Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Royal Caribbean blijft optimistisch ondanks coronavirus

Royal Caribbean blijft optimistisch ondanks coronavirus

MIAMI (ANP) - Cruisemaatschappij Royal Caribbean blijft optimistisch over haar winst dit jaar ondanks de precaire situatie in Azië vanwege het nieuwe coronavirus. De boekingen in de drukste verkoopperiode voor cruisemaatschappijen, van januari tot maart, lopen beter dan een jaar geleden.

Royal Caribbean dankt het sterke begin van 2020 mede aan de uitbreiding van zijn vloot. Vanaf dit jaar heeft de maatschappij vier nieuwe schepen beschikbaar. Die zullen ook met name in de tweede helft van het jaar voor meer winst zorgen. Verder moet de sterke vraag naar cruises problemen in bepaalde werelddelen, zoals Australië dat te maken had met bosbranden, volgens het Amerikaanse concern het hoofd bieden. De vooruitzichten voor de winst zijn beter dan analisten hadden verwacht.

De financiële gevolgen van het Wuhan-virus zijn overigens nog niet opgenomen in de winstprognose. Royal Caribbean vindt de situatie daarvoor nog te onvoorspelbaar. Tot begin maart zijn acht cruises van de maatschappij, die uit China zouden vertrekken, afgelast.

Meer uit Financieel

IMF verwacht iets sterkere groei in Nederland en wereldeconomie

WASHINGTON (ANP) - Nederland profiteert ervan dat het iets beter gaat met de wereldeconomie dan eerder voorzien. Dat denkt het Internationaal Monetair Fonds (IMF), dat zijn raming voor zowel de Nederlandse economie als de wereld als geheel dinsdag licht heeft verhoogd omdat de schade van de handelsoorlog tot nu toe meevalt. De voorspellingen zijn wel weer aan veel onzekerheid onderhevig. Heffingen waarmee alleen is gedreigd en die niet daadwerkelijk zijn ingevoerd, zijn niet in de berekeningen meegenomen.

23 minuten geleden
Bierbrouwer Heineken reorganiseert hoofdkantoor, raakt 400 banen

AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken gaat zijn hoofdkantoor in Amsterdam reorganiseren, waarbij ongeveer vierhonderd banen worden geraakt. "De veranderingen op het hoofdkantoor maken deel uit van bredere initiatieven om een wendbaardere, eenvoudigere en meer verbonden organisatie te creëren, gericht op groei en innovatie", meldt het bedrijf.

1 uur geleden
Topman JPMorgan Chase: economie VS blijft weerbaar

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse economie blijft over het algemeen weerbaar, hoewel er tekenen zijn van een afzwakkende arbeidsmarkt in de Verenigde Staten. Dat zegt topman Jamie Dimon van JPMorgan Chase in een toelichting op de kwartaalresultaten van de grootste bank van de Verenigde Staten. Dimon stelt ook dat er een verhoogde onzekerheid is door de geopolitieke situatie, de handelsonrust, inflatie en ook de hoge waarderingen op de aandelenbeurzen die naar recordstanden zijn gestegen.

2 uur geleden
EU legt modebedrijven Gucci, Chloé en Loewe hoge boetes op

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft de modebedrijven Gucci, Chloé en Loewe hoge boetes opgelegd van in totaal meer dan 157 miljoen euro voor het vaststellen van verkoopprijzen, wat in strijd is met de EU-mededingingsregels. Volgens Brussel zorgt dit soort concurrentieverstorend gedrag van bedrijven voor hogere prijzen en minder keuze voor consumenten.

2 uur geleden
Chinese topman Nexperia trok bankvolmacht financieel topman in

AMSTERDAM (ANP) - De Chinese topman van de Nijmeegse chipmaker Nexperia heeft in september de bankvolmachten van belangrijke financieel bestuurders ingetrokken, onder wie financieel topman Stefan Tilger. In plaats daarvan gaf hij onervaren personen, onder wie iemand van buiten Nexperia, de mogelijkheid om namens het bedrijf bankzaken te regelen. Daarnaast liet topbestuurder Zhang Xuezheng de chipmaker waarschijnlijk veel te grote orders plaatsen bij een noodlijdend bedrijf dat ook in zijn handen was. Dat staat in de uitspraak van de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam, die Zhang en zijn bedrijf Wingtech begin oktober aan de kant zette als bestuurder bij Nexperia.

3 uur geleden
Air France schort vluchten naar Madagaskar langer op

PARIJS (ANP) - Air France schort zijn vluchten naar Madagaskar op tot zeker vrijdag vanwege de onrust in het land. Dat heeft de luchtvaartmaatschappij laten weten aan persbureau AFP. Air France maakte eerder bekend tot dinsdag niet naar de Malagassische hoofdstad Antananarivo te vliegen.

3 uur geleden
Japanse brouwer Asahi stelt cijferpublicatie uit na cyberaanval

TOKIO (ANP) - De Japanse bierbrouwer Asahi Group stelt de publicatie van zijn kwartaalcijfers uit na een grote cyberaanval die brouwerijen van het bedrijf stillegde. Door die aanval zijn er ook problemen met toegang tot accountantgerelateerde informatie, waardoor de financiële rapportage vertraging oploopt, aldus Asahi.

4 uur geleden