
Roze diamant geveild voor bijna 58 miljoen dollar
HONGKONG (ANP/AFP) - Een grote roze diamant is in Hongkong geveild voor bijna 58 miljoen dollar (ruim 59 miljoen euro). Volgens veilinghuis Sotheby's gaat het om een recordbedrag voor de prijs per karaat. Ook is het winnende bod volgens Sotheby's het op een na hoogste bedrag dat ooit op een veiling is neergelegd voor een diamant. Het juweel van 11,15 karaat werd verkocht aan anonieme bieder uit Florida.
Roze diamanten behoren tot de zeldzaamste edelstenen en zijn zeer gewild. De hoogste prijs ooit voor zo'n diamant werd in 2017 betaald. Toen leverde de 'Roze Ster' op een veiling 71,2 miljoen dollar op.
De diamant die nu onder de hamer is gegaan, heet de 'Williamson Roze Ster'. Williamson slaat op de Williamson-steen, een juweel van 23,6 karaat dat in 1947 als huwelijkscadeau werd aangeboden aan de Britse koningin Elizabeth. Roze Ster slaat op de roze diamant die eerder ruim 70 miljoen opleverde.
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een rechter in Los Angeles heeft immigratiedienst ICE verboden daar mensen zonder reden aan te houden voor ondervraging. Mensenrechtenorganisaties hadden een zaak aangespannen, omdat agenten van ICE zouden selecteren op onder meer huidskleur en spreektaal.
2 uur geledenRAMALLAH (ANP/RTR) - Een Palestijns-Amerikaanse man uit Florida is volgens zijn familie op de Westelijke Jordaanoever doodgeslagen door Israëlische kolonisten. Ook het Palestijnse persbureau WAFA bericht over het incident, op basis van medische bronnen in het gebied.
2 uur geledenKYIV(ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten gaan verder met het leveren van wapens aan Oekraïne. President Volodymyr Zelensky zei vrijdag daarover toezeggingen te hebben gekregen. "Volgens alle berichten zijn de wapenleveringen hervat", aldus de president in een videoboodschap.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaans hof van beroep zet een streep door een juridische deal met Khalid Sheikh Mohammed, die gezien wordt als het brein achter de aanslagen van 11 september 2001. Volgens het hof stond de toenmalige minister van Defensie, Lloyd Austin, in zijn recht om de deal tegen te houden.
12 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is in de Amerikaanse staat Texas om de schade te bekijken na de overstromingen van een week geleden. Trump en zijn vrouw Melania gaven hulpverleners de hand om ze te bedanken. Ook ontmoetten ze nabestaanden van de minstens 120 mensen die zijn omgekomen bij de ramp van 4 juli.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een uitgestelde conferentie van de Verenigde Naties om te werken aan een tweestatenoplossing tussen Israël en de Palestijnen staat nu gepland voor 28 en 29 juli, aldus diplomaten. De conferentie werd vorige maand afgeblazen toen Israël een militaire aanval op Iran begon.
15 uur geledenGÉNÉRAC (ANP) - In de Zuid-Franse plaats Générac is een man overleden nadat hij gewond was geraakt bij het stierenrennen. De burgemeester van het plaatsje ten zuiden van Nîmes heeft dat bekendgemaakt.
15 uur geleden