Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RTL en Matthijs van Nieuwkerk stellen samenwerking uit

RTL en Matthijs van Nieuwkerk stellen samenwerking uit

HILVERSUM (ANP) - RTL en presentator Matthijs van Nieuwkerk stellen hun samenwerking uit. Dat heeft RTL maandag gemeld. De zender zegt dat de conclusie "gezamenlijk" is genomen. Het besluit betekent dat de voorgenomen programma's voorlopig niet doorgaan.

Directeur Peter van der Vorst zegt "verkeerd te hebben ingeschat dat Matthijs dit voorjaar een nieuwe start kon maken". Het besluit volgt op de publicatie van het rapport van de Commissie-Van Rijn over de werkcultuur bij de NPO. Dit rapport werd mede geschreven na berichten over wangedrag op de werkvloer bij De Wereld Draait Door, dat Van Nieuwkerk vijftien jaar presenteerde.

Van der Vorst maakte begin december bekend dat Van Nieuwkerk naar RTL overstapte. Hij zei toen niet te willen wachten op het rapport van de Commissie-Van Rijn, dat meerdere keren was uitgesteld. "De timing hebben we verkeerd ingeschat", zegt Van der Vorst nu. "Dit is niet het moment voor Matthijs om terug te keren op tv. Tot die conclusie zijn we na intensieve gesprekken dit weekend gekomen."

Rust

De directeur van RTL zegt dat "publiekelijke beschuldigingen en discussies over grensoverschrijdend gedrag complex en gevoelig zijn. Het uitstellen van de samenwerking brengt rust. Het is nu eerst van groot belang dat de nadruk ligt op de verwerking van de ervaringen van de melders en de opvolging van de aanbevelingen in het rapport. We bepalen op een later moment hoe en wanneer RTL en Matthijs met elkaar verder gaan."

De beslissing om de samenwerking uit te stellen wordt gesteund door producent MediaLane, die samen met Matthijs de eerste programma's voor RTL zou gaan maken. Van Nieuwkerk zou per april een zondagse talkshow gaan maken bij RTL. Ook was er een programma in voorbereiding rond de Olympische Spelen in Parijs. Beide programma's "worden op een andere manier ingevuld", aldus RTL.

Meer uit Binnenland

Recordaantal Jemenieten lijdt honger dit jaar door conflict

SANAA (ANP/RTR) - Een recordaantal Jemenieten in door de regering gecontroleerde gebieden kon dit jaar niet zijn voedselbehoefte vervullen, volgens het Wereldvoedselprogramma. Dit volgt op het oplaaien van het geweld tussen Saudi-Arabië en de door Iran gesteunde Houthi's.

16 minuten geleden
Coördinator racisme: koning voorbeeld voor erkenning kolonialisme

DEN HAAG (ANP) - Het optreden van koning Willem-Alexander is een voorbeeld voor andere koningshuizen wereldwijd hoe om te gaan met de rol die ze in het koloniale verleden hebben gespeeld. Dat zegt Rabin Baldewsingh, de Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme (NCDR) tegen het ANP. "Door dit onderzoek heeft de koning laten zien dat Nederland een voorbeeld is van hoe je het koloniale verleden onder ogen komt. Het erkennen en herkennen is cruciaal voor hoe we daarmee omgaan. Hij maakt mijn werk makkelijker."

49 minuten geleden
Beatrix wilde alleen einde slavernij herdenken, niet slachtoffers

LEIDEN (ANP) - Koningin Beatrix wilde dat het Nationaal Slavernijmonument in Amsterdam alleen het einde van de slavernij zou herdenken, niet de slachtoffers ervan. Dat schrijft historicus Gert Oostindie in het boek Van Willem de Zwijger tot Willem-Alexander. Hij kreeg daarvoor inzage in het Geheim Archief van het Kabinet van de Koning, waarin ook persoonlijke notities van Beatrix worden bewaard.

1 uur geleden
Ook andere Europese monarchieën steunden kolonialisme

LEIDEN (ANP) - Niet alleen het Nederlandse koningshuis, maar ook alle andere Europese vorstenhuizen hebben een geschiedenis met een koloniaal verleden en slavernij. De motieven waren "in grote lijnen" dezelfde als die van de Oranjes, staat in het onderzoek naar de rol van het koningshuis in het koloniale verleden.

2 uur geleden
NiNsee: onderzoek Oranjes begin van een volgende fase

AMSTERDAM (ANP) - De erkenning van het Nederlandse slavernijverleden moet volgens het Nationaal Instituut Nederlands Slavernijverleden en Erfenis (NiNsee) het begin zijn van een volgende fase. "Onderzoek krijgt maatschappelijke betekenis wanneer nieuwe historische inzichten bijdragen aan bewustwording", zegt directeur Bianca Groen Gallant. Het NiNsee wil met het Koninklijk Huis en andere betrokkenen in gesprek over de betekenis van de onderzoeksresultaten en mogelijke vervolgstappen.

2 uur geleden
Gegevens boerenbedrijven mogen ondanks protest openbaar worden

UTRECHT (ANP) - Het ministerie van Landbouw mag de gegevens van boerenbedrijven openbaar maken. Dat oordeelt de rechtbank in Utrecht na een door onder meer brancheverenigingen LTO en POV aangespannen procedure. De rechter vindt dat de openbaarheid van de gegevens zwaarder weegt dan onder meer de privacy van boeren.

2 uur geleden
Oranjes verdienden 576 miljoen euro aan koloniale geschiedenis

LEIDEN (ANP) - Het Huis Oranje-Nassau heeft omgerekend bijna 576 miljoen euro verdiend aan de koloniale geschiedenis van Nederland. Vrijwel al dit geld, een kleine 566 miljoen, kwam uit het voormalige Nederlands-Indië, blijkt uit de studie naar de rol van het koningshuis in het koloniale verleden die vrijdag is gepresenteerd.

3 uur geleden