Royal HaskoningDHV koopt kleinere branchegenoot in voedingssector
AMERSFOORT (ANP) - Het Nederlandse ingenieurs- en adviesbureau Royal HaskoningDHV koopt zijn kleinere branchegenoot Uticon. Dit Belgisch-Nederlandse ingenieursbureau is gespecialiseerd in opdrachten voor de voedingsmiddelenindustrie. Door de overname hoopt Royal HaskoningDHV meer kennis in huis te halen voor advies over de bouw of aanpassing van fabrieken voor voedingsmiddelenproducenten.
De voedingsmiddelenindustrie is een groeiende afzetmarkt voor de diensten die Royal HaskoningDHV aanbiedt, maar hier heeft het bedrijf last van een krappe arbeidsmarkt. De overname moet het mogelijk maken grote projecten rond de bouw van fabrieken uit te voeren, stelt topvrouw Marije Hulshof. "Samen kunnen wij onze klanten in de voedingsmiddelen- en drankenindustrie een groter serviceaanbod leveren en verder groeien", zegt ze.
Het in 1985 opgerichte Uticon heeft zijn hoofdkantoor in Eindhoven en vestigingen in Wageningen, Bergen op Zoom en het Belgische Gent. Op dit moment werken 85 mensen voor het bedrijf. Hoeveel Royal HaskoningDHV betaalt voor Uticon, maken de bedrijven niet bekend.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol erkent dat er fouten zitten in de geluidsberekening. De Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS) heeft deze ontdekt in een ontheffingsaanvraag om de geluidsgrenzen te overschrijden. De MRS eist een onafhankelijk onderzoek. De luchthaven stelt echter dat de fouten geen invloed hebben, vertelt een woordvoerder.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "uiterst onverstandig" om de invoering van een handelsverdrag met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur verder te vertragen, vinden werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Ze reageren op de beslissing van het Europees Parlement om het Europees Hof de deal te laten beoordelen. Maar volgens de belangenbehartigers van het Nederlandse bedrijfsleven is het door de toenemende internationale spanningen belangrijk om een akkoord te sluiten met Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay.
56 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement zet een stemming over delen van de handelsdeal tussen de VS en de EU officieel in de ijskast. Dat laat Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange woensdag weten.
1 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de importheffingen voor Zwitserland heeft verlaagd nadat Zwitserse bedrijven, waaronder Rolex, daarom hebben gevraagd, maar dat ze zo weer kunnen stijgen. Dat zei hij tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos.
1 uur geledenDAVOS (ANP/BLOOMBERG) - President van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde is weggelopen van een diner op het World Economic Forum (WEF) toen de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick zich negatief uitliet over Europa. Dat melden ingewijden.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten geopend na de forse verliezen een dag eerder door zorgen over de spanningen tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie over Groenland. Bij de bedrijven op Wall Street stond Netflix bij de dalers na de kwartaalcijfers die de streamingdienst presenteerde.
2 uur geleden