Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roxy Dekker wint Popprijs 2024

Roxy Dekker wint Popprijs 2024

GRONINGEN (ANP) - Roxy Dekker heeft de Popprijs 2024 gewonnen. De zangeres kreeg de prijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.

De jury kon naar eigen zeggen "simpelweg niet om het ongekende succes van de 20-jarige Amsterdamse zangeres en TikTokker heen". Dekker scoorde vorig jaar vier nummer 1-hits, waaronder Sugardaddy en Industry Plant. Ondanks dat ze maar een paar keer optrad en nog geen volledig album uitbracht, drukte de zangeres "in 2024 een grote stempel op de Nederlandse popmuziek".

Dekker noemde het "echt niet normaal" dat ze heeft gewonnen. "Ik ben zo blij dat mensen enthousiast zijn", zei Dekker na het in ontvangst nemen van de prijs. "Dit is zo ontzettend bijzonder, al helemaal omdat ik hier precies een jaar geleden ook stond. Toen stond ik op de allerkleinste stage van ESNS. Nu sta ik er weer, maar met de fucking Popprijs", riep de zangeres dolblij uit. "Ik ben ontzettend blij en dankbaar."

Boodschap

Volgens de jury, bestaande uit diverse muziekkenners, weet Dekker grote groepen mensen te bereiken met haar muziek. "Als geen ander weet ze in zelfgeschreven Nederlandstalige liedjes (met speciale vermelding voor songwriter Renske te Buck) de tijdgeest te vangen met scherpe, humoristische teksten. Daarin neemt ze vol zelfspot en relativering haar eigen generatie op de korrel. De muziek is vrolijk, humoristisch en lichtvoetig, maar bevat ook een feministische boodschap. Daarbij spreekt ze de taal van de jeugd, de bakermat van de popmuziek."

De Popprijs, een van de meest prestigieuze muziekprijzen in Nederland, werd voor de 38e keer uitgereikt. De prijs, die wordt georganiseerd door Buma Cultuur, ESNS en de Kunstenbond, gaat ieder jaar naar een artiest of band die het afgelopen jaar de belangrijkste bijdrage heeft geleverd aan de Nederlandse popmuziek. De prijs bestaat uit een beeld van kunstenaar Theo Mackaay en een cheque van 10.000 euro.

Eerder wonnen onder anderen Joost Klein (2023), Goldband (2022) en DI-RECT (2021) de Popprijs. Ook BLØF (2003), Anouk (2001) en Herman Brood (1989) mochten de award ooit een keer in ontvangst nemen.

Meer uit Binnenland

Ook laatste deel A16 bij Rotterdam weer open voor verkeer

ROTTERDAM (ANP) - De hoofdrijbaan van de A16 bij Rotterdam is ook in noordelijke richting weer open voor verkeer. Eerder in de nacht vonden op dat deel van de weg nog herstelwerkzaamheden plaats, nadat donderdagmiddag een vrachtwagen vlam had gevat.

9 minuten geleden
Huurprijzen stijgen harder dan koopwoningprijzen, meldt Pararius

ROTTERDAM (ANP) - De huurprijzen op de vrije markt zijn in de eerste drie maanden van dit jaar harder gestegen dan de prijzen voor koopwoningen. Dat stellen woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius na een analyse.

10 minuten geleden
Verdachte aangehouden voor reeks brandstichtingen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.

10 uur geleden
Spoorbeveiliging veroudert sneller dan gedacht, miljarden nodig

DEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.

11 uur geleden
OM wil zes maanden cel voor jongerengeweld Beverwijk

HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.

11 uur geleden
Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven betalen

AMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beëindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.

12 uur geleden
Verdachte van doden ex-vriendin Leiderdorp filmde geweld

DEN HAAG (ANP) - De 38-jarige Marvin B. die vastzit omdat hij in januari in Leiderdorp zijn ex-vriendin (52) zou hebben gedood, heeft het geweld dat hij gebruikte gefilmd. B. maakte zes filmpjes, meldde het Openbaar Ministerie donderdag bij een eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag. De opnames, sommige met commentaar, zou hij hebben verstuurd naar een dochter van het slachtoffer en naar twee van haar vriendinnen.

12 uur geleden