde, nam naderhand via Twitter afstand van het optreden van de cabaretier. "Ik sta niet achter de tekst van cabaretier Martijn Koning. Ik distantieer me totaal van de inhoud." RTL heeft de tekst van de 'roast' niet van tevoren ingezien, zo gaf de cabaretier al op Instagram aan. "Ik hoop dat de opwinding nu weer kan gaan over wat er gezegd is aan tafel."

Filmpje Hiddema

Daar werd Baudet onder meer geconfronteerd met een item van Jinek-verslaggever Jaïr Ferwerda, die oud-FVD'er Theo Hiddema had geïnterviewd. De voormalige nummer twee van Forum sprak van "racistische drek" in appjes die rondgingen in appgroepen van de partij.

Overigens had Hiddema naderhand ook kritiek op het programma, omdat een positieve uitspraak van hem over Baudet niet werd uitgezonden. "Onvermeld is kennelijk gebleven dat ik ook heb gezegd dat ik Baudet heb leren kennen als een onbekommerd mensenkind dat te vrolijk in het leven staat om mensen vanwege een kleurtje te kunnen bejegenen. Zoveel bekrompenheid is hem vreemd", aldus Hiddema op Twitter.

Meer uit Binnenland

Asieldemonstratie Opheusden rustig verlopen

OPHEUSDEN (ANP) - Een demonstratie tegen de komst van asielzoekers in het Gelderse Opheusden is donderdagavond rustig verlopen. Even na 22.30 uur waren de meesten van de 150 demonstranten die zich hadden verzameld bij het gemeentehuis, vertrokken, zag een ANP-verslaggever.

2 uur geleden
SBS6-programma De Bondgenoten wint Gouden Televizier-Ring

AMSTERDAM (ANP) - De SBS6-realityreeks De Bondgenoten heeft donderdagavond de Gouden Televizier-Ring gewonnen. Het programma liet Kassa (BNNVARA) en Woeste Grond (AVROTROS) achter zich. De prijs werd uitgereikt tijdens het Gouden Televizier-Ring Gala in Koninklijk Theater Carré.

2 uur geleden
Televizier-Ring Jan Versteegh, Annet Malherbe en Even tot hier

AMSTERDAM (ANP) - Jan Versteegh heeft donderdagavond de Televizier-Ring Presentator gewonnen. De presentator van onder meer De Bondgenoten liet daarmee Tim Hofman en Thomas van Groningen achter zich. Versteegh, een van de vaste gezichten van SBS6, kreeg de prijs uitgereikt tijdens het Gouden Televizier-Ring Gala in Koninklijk Theater Carré in Amsterdam.

2 uur geleden
Gouden Televizier Oeuvre-ring voor Joop van den Ende

AMSTERDAM (ANP) - Joop van den Ende heeft donderdagavond tijdens het Gouden Televizier-Ring Gala een oeuvreprijs in ontvangst genomen. De 84-jarige media- en theaterproducent ontving de prijs in Koninklijk Theater Carré in Amsterdam en kreeg daar een langdurige staande ovatie. Hij was zichtbaar geëmotioneerd.

2 uur geleden
Veel rook door brand in Olympisch Stadion Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In een kruipruimte in het Olympisch Stadion in Amsterdam is donderdagavond brand uitgebroken. Bij de brand komt veel rook vrij, zo is te zien op beelden van AT5. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio is de brand ontstaan in de kruipruimte van de parkeergarage onder het stadion, maar woedt die inmiddels ook in de spouwmuur. "De brand is lastig te bereiken."

2 uur geleden
Ongeveer 150 mensen bij asieldemonstratie Opheusden

OPHEUSDEN (ANP) - Bij het gemeentehuis in het Gelderse Opheusden hebben zich ongeveer 150 mensen verzameld voor een demonstratie tegen de komst van asielzoekers. Het gaat vooral om jongeren die onder meer op de wegen rondom het gemeentehuis staan, ziet een ANP-verslaggever.

2 uur geleden
Zeelandbrug komend weekend al open, onderhoudswerk eerder klaar

MIDDELBURG (ANP) - Het onderhoudswerk aan de Zeelandbrug is vlotter verlopen dan verwacht. De provincie meldt dat gemotoriseerd verkeer vanaf vrijdag 18.00 uur weer over de verbinding tussen Schouwen-Duiveland en Noord-Beveland kan rijden. De verwachting was eerder dat de brug vanaf komende maandag weer open zou zijn voor verkeer.

4 uur geleden