Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RTL en Matthijs van Nieuwkerk stellen samenwerking uit

RTL en Matthijs van Nieuwkerk stellen samenwerking uit

HILVERSUM (ANP) - RTL en presentator Matthijs van Nieuwkerk stellen hun samenwerking uit. Dat heeft RTL maandag gemeld. De zender zegt dat de conclusie "gezamenlijk" is genomen. Het besluit betekent dat de voorgenomen programma's voorlopig niet doorgaan.

Directeur Peter van der Vorst zegt "verkeerd te hebben ingeschat dat Matthijs dit voorjaar een nieuwe start kon maken". Het besluit volgt op de publicatie van het rapport van de Commissie-Van Rijn over de werkcultuur bij de NPO. Dit rapport werd mede geschreven na berichten over wangedrag op de werkvloer bij De Wereld Draait Door, dat Van Nieuwkerk vijftien jaar presenteerde.

Van der Vorst maakte begin december bekend dat Van Nieuwkerk naar RTL overstapte. Hij zei toen niet te willen wachten op het rapport van de Commissie-Van Rijn, dat meerdere keren was uitgesteld. "De timing hebben we verkeerd ingeschat", zegt Van der Vorst nu. "Dit is niet het moment voor Matthijs om terug te keren op tv. Tot die conclusie zijn we na intensieve gesprekken dit weekend gekomen."

Rust

De directeur van RTL zegt dat "publiekelijke beschuldigingen en discussies over grensoverschrijdend gedrag complex en gevoelig zijn. Het uitstellen van de samenwerking brengt rust. Het is nu eerst van groot belang dat de nadruk ligt op de verwerking van de ervaringen van de melders en de opvolging van de aanbevelingen in het rapport. We bepalen op een later moment hoe en wanneer RTL en Matthijs met elkaar verder gaan."

De beslissing om de samenwerking uit te stellen wordt gesteund door producent MediaLane, die samen met Matthijs de eerste programma's voor RTL zou gaan maken. Van Nieuwkerk zou per april een zondagse talkshow gaan maken bij RTL. Ook was er een programma in voorbereiding rond de Olympische Spelen in Parijs. Beide programma's "worden op een andere manier ingevuld", aldus RTL.

Meer uit Binnenland

NVWA: Voedselveiligheid bij twee derde zomerse horeca onvoldoende

DEN HAAG (ANP) - Tijdens controles de afgelopen zomer constateerde de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) overtredingen bij bijna twee derde van horecalocaties die op warme dagen druk bezocht worden. Er waren daar onvoldoende maatregelen tegen vliegen in de keuken, en voedsel werd niet op de juiste temperatuur bewaard en bereid.

4 minuten geleden
Aangehouden mannen om onbeheerde bagage station Haarlem nog vast

HAARLEM (ANP) - De drie personen die dinsdag werden aangehouden in verband met onbeheerde bagage op station Haarlem, zitten nog vast voor verhoor en verder onderzoek. Volgens de politie gaat het om mannen van 37, 37 en 62 jaar oud zonder vaste woon- of verblijfplaats. Hun rol en betrokkenheid worden nog onderzocht.

1 uur geleden
Twee nieuwe aanhoudingen in onderzoek Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Twee mannen uit Amsterdam zijn maandag aangehouden in verband met het schietincident in Overasselt van 1 september. De verdachten zijn 24 en 25 jaar oud, meldt de politie. Ze worden verdacht van betrokkenheid bij de gebeurtenissen in Overasselt en zijn overgedragen aan de politie Oost-Nederland.

2 uur geleden
September 2026 bij warmste zes van afgelopen 125 jaar

HOUTEN (ANP) - De gemiddelde temperatuur in september lag dit jaar in De Bilt 1,8 graden hoger dan normaal. Weeronline meldt dat het gemiddeld 16,8 graden was, terwijl 15 graden gebruikelijk is. Daarmee is september 2026 de op vijf na warmste sinds 1901, toen de metingen begonnen. Alleen 2006, 2023, 1999, 2016 en 1949 waren warmer.

3 uur geleden
Veel gerechtsdeurwaarders krijgen te maken met agressie

DEN HAAG (ANP) - Veel gerechtsdeurwaarders krijgen tijdens hun werk te maken met agressie. Vaak blijft het bij woorden, maar ze worden ook regelmatig geïntimideerd of bedreigd. Dat komt naar voren uit een onderzoek in opdracht van de Koninklijke Beroepsorganisatie van Gerechtsdeurwaarders (KBvG).

3 uur geleden
Kabinet: bezuiniging SZW van tafel, oplossing box 3 in 2028

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet haalt de bezuinigingen op de uitkeringen voor arbeidsongeschiktheid en werkloosheid voor dit jaar uit de boeken. Er moet met werkgevers en vakbonden een sociaal akkoord gemaakt worden om die uitkeringen te hervormen. Verder wil het kabinet dat in 2028 de vermogensbelasting wordt geheven als er winst is uitgekeerd, in plaats van dat winst op papier wordt belast. Ook moet de koopkracht worden verbeterd.

17 uur geleden
Kamer wil dat kabinet aangifteproces na seksueel geweld verbetert

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het kabinet het proces van aangifte doen na seksueel geweld verbetert. De oproep daartoe van Bente Becker (VVD) werd ondertekend door D66 en JA21 en kreeg steun van onder andere CDA, PRO, SP en BBB.

18 uur geleden