RSF ondersteunde ruim 1500 journalisten sinds oorlog in Oekraïne
LVIV (ANP) - Sinds het begin van de Russische invasie in Oekraïne heeft de journalistenorganisatie Reporters Without Borders (RSF) meer dan 1500 journalisten, verslaggevers en andere mediaprofessionals ondersteund tijdens de uitvoering van hun werk.
In een maandag verschenen rapport staat dat RSF sinds het begin van de invasie in februari 2022 , zaterdag exact twee jaar geleden, in de hoofdstad Kyiv en in Lviv twee perscentra heeft geopend. Vanuit deze centra werden nationale en ook regionale media financieel ondersteund. Het zou hierbij gaan om 35 Oekraïense mediabedrijven die door de oorlog in financieel zwaar weer zijn geraakt.
Verder heeft RSF aan meer dan negenhonderd journalisten, werkzaam bij 96 nationale en internationale mediaorganisaties, de voor oorlogsverslaggevers gebruikelijke kogelwerende vesten en helmen verstrekt. Volgens de organisatie blijven de twee perscentra in Oekraïne "journalisten op dagelijkse basis uitrusten". Dat gebeurt ook met het uitdelen van energiepakketten met accu's, generatoren en zonnepanelen die het werk beter mogelijk moeten maken.
Voor journalisten die blootgesteld zijn aan de gevaren van de oorlog, heeft RSF rustverblijven opgesteld. Deze bevinden zich in de Karpaten, in het westen van Oekraïne, en werden sinds de ingebruikname in augustus al door 95 mediaprofessionals bewoond. Journalisten en hun gezinnen kunnen zich een week lang in de rustverblijven onttrekken aan de zichtbare gevolgen van de oorlog.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Péter Magyar zegt een overeenkomst te hebben gesloten met Oekraïne over de rechten van de Hongaarse minderheid in dat land. In een videoboodschap op Facebook roemt hij het resultaat van die wekenlange onderhandelingen.
59 minuten geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft naar eigen zeggen inderdaad een verhit gesprek gevoerd met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. "Ik zou niet zeggen boos, ik was een beetje ontsteld over zijn voortdurende gevecht met Libanon", aldus de president in een interview met de podcast Pod Force One. Hij zegt wel graag samen te werken met Netanyahu.
8 uur geleden