RSF ondersteunde ruim 1500 journalisten sinds oorlog in Oekraïne
LVIV (ANP) - Sinds het begin van de Russische invasie in Oekraïne heeft de journalistenorganisatie Reporters Without Borders (RSF) meer dan 1500 journalisten, verslaggevers en andere mediaprofessionals ondersteund tijdens de uitvoering van hun werk.
In een maandag verschenen rapport staat dat RSF sinds het begin van de invasie in februari 2022 , zaterdag exact twee jaar geleden, in de hoofdstad Kyiv en in Lviv twee perscentra heeft geopend. Vanuit deze centra werden nationale en ook regionale media financieel ondersteund. Het zou hierbij gaan om 35 Oekraïense mediabedrijven die door de oorlog in financieel zwaar weer zijn geraakt.
Verder heeft RSF aan meer dan negenhonderd journalisten, werkzaam bij 96 nationale en internationale mediaorganisaties, de voor oorlogsverslaggevers gebruikelijke kogelwerende vesten en helmen verstrekt. Volgens de organisatie blijven de twee perscentra in Oekraïne "journalisten op dagelijkse basis uitrusten". Dat gebeurt ook met het uitdelen van energiepakketten met accu's, generatoren en zonnepanelen die het werk beter mogelijk moeten maken.
Voor journalisten die blootgesteld zijn aan de gevaren van de oorlog, heeft RSF rustverblijven opgesteld. Deze bevinden zich in de Karpaten, in het westen van Oekraïne, en werden sinds de ingebruikname in augustus al door 95 mediaprofessionals bewoond. Journalisten en hun gezinnen kunnen zich een week lang in de rustverblijven onttrekken aan de zichtbare gevolgen van de oorlog.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De toekomstige Hongaarse premier Péter Magyar zegt komende woensdag naar Brussel te gaan voor informeel overleg met EU-kopstuk Ursula von der Leyen. De Hongaarse politicus wil dat bevroren Europese subsidies alsnog naar zijn land gaan. Brussel heeft al duidelijk gemaakt dat het eerst hervormingen wil zien.
48 minuten geledenKIDAL (ANP/AFP) - Opstandelingen en troepen van de Malinese overheid zijn in de noordelijke stad Kidal weer met elkaar in gevecht geraakt. Zaterdag openden jihadisten en rebellen op verschillende plekken in Mali de aanval. Deze zondag claimen opstandelingen dat ze Kidal in handen hebben.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland brengt de wereld veertig jaar na de ramp met de kerncentrale van Tsjernobyl weer op de rand van een nieuwe ramp, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Russische drones bedreigen volgens hem de centrale. "De wereld mag dit nucleaire terrorisme niet laten voortduren en de beste manier is door Rusland te dwingen om te stoppen met de roekeloze aanvallen."
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De man die vastzit voor het schieten bij het Correspondents' Dinner in Washington, had het naar eigen zeggen gemunt op leden van de regering van president Donald Trump, meldt CBS News. De verdachte, Cole Allen, heeft dat volgens twee bronnen verklaard tegenover de opsporingsdiensten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis hem er niet van zal weerhouden de oorlog in Iran te winnen. Tijdens een persconferentie na de schietpartij zei Trump dat hij niet gelooft dat het incident gerelateerd is aan het conflict.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De verdachte die ervan wordt beschuldigd het Correspondents' Dinner in Washington te hebben bestormd met wapens, wordt maandag aangeklaagd. Dat heeft Jeanine Pirro, de federale aanklager van Washington DC, meegedeeld.
5 uur geledenCAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.
7 uur geleden