Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Royal FloraHolland verwacht veel minder bloemen door dure energie

Royal FloraHolland verwacht veel minder bloemen door dure energie

AALSMEER (ANP) - Nederlandse kwekers zullen door de sterk gestegen energieprijzen veel minder sierbloemen en -planten produceren. Dat is de verwachting bij Royal FloraHolland, 's werelds grootste bloemenveiling. Een woordvoerder van de coöperatie, in handen van bloemen- en plantenkwekers, houdt rekening met een terugval van 40 procent.

"We zien kwekers die vanwege de hoge kosten besluiten hun bedrijf te beëindigen, maar ook faillissementen. Daarnaast zijn er kwekers die voor 2022, dus voor de inval in Oekraïne, een heel goed contract voor energie hadden afgesloten en dat kunnen doorverkopen. Dat levert dan meer op dan zelf bloemen produceren", vertelt de zegsman.

Hoewel het afhangt van de precieze planten of bloemen die kwekers verkopen, komen veel van hen niet uit de kosten bij de huidige prijzen. Probleem is dat ze prijzen voor gas en elektriciteit niet zomaar kunnen doorberekenen doordat hun waren worden geveild. "Bij de veilingklok is het een kwestie van vraag en aanbod. Op het moment dat veel kwekers stoppen gaan de prijzen mogelijk weer omhoog door het beperkte aanbod, maar als een kweker nu al forse verliezen draait gaat die niet wachten op betere tijden."

De bloemensector, goed voor zeker 150.000 banen in Nederland, heeft het door de oorlog in Oekraïne en gestegen gasprijzen al langer zwaar. Op Valentijnsdag, een van de belangrijkste dagen voor de bloemenverkoop in binnen- en buitenland, voerden kwekers al 27 procent minder aan. Royal FloraHolland pleit voor ingrepen van de overheid op de energiemarkt zodat gas en elektriciteit weer enigszins betaalbaar worden.

Meer uit Financieel

Productie Nederlandse industrie groeit sterkst sinds maart 2023

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in september beduidend aangetrokken. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was sprake van de sterkste toename sinds maart 2023.

1 uur geleden
Onderzoek: bijna 1 op de 6 werknemers heeft stressvolle baan

DEN HAAG (ANP) - Bijna een op de zes werknemers had vorig jaar een stressvolle baan met hoge taakeisen en weinig vrijheid om het werk te doen zoals ze dat graag zelf willen. Dat melden onderzoeksinstituut TNO en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in de Nationale Enquête Arbeidsomstandigheden.

1 uur geleden
Stichting daagt BMW voor de rechter om misleiding met diesels

DEN HAAG (ANP) - BMW wordt in Nederland voor de rechter gedaagd omdat het autoconcern kopers van dieselwagens zou hebben misleid. De afgelopen jaren werd onder andere in Duitsland illegale software aangetroffen in diesels van BMW. Die technologie liet de auto's schoner lijken dan ze in werkelijkheid waren. De Stichting Car Claim en de Consumentenbond eisen nu dat duizenden kopers van BMW's en MINI's in Nederland compensatie ontvangen voor dat gesjoemel.

4 uur geleden
Exxon-topman tempert verwachtingen rond groene investeringen

HOUSTON (ANP) - Het Amerikaanse olie- en gasconcern ExxonMobil tempert de verwachtingen rond de investeringen die het bedrijf de komende jaren doet in projecten die weinig CO2 uitstoten. Vorig jaar kondigde Exxon aan tot en met 2030 30 miljard dollar te investeren in CO2-arme energie. In een interview met Financial Times zegt topman Darren Woods nu dat hij het tempo van die investeringen aanpast aan de tegenvallende vraag naar bijvoorbeeld waterstof en biobrandstoffen.

18 uur geleden
China heft exportverbod Nexperia voor groot deel op

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft bevestigd dat het exportverbod voor chipmaker Nexperia grotendeels wordt opgeheven. Alle chips die voor niet-militaire doeleinden worden gebruikt, mogen weer vanuit een Chinese fabriek van de Nederlandse halfgeleiderfabrikant naar het buitenland, zei het Chinese ministerie van Handel. Eerder dit weekend meldde Eurocommissaris Maroš Šefčovič de versoepeling ook al.

21 uur geleden
China hervat export gallium, germanium en antimoon naar VS

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft een verbod op de export van drie metaalsoorten naar de Verenigde Staten opgeschort. Daarmee doet het Aziatische land opnieuw een concessie richting de VS in de handelsoorlog tussen de twee grootmachten.

22 uur geleden
Verduurzamingsprojecten via failliet bedrijf krijgen weer geld

HAARLEM (ANP) - Projecten die via het failliete Winst Uit Je Woning liepen, kunnen binnenkort weer geld ontvangen. Als tussenpersoon regelde Winst Uit Je Woning voor tal van gemeenten en hun inwoners subsidies, adviseurs of vaklieden voor verduurzamingsprojecten. Maar het bedrijf ging deze week failliet, waardoor alle activiteiten stil kwamen te liggen.

23 uur geleden