RSF ondersteunde ruim 1500 journalisten sinds oorlog in Oekraïne
LVIV (ANP) - Sinds het begin van de Russische invasie in Oekraïne heeft de journalistenorganisatie Reporters Without Borders (RSF) meer dan 1500 journalisten, verslaggevers en andere mediaprofessionals ondersteund tijdens de uitvoering van hun werk.
In een maandag verschenen rapport staat dat RSF sinds het begin van de invasie in februari 2022 , zaterdag exact twee jaar geleden, in de hoofdstad Kyiv en in Lviv twee perscentra heeft geopend. Vanuit deze centra werden nationale en ook regionale media financieel ondersteund. Het zou hierbij gaan om 35 Oekraïense mediabedrijven die door de oorlog in financieel zwaar weer zijn geraakt.
Verder heeft RSF aan meer dan negenhonderd journalisten, werkzaam bij 96 nationale en internationale mediaorganisaties, de voor oorlogsverslaggevers gebruikelijke kogelwerende vesten en helmen verstrekt. Volgens de organisatie blijven de twee perscentra in Oekraïne "journalisten op dagelijkse basis uitrusten". Dat gebeurt ook met het uitdelen van energiepakketten met accu's, generatoren en zonnepanelen die het werk beter mogelijk moeten maken.
Voor journalisten die blootgesteld zijn aan de gevaren van de oorlog, heeft RSF rustverblijven opgesteld. Deze bevinden zich in de Karpaten, in het westen van Oekraïne, en werden sinds de ingebruikname in augustus al door 95 mediaprofessionals bewoond. Journalisten en hun gezinnen kunnen zich een week lang in de rustverblijven onttrekken aan de zichtbare gevolgen van de oorlog.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
2 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
4 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
9 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
15 uur geleden