Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RSF ondersteunde ruim 1500 journalisten sinds oorlog in Oekraïne

RSF ondersteunde ruim 1500 journalisten sinds oorlog in Oekraïne

LVIV (ANP) - Sinds het begin van de Russische invasie in Oekraïne heeft de journalistenorganisatie Reporters Without Borders (RSF) meer dan 1500 journalisten, verslaggevers en andere mediaprofessionals ondersteund tijdens de uitvoering van hun werk.

In een maandag verschenen rapport staat dat RSF sinds het begin van de invasie in februari 2022 , zaterdag exact twee jaar geleden, in de hoofdstad Kyiv en in Lviv twee perscentra heeft geopend. Vanuit deze centra werden nationale en ook regionale media financieel ondersteund. Het zou hierbij gaan om 35 Oekraïense mediabedrijven die door de oorlog in financieel zwaar weer zijn geraakt.

Verder heeft RSF aan meer dan negenhonderd journalisten, werkzaam bij 96 nationale en internationale mediaorganisaties, de voor oorlogsverslaggevers gebruikelijke kogelwerende vesten en helmen verstrekt. Volgens de organisatie blijven de twee perscentra in Oekraïne "journalisten op dagelijkse basis uitrusten". Dat gebeurt ook met het uitdelen van energiepakketten met accu's, generatoren en zonnepanelen die het werk beter mogelijk moeten maken.

Voor journalisten die blootgesteld zijn aan de gevaren van de oorlog, heeft RSF rustverblijven opgesteld. Deze bevinden zich in de Karpaten, in het westen van Oekraïne, en werden sinds de ingebruikname in augustus al door 95 mediaprofessionals bewoond. Journalisten en hun gezinnen kunnen zich een week lang in de rustverblijven onttrekken aan de zichtbare gevolgen van de oorlog.

Meer uit Buitenland

Europees Parlement stemt voor strengere asielregels

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met strengere regels voor asielzoekers. Het gaat om twee wetten waarmee lidstaten makkelijker en sneller aanvragen van asielzoekers kunnen afwijzen. De meerderheid werd behaald met de steun van de centrumrechtse EVP en radicaalrechtse partijen. De sociaaldemocraten en linkse partijen stemden tegen.

2 minuten geleden
Oppositie ziet 'uitstel van executie' voor geplaagde Starmer

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft "uitstel van executie" gekregen nadat zijn positie onder grote druk was komen te staan. Dat zei de conservatieve oppositieleider Kemi Badenoch tegen Sky News. Ze zei dat parlementariërs uit het kamp van Starmer vrezen voor hun baan en hem daarom nog niet laten vallen.

5 minuten geleden
VN-mensenrechtenchef waarschuwt voor gevechten in Ethiopië

MEKELE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk waarschuwt voor escalerende gevechten in de Tigray-regio in Ethiopië. Daar woedde tussen 2020 en 2022 een gewelddadige burgeroorlog tussen het regeringsleger en lokale rebellengroepen. Sinds eind januari zijn de gevechten weer geïntensiveerd. "De situatie blijft zeer instabiel en we vrezen dat deze verder zal verslechteren", aldus Türk.

51 minuten geleden
Macron wil met Europese partners dialoog met Poetin hervatten

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron wil Europese partners betrekken bij een hervatting van de dialoog met de Russische president Vladimir Poetin. Macron heeft afgelopen week een gezant, Emmanuel Bonne, naar Moskou gestuurd. De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov zei toen dat Poetin gereed is voor een gesprek met Macron.

1 uur geleden
Kubilius: onafhankelijkheid defensiematerieel VS prioriteit EU

STRAATSBURG (ANP) - Onafhankelijkheid van Amerikaans defensiematerieel moet de strategische prioriteit van de EU zijn, zei Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) dinsdag in het Europees Parlement. "We moeten ervoor zorgen dat we onze eigen Europese middelen hebben", zei hij. De Europese defensieproductie moet daartoe met spoed worden versterkt. "Onze defensie-industrie moet nu deze historische uitdaging aangaan. De productielijnen moeten worden versneld. Men moet produceren, produceren, produceren."

1 uur geleden
Ruim 4500 IS-gevangenen van Syrië naar Irak gebracht

BAGDAD (ANP/AFP) - Ruim 4500 vermeende jihadisten zijn de afgelopen tijd van Syrië overgebracht naar Irak. Dat gebeurde in het kader van de Amerikaanse operatie om gevangenen te verplaatsen, meldt een Iraakse functionaris aan persbureau AFP.

1 uur geleden
Raadsels rond zes doden in bergen ten noorden van Sofia

SOFIA (ANP/RTR) - Afgelopen week zijn zes doden aangetroffen in bergen ten noorden van de Bulgaarse hoofdstad Sofia. Het onderzoek heeft nog niet duidelijk kunnen maken wat er precies gebeurd is en rond de macabere vondsten doen inmiddels veel verhalen de ronde.

2 uur geleden