Royal Caribbean blijft optimistisch ondanks coronavirus
MIAMI (ANP) - Cruisemaatschappij Royal Caribbean blijft optimistisch over haar winst dit jaar ondanks de precaire situatie in Azië vanwege het nieuwe coronavirus. De boekingen in de drukste verkoopperiode voor cruisemaatschappijen, van januari tot maart, lopen beter dan een jaar geleden.
Royal Caribbean dankt het sterke begin van 2020 mede aan de uitbreiding van zijn vloot. Vanaf dit jaar heeft de maatschappij vier nieuwe schepen beschikbaar. Die zullen ook met name in de tweede helft van het jaar voor meer winst zorgen. Verder moet de sterke vraag naar cruises problemen in bepaalde werelddelen, zoals Australië dat te maken had met bosbranden, volgens het Amerikaanse concern het hoofd bieden. De vooruitzichten voor de winst zijn beter dan analisten hadden verwacht.
De financiële gevolgen van het Wuhan-virus zijn overigens nog niet opgenomen in de winstprognose. Royal Caribbean vindt de situatie daarvoor nog te onvoorspelbaar. Tot begin maart zijn acht cruises van de maatschappij, die uit China zouden vertrekken, afgelast.
Meer uit Financieel
LINGEN (ANP/AFP/RTR) - De Duitse autoriteiten hebben toestemming gegeven voor een Frans-Russisch kernenergieproject. Het project tussen het Franse Framatome en het Russische Rosatom zou worden gevestigd in de assemblagefabriek van Framatome in het Duitse Lingen.
33 minuten geledenLEUSDEN (ANP) - Reisorganisaties kijken of reizigers met een vlucht via het Midden-Oosten misschien nog kunnen veranderen van vlucht, nu de Nederlandse overheid reisadviezen heeft aangescherpt. Volgens reisbranchevereniging ANVR hebben duizenden Nederlanders voor komende tijd al vakanties in de planning staan waarbij ze via bijvoorbeeld Dubai naar Azië of Oceanië vliegen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Meerdere schepen hebben woensdag hun koers op de Rode Zee gewijzigd. Dat meldt Reuters op basis van onder meer scheepvaartwebsite MarineTraffic. Houthi's zouden de schepen hebben gewaarschuwd om Saudische havens te mijden.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP/RTR) - KLM heeft besloten nog langer niet naar Saudi-Arabië en Dubai te vliegen door de onrust in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft woensdag de hervatting van de vluchten uitgesteld tot en met 6 september. Eerder had KLM al gezegd uit veiligheidsoverwegingen tot en met 23 augustus niet te vliegen naar de Saudische steden Riyad en Dammam en naar Dubai.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De voorgestelde stikstofmaatregelen van het kabinet zijn "zeer ingrijpend" en raken vrijwel alle melkveehouders in Nederland. Dat zei Jan Derck van Karnebeek, topman van zuivelconcern FrieslandCampina, woensdag tijdens een toelichting op de halfjaarcijfers. "Waar we kunnen, zullen we onze leden ondersteunen."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel stelt "gevleid" te zijn door de interesse van concurrenten in het bedrijf. Dat zei topman Greg Poux-Guillaume in een interview met ANP. De biedingen die de eigenaar van verfmerken als Flexa, Dulux en Sikkens dit jaar heeft ontvangen van de Japanse branchegenoot Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams geven volgens de topman aan dat AkzoNobel "niet correct gewaardeerd wordt door de markt".
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijzen zijn in acht handelsdagen met meer dan een kwart gestegen. Dat komt doordat de Amerikaanse president Donald Trump de hoop op spoedig herstel van de gasleveringen vanuit het Midden-Oosten de kop in heeft gedrukt.
3 uur geleden