Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RSF ondersteunde ruim 1500 journalisten sinds oorlog in Oekraïne

RSF ondersteunde ruim 1500 journalisten sinds oorlog in Oekraïne

LVIV (ANP) - Sinds het begin van de Russische invasie in Oekraïne heeft de journalistenorganisatie Reporters Without Borders (RSF) meer dan 1500 journalisten, verslaggevers en andere mediaprofessionals ondersteund tijdens de uitvoering van hun werk.

In een maandag verschenen rapport staat dat RSF sinds het begin van de invasie in februari 2022 , zaterdag exact twee jaar geleden, in de hoofdstad Kyiv en in Lviv twee perscentra heeft geopend. Vanuit deze centra werden nationale en ook regionale media financieel ondersteund. Het zou hierbij gaan om 35 Oekraïense mediabedrijven die door de oorlog in financieel zwaar weer zijn geraakt.

Verder heeft RSF aan meer dan negenhonderd journalisten, werkzaam bij 96 nationale en internationale mediaorganisaties, de voor oorlogsverslaggevers gebruikelijke kogelwerende vesten en helmen verstrekt. Volgens de organisatie blijven de twee perscentra in Oekraïne "journalisten op dagelijkse basis uitrusten". Dat gebeurt ook met het uitdelen van energiepakketten met accu's, generatoren en zonnepanelen die het werk beter mogelijk moeten maken.

Voor journalisten die blootgesteld zijn aan de gevaren van de oorlog, heeft RSF rustverblijven opgesteld. Deze bevinden zich in de Karpaten, in het westen van Oekraïne, en werden sinds de ingebruikname in augustus al door 95 mediaprofessionals bewoond. Journalisten en hun gezinnen kunnen zich een week lang in de rustverblijven onttrekken aan de zichtbare gevolgen van de oorlog.

Meer uit Buitenland

Noord-Korea houdt eind februari na vijf jaar weer partijcongres

PYONGYANG (ANP/AFP) - Het Noord-Koreaanse regime houdt later deze maand een partijcongres, het eerste grote partijberaad sinds 2021. Dat meldt het staatsnieuwsagentschap KCNA.

31 minuten geleden
Trump ontvangt Hondurese president Nasry Asfura in Mar-a-Lago

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag de Hondurese president Nasry Asfura ontvangen op zijn residentie Mar-a-Lago in Palm Beach. Trump zei dat de Verenigde Staten en Honduras nauw samenwerken rond veiligheid, onder meer bij de bestrijding van drugskartels en mensensmokkel, en bij het uitzetten van illegale migranten en bendeleden uit de VS.

3 uur geleden
Tv-presentatrice VS wil betalen om moeder terug te krijgen

TUCSON (ANP) - De Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie is met haar familie bereid te betalen om haar moeder terug te krijgen na haar vermoedelijke ontvoering in de staat Arizona. Dat zei Guthrie zaterdag in een videoboodschap op Instagram.

3 uur geleden
Meerdere doden door lawines in Noord-Italiaanse Alpen

SONDRIO (ANP/DPA) - Zeker vier mensen zijn omgekomen bij meerdere lawines in de Noord-Italiaanse Alpen. Er raakten ook skiërs gewond. In het Valtellina-gebied sleurde een lawine drie skitoeristen mee, waarvan er twee stierven. In de regio Trentino-Zuid-Tirol meldde de Italiaanse bergreddingsdienst twee lawines met elk één dode.

8 uur geleden
Rellen bij protest in Milaan tegen Olympische Winterspelen

MILAAN (ANP/AFP) - Bij een protest in de Noord-Italiaanse stad Milaan tegen de Olympische Winterspelen zijn rellen uitgebroken. Een groep van enkele tientallen gemaskerde personen splitste zich af en zocht de confrontatie met de politie. Ze gooiden vuurwerk en stenen naar de politie, die hen met waterkanonnen en traangas uiteendreef.

12 uur geleden
Eerste formele bijeenkomst Raad van Vrede gepland op 19 februari

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump wil de eerste formele zitting van zijn Raad van Vrede op 19 februari in Washington houden, volgens een Amerikaanse functionaris. De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zaterdag gezegd dat hij ook is uitgenodigd en binnen twee weken naar Washington gaat.

15 uur geleden
Britse ex-premier beschuldigt 'bedrieger' Mandelson van verraad

LONDEN (ANP) - De voormalige Britse premier Gordon Brown vindt dat de ooit prominente Labour-politicus en ex-minister Peter Mandelson "het land heeft verraden". Naar verluidt zou Mandelson vertrouwelijke informatie van de regering hebben gelekt aan de Amerikaanse investeerder en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Mandelson was onder Brown minister van Handel en had goede relaties met de inmiddels overleden Epstein, zowel op persoonlijk als zakelijk vlak. Dat blijkt uit onlangs door de VS geopenbaarde mailwisselingen.

18 uur geleden