RTL-journaliste Sophie van Leeuwen aangehouden in Sierra Leone
HILVERSUM (ANP) - De Nederlandse RTL Nieuws-journaliste Sophie van Leeuwen is opgepakt nabij Freetown, in Sierra Leone. Dat meldt haar werkgever RTL. Van Leeuwen zou worden verdacht van het onrechtmatig vastleggen van beeld. Van Leeuwen werkt als Afrikacorrespondent voor RTL Nieuws.
Van Leeuwen maakt met toestemming van het lokale gezag verhalen over de zaak Jos Leijdekkers, ook wel bekend als Bolle Jos.
RTL-hoofdredacteur Ilse Openneer zegt in een verklaring op de website van RTL Nieuws dat het medium probeert te achterhalen "wat exact de verdenking is". "We begrijpen dat ze wordt verhoord door de CID. Haar spullen zijn doorzocht. Er is op dit moment een advocaat bij haar." RTL Nieuws wilde wachten met het delen van het nieuws totdat de familie Van Leeuwen was ingelicht.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken "is op de hoogte van de situatie, verleent bijstand, maar wil in het belang van die bijstand daar verder niets over zeggen", zo laat een woordvoerder weten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam-Oost heeft woensdagavond een mogelijke ontvoering plaatsgevonden. De politie heeft een auto na een achtervolging staande gehouden met daarin het mogelijke slachtoffer en drie anderen. De drie zijn aangehouden, bevestigt een woordvoerster berichtgeving van stadszender AT5. Daarbij zijn waarschuwingsschoten gelost.
5 uur geledenTER APEL (ANP) - De eerste dag van de dagopvang voor asielzoekers in Ter Apel is rustig en zonder verstoringen verlopen. Volgens het Rode Kruis was "de sfeer goed". Woensdagavond is er voor alle wachtende asielzoekers plek en hoeft er dus niemand naar de nachtopvang in Pekela, aldus de hulporganisatie.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch vindt het betreurenswaardig dat tijdens het evenement Legends of Rock van afgelopen weekend geen gratis drinkwater beschikbaar was. Tijdens Legends of Rock in Park Sonsbeek mochten mensen niet zelf water meenemen en waren er geen watertappunten. Voor een flesje water moest een bezoeker 5,75 euro neerleggen.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven en Defensie hebben excuses aangeboden voor de nasleep van de Herculesramp. Dertig jaar geleden stortte een Belgisch militair vliegtuig neer op Vliegbasis Eindhoven, 34 van de 41 inzittenden overleefden dat niet. De meesten waren onderdeel van het Fanfarekorps van de Koninklijke Landmacht. Na de ramp was er veel onduidelijk over hoe de ramp heeft kunnen gebeuren.
11 uur geledenDE BILT (ANP) - De Noordzee is uitzonderlijk warm. Woensdagochtend om 08.00 uur was het zeewater bij een KNMI-meetstation voor de Zuid-Hollandse kust 20,4 graden Celsius, een record voor de tijd van het jaar. Voor de zee geldt sinds 24 mei een hittegolf.
13 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Aan de Matkopsingel in Nieuwegein staan drie huizen in brand. Het gaat om woningen met een houtskeletconstructie, meldt de veiligheidsregio. Daardoor kan de brand zich snel ontwikkelen. Rond 16.30 uur was de brand nog niet onder controle.
13 uur geledenRIDDERKERK (ANP) - Om te voorkomen dat vissen in het warme water sterven, heeft Waterschap Hollandse Delta opgeroepen om geen brood aan eenden te voeren. Ook adviseert het waterschap om hondenpoep langs sloten en beken op te ruimen, zodat het niet in het water terechtkomt, en om "zeer terughoudend" te zijn met gebruik van vislokvoer. Zulke organische materialen tasten de waterkwaliteit verder aan, aldus Hollandse Delta.
13 uur geleden