Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Royal Caribbean schrapt cruisetochten vanwege omikronvariant

Royal Caribbean schrapt cruisetochten vanwege omikronvariant

MIAMI (ANP/RTR) - Royal Caribbean heeft cruisetochten van een aantal grote schepen geannuleerd. Daartoe zag de cruisemaatschappij zich genoodzaakt vanwege het wereldwijd snel oplopende aantal coronabesmettingen vanwege de omikronvariant. Eerder deze week maakte branchegenoot Norwegian Cruise Line ook al bekend tochten te annuleren. Een schip keerde al na een dag terug van een cruise die tien dagen had moeten duren.

Ruim een week geleden kwam de Amerikaanse gezondheidsdienst CDC nog met een nieuw advies ten aanzien van cruises, na een reeks uitbraken op schepen. De dienst raadde Amerikanen aan om cruiseschepen te mijden, ook al zijn ze gevaccineerd tegen het coronavirus. De Verenigde Staten zijn de grootste markt ter wereld voor cruisetochten.

Door de coronapandemie waren cruises meer dan een jaar stilgelegd. Cruiseschepen mogen sinds juni weer uitvaren en aan boord gelden coronamaatregelen. Werknemers en passagiers moeten bovendien gevaccineerd zijn om te mogen meevaren.

Meer uit Financieel

Brussel onderzoekt Nutella-maker om mogelijk verboden beperkingen

ALBA (ANP/BLOOMBERG) - Brussel onderzoekt mogelijk verboden handelspraktijken van het Italiaanse zoetwarenbedrijf Ferrero, bekend van de hazelnootpasta Nutella. De Europese Commissie gaat na of Ferrero winkeliers belemmert als ze vanuit het ene EU-land producten willen inkopen uit een andere lidstaat, bijvoorbeeld omdat dit goedkoper is. Winkeliers klagen al langere tijd over beperkingen die fabrikanten van voedingswaren opleggen bij inkopen buiten de landsgrenzen, wat volgens hen de prijzen kan opdrijven.

15 minuten geleden
Weer grote ontslagronde bij moederbedrijf Snapchat

SANTA MONICA (ANP/BLOOMBERG) - Snap, het moederbedrijf van Snapchat, voert opnieuw een grote ontslagronde door. Het Amerikaanse bedrijf ontslaat 16 procent van zijn medewerkers wereldwijd, wat neerkomt op ongeveer duizend voltijdmedewerkers. Dat blijkt uit een memo van topman Evan Spiegel die is ingezien door persbureau Bloomberg.

21 minuten geleden
Ziggo mag 'glasvezel-kabel' blijven zeggen na rechtszaak KPN

DEN HAAG (ANP) - Ziggo mag de term 'glasvezel-kabel' in reclames blijven gebruiken. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat concurrent KPN een zaak had aangespannen.

1 uur geleden
Sportscholen in Europa zien ledental groeien

KEULEN (ANP) - Het aantal mensen in Europa dat lid is van sportscholen is vorig jaar toegenomen. Het totale aantal leden in Europa bedraagt nu 75,5 miljoen. Het Nederlandse Basic-Fit is de grootste fitnessketen van Europa. Dat blijkt uit het rapport van European Health & Fitness Market 2025 van branchevereniging EuropeActive.

2 uur geleden
Rijstprijzen in Azië stijgen het sterkst in ruim twee jaar

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De rijstprijzen in Azië zijn vorige week het sterkst gestegen in meer dan twee jaar. Dat komt door zorgen over de bevoorrading, omdat brandstof en kunstmest fors duurder werden door de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
EU-app voor leeftijdsverificatie klaar voor gebruik, zegt EU-chef

BRUSSEL (ANP) - Een EU-app voor leeftijdsverificatie is "technisch klaar voor gebruik" en "binnenkort beschikbaar voor burgers", zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen woensdag. Met de app kan een website of een app de leeftijd van bezoekers verifiëren, "zoals winkels om een ​​leeftijdsbewijs vragen bij het kopen van alcohol", zei ze.

2 uur geleden
Noorse olie-export naar recordwaarde door oorlog Midden-Oosten

OSLO (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de olie-export van Noorwegen is in maart naar een recordniveau gestegen, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Noorwegen is een belangrijke exporteur van ruwe olie naar Europa.

2 uur geleden