Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RTL: Martijn Koning heeft grens overschreden met 'roast' Baudet

RTL: Martijn Koning heeft grens overschreden met 'roast' Baudet

HILVERSUM (ANP) - Cabaretier Martijn Koning heeft donderdagavond in de uitzending van Jinek een grens overschreden. RTL, de redactie van Jinek en Eva Jinek zelf distantiëren zich daarom helemaal van de inhoud van de bijdrage van de cabaretier, zo laten ze vrijdag weten.

"Ondanks herhaalde verzoeken van de redactie heeft Koning de inhoud van zijn bijdrage niet gedeeld. De redactie had hierop de keuze moeten maken om Martijn Koning niet te laten optreden. Het spijt ons dat dit zo is gelopen en dat de kijker en de tafelgasten hiermee werden geconfronteerd", zeggen zij.

RTL en Jinek stellen met klem "het vrije woord een groot goed te vinden. Desondanks is ons inziens hier een grens overschreden en distantiëren wij ons volledig van de inhoud van de bijdrage van Koning. In de afsluiting kon hier onvoldoende op worden gereageerd." Jinek heeft na de uitzending onmiddellijk contact opgenomen met Thierry Baudet om excuses te maken. "Het was een goed gesprek", aldus RTL.

'Homeopathische verdunning'

Elke uitzending van Jinek & RTL Nieuws: de Strijd om de Kiezer wordt afgesloten met cabaret. Cabaretiers geven daarin hun kijk op de campagne, de lijsttrekkers en de verkiezingen.

Donderdagavond grapte Koning onder andere over het vermeende antisemitisme bij Forum voor Democratie en Baudets uitspraken over 'homeopathische verdunning' van het Nederlandse volk. Daarop verliet Baudet voortijdig de uitzending.

Op sociale media werd het incident veelvuldig kritisch besproken. Veel mensen vonden de 'roast' van Koning niet grappig en onnodig kwetsend. Floor Bremer, politiek verslaggever van RTL Nieuws die Baudet eerder de uitzending interviewde, nam naderhand via Twitter afstand van het optreden van de cabaretier. "Ik sta niet achter de tekst van cabaretier Martijn Koning. Ik distantieer me totaal van de inhoud." RTL heeft de tekst van de 'roast' niet van tevoren ingezien, zo gaf de cabaretier al op Instagram aan. "Ik hoop dat de opwinding nu weer kan gaan over wat er gezegd is aan tafel."

Filmpje Hiddema

Daar werd Baudet onder meer geconfronteerd met een item van Jinek-verslaggever Jaïr Ferwerda, die oud-FVD'er Theo Hiddema had geïnterviewd. De voormalige nummer twee van Forum sprak van "racistische drek" in appjes die rondgingen in appgroepen van de partij.

Overigens had Hiddema naderhand ook kritiek op het programma, omdat een positieve uitspraak van hem over Baudet niet werd uitgezonden. "Onvermeld is kennelijk gebleven dat ik ook heb gezegd dat ik Baudet heb leren kennen als een onbekommerd mensenkind dat te vrolijk in het leven staat om mensen vanwege een kleurtje te kunnen bejegenen. Zoveel bekrompenheid is hem vreemd", aldus Hiddema op Twitter.

Meer uit Binnenland

Onderzoek: dierenleed door struisvogelveren in de modewereld

DEN HAAG (ANP) - Het gebruik van struisvogelveren in de modewereld leidt tot leed bij struisvogels, stelt dierenbeschermingsorganisatie World Animal Protection na eigen onderzoek in samenwerking met Collective Fashion Justice, dat misstanden in de modewereld wil aanpakken. Onderzoekers van de organisaties hebben in Zuid-Afrika bewijsmateriaal vergaard bij drie commerciële struisvogelboerderijen.

1 uur geleden
AP waarschuwt voor filmen met camerabril

DEN HAAG (ANP) - Wie met een camerabril andere mensen filmt of fotografeert, mag die beelden meestal niet zomaar delen of publiceren. Daar waarschuwt de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) dinsdag voor. Ook mensen die toevallig herkenbaar in beeld komen, hebben recht op bescherming van hun privacy.

2 uur geleden
DJI-topman pleit voor meer gevangenissen met lichter regime

DEN HAAG (ANP) - Het kabinetsplan om het cellentekort tegen te gaan, is niet voldoende. Dat zegt Wim Saris, directeur-generaal van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI), in het AD. Hij pleit in de krant voor meer penitentiaire instellingen met een lichter regime.

2 uur geleden
Hulpverlening brandweer niet in geding door inbraakgolf

DEN HAAG (ANP) - De hulpverlening van de brandweer is niet of nauwelijks in het geding gekomen door de recente inbraakgolf in brandweerkazernes verspreid door Nederland. Dat laten de veiligheidsregio's weten na een rondvraag van het ANP. Sinds begin dit jaar steeg het aantal inbraken in brandweerkazernes fors vergeleken met eerdere jaren. Daarbij werd redmateriaal gestolen, zoals knipscharen om mensen uit voertuigen te bevrijden.

2 uur geleden
Straffen voor geweld tegen vrouw rond onrust asielopvang Engelen

DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft maandag twee mannen van 41 en 43 jaar oud bestraft voor de mishandeling van een vrouw. Het slachtoffer saboteerde volgens de mannen in het naast Den Bosch gelegen dorp Engelen protesten tegen de komst van een asielopvang. Zij zou onder meer vlaggen en protestborden hebben vernield of beklad.

13 uur geleden
23 jaar cel voor Nederlandse vader wegens moord op zoon in België

ANTWERPEN (ANP) - In Antwerpen is een Nederlandse vader (47) veroordeeld tot een gevangenisstraf van 23 jaar voor de moord op zijn 14-jarige zoon. In januari 2022 overleed de jongen in het huis van zijn vader in Turnhout, waar hij pas acht weken later door de politie werd gevonden. Al die tijd wisten zijn moeder en broers niet waar hij was. In het lichaam van de jongen werd ketamine gevonden.

13 uur geleden
NVJ: verklaring politie over fotograaf in water niet plausibel

DEN HAAG (ANP) - Dat een fotograaf zaterdag bij rellen op het Malieveld volgens de politie in het water belandde om werkruimte voor agenten te creëren, noemt de Nederlandse Vereniging van Journalisten "een niet plausibele verklaring". "Dat valt niet te rijmen met het beeldmateriaal dat publiekelijk te zien is", stelt Paul Teixeira van de NVJ.

14 uur geleden