Roxy Dekker wint Popprijs 2024
GRONINGEN (ANP) - Roxy Dekker heeft de Popprijs 2024 gewonnen. De zangeres kreeg de prijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
De jury kon naar eigen zeggen "simpelweg niet om het ongekende succes van de 20-jarige Amsterdamse zangeres en TikTokker heen". Dekker scoorde vorig jaar vier nummer 1-hits, waaronder Sugardaddy en Industry Plant. Ondanks dat ze maar een paar keer optrad en nog geen volledig album uitbracht, drukte de zangeres "in 2024 een grote stempel op de Nederlandse popmuziek".
Dekker noemde het "echt niet normaal" dat ze heeft gewonnen. "Ik ben zo blij dat mensen enthousiast zijn", zei Dekker na het in ontvangst nemen van de prijs. "Dit is zo ontzettend bijzonder, al helemaal omdat ik hier precies een jaar geleden ook stond. Toen stond ik op de allerkleinste stage van ESNS. Nu sta ik er weer, maar met de fucking Popprijs", riep de zangeres dolblij uit. "Ik ben ontzettend blij en dankbaar."
Boodschap
Volgens de jury, bestaande uit diverse muziekkenners, weet Dekker grote groepen mensen te bereiken met haar muziek. "Als geen ander weet ze in zelfgeschreven Nederlandstalige liedjes (met speciale vermelding voor songwriter Renske te Buck) de tijdgeest te vangen met scherpe, humoristische teksten. Daarin neemt ze vol zelfspot en relativering haar eigen generatie op de korrel. De muziek is vrolijk, humoristisch en lichtvoetig, maar bevat ook een feministische boodschap. Daarbij spreekt ze de taal van de jeugd, de bakermat van de popmuziek."
De Popprijs, een van de meest prestigieuze muziekprijzen in Nederland, werd voor de 38e keer uitgereikt. De prijs, die wordt georganiseerd door Buma Cultuur, ESNS en de Kunstenbond, gaat ieder jaar naar een artiest of band die het afgelopen jaar de belangrijkste bijdrage heeft geleverd aan de Nederlandse popmuziek. De prijs bestaat uit een beeld van kunstenaar Theo Mackaay en een cheque van 10.000 euro.
Eerder wonnen onder anderen Joost Klein (2023), Goldband (2022) en DI-RECT (2021) de Popprijs. Ook BLØF (2003), Anouk (2001) en Herman Brood (1989) mochten de award ooit een keer in ontvangst nemen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft dinsdagochtend dertien mensen aangehouden bij ongeregeldheden in Den Haag. In de Schilderswijk werd de overwinning van Marokko op Nederland gevierd en gingen honderden mensen de straat op. Na enige tijd sloeg de sfeer om.
16 minuten geledenLISSERBROEK (ANP) - De politie heeft na bijna 24 jaar een man aangehouden in een verkrachtingszaak. Hij wordt ervan verdacht in 2002 een toen 16-jarig meisje te hebben verkracht in Lisserbroek. De verdachte is een 64-jarige man uit de gemeente Haarlemmermeer, meldt de politie.
34 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag excuses aangeboden voor de lange duur van het onderzoek naar de dodelijke aanrijding van Tamar (14) uit Marken op 25 juli 2020. "Het tijdverloop is niet goed te praten en heeft te lang geduurd", zei de officier van justitie bij aanvang van de drukbezochte strafzaak in de rechtbank op Schiphol. De excuses waren gericht aan verdachte Jamal T. (33) en de nabestaanden.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het percentage baby's en kleuters dat is gevaccineerd is licht gedaald ten opzichte van vorig jaar. Dat staat in een rapport van het RIVM (Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu) over de vaccinatiegraad, waarin het percentage kinderen dat is gevaccineerd jaarlijks wordt onderzocht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de Haagse Schilderswijk is de ergste onrust voorbij na de winst van Marokko op Nederland op het WK. Momenteel speelt het zich vooral nog af in de zijstraten van de Vaillantlaan.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In de buurt van de Kruiskade in het centrum van Rotterdam zijn vier mensen opgepakt bij ongeregeldheden. Op straat werd feestgevierd na de winst van Marokko op Nederland, maar de sfeer sloeg na enige tijd om.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij ongeregeldheden in de Haagse Schilderswijk heeft de ME dinsdagochtend ingegrepen. Het waterkanon is ingezet om een groep supporters van de Vaillantlaan te krijgen, een doorgaande weg, ziet een ANP-verslaggever. Ze blokkeerden daar de weg.
4 uur geleden