Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RTL Boulevard weer uitgezonden na dreiging

RTL Boulevard weer uitgezonden na dreiging

HILVERSUM (ANP) - RTL Boulevard heeft maandag weer een uitzending gemaakt, nadat de shows van zaterdag en zondag niet doorgingen vanwege een ernstige bedreiging. Het programma werd dit keer uitgezonden vanaf een nieuwe locatie op het Mediapark in Hilversum, dat door zwaarbewapende agenten werd beveiligd.

Het team van RTL Boulevard kreeg zaterdagavond vlak voor de uitzending te horen dat zij de studio aan het Leidseplein in Amsterdam vanwege een ernstige dreiging moesten verlaten. "Wij kregen bericht van onze leidinggevende dat we het pand zo snel mogelijk in alle rust zouden moeten verlaten. Dat was een heel vreemd en eng bericht om te krijgen", blikt presentatrice Vivienne van den Assem terug in het programma.

"We schrokken, maar iedereen was na vorige week zo alert en adequaat. We hebben heel snel dat pand verlaten", vertelt Van den Assem aan de desk naast collega Luuk Ikink. De aard van het bericht was zodanig dat ze niet overwogen toch een uitzending te maken. "Het was spullen pakken en weg." Volgens NRC zouden criminelen hebben gesproken over een mogelijke aanslag met een raketwerper of automatische vuurwapens, zo zouden bronnen binnen het opsporingsapparaat tegen die krant hebben gezegd..

Op adem komen

De beslissing om ook zondag geen uitzending te maken, noemt ze voor het team "een van de lastigste om te maken". "Er is nog nooit niet een uitzending van RTL Boulevard geweest." Ikink zou zondag de uitzending maken, maar ook toen werd besloten niet uit te zenden. "Dat kon, maar we hebben toen echt met elkaar gezegd: 'we hebben heel even een dag nodig om op adem te komen'. Wat er de afgelopen week is gebeurd was zo veel. We moesten even pauze hebben."

De gemeente Hilversum liet eerder op de dag weten dat er bij het Mediapark "diverse zichtbare en onzichtbare beveiligingsmaatregelen worden getroffen". Over de inhoud van de maatregelen werden geen mededelingen gedaan.

Meer uit Binnenland

VNO-NCW: doelgerichte stappen naar oplossing stikstofprobleem

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW zegt dat in het rapport van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) over de stikstofproblematiek "doelgerichte stappen worden gezet naar een oplossing van het stikstofprobleem zodat de vergunningverlening weer in zicht komt".

3 uur geleden
Natuurorganisaties: planbureau bevestigt noodzaak stikstofpakket

AMERSFOORT/UTRECHT (ANP) - Natuurorganisaties vinden dat het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) bevestigt dat de stikstofplannen van het kabinet noodzakelijk zijn om natuurherstel dichterbij te brengen. Natuurmonumenten en Natuur & Milieu reageren op een doorrekening van de stikstofplannen door het planbureau.

3 uur geleden
Van Essen: alles gericht op voorkomen gedwongen krimp veestapel

DEN HAAG (ANP) - Alles is erop gericht om gedwongen krimp van de veestapel te voorkomen, zegt landbouwminister Jaimi van Essen in een reactie op de doorrekeningen van zijn stikstofplannen door het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL). Volgens hem is het mogelijk om met de plannen de doelen voor vermindering van stikstofuitstoot te halen, zonder dat daarbij een "generieke korting" op de rechten om dieren te houden nodig is.

3 uur geleden
PBL ziet stikstofpakket als 'belangrijke stap' naar natuurherstel

DEN HAAG (ANP) - Met de stikstofmaatregelen kan het kabinet een "belangrijke stap" naar natuurherstel zetten, verwacht het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL). Toch blijft stikstof meespelen bij het verlenen van vergunningen. Natuurplannen die losstaan van stikstof zijn ook nodig.

4 uur geleden
PBL: verdienmodel voor boer bij natuurgebied niet altijd haalbaar

DEN HAAG (ANP) - Het is "economisch niet realistisch" dat het altijd haalbaar blijft om dicht bij natuurgebieden landbouw te bedrijven. Dat schrijft het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) in een doorrekening van de stikstofplannen van het kabinet. Mogelijk moet dicht bij de beschermde gebieden worden gezocht naar andere manieren om het land te gebruiken, bijvoorbeeld recreatie of waterberging.

4 uur geleden
PBL: Gedwongen krimp veestapel vooralsnog nodig voor stikstofdoel

DEN HAAG (ANP) - Een gedwongen krimp van de veestapel is vooralsnog nodig om de stikstofuitstoot in 2035 ver genoeg terug te dringen. Zonder deze ingreep is het kabinetsdoel van 42 procent minder ammoniakuitstoot in de landbouw nu nog buiten bereik, verwacht het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) na een analyse van de plannen om uit de stikstofcrisis te komen. Het zou gaan om een krimp van 5 tot 10 procent in het aantal rechten om dieren te houden.

4 uur geleden
Politie stelt aantal aanhoudingen Overasselt bij, toch 34 mensen

OVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdag het aantal aanhoudingen in verband met de schietpartij in Overasselt naar beneden bijgesteld. Er zijn 34 mensen aangehouden in plaats van 35. Het is nog niet duidelijk of zij allemaal worden voorgeleid. Dat beslist het Openbaar Ministerie vrijdag, meldt de politie.

6 uur geleden