Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roxy Dekker wint Popprijs 2024

Roxy Dekker wint Popprijs 2024

GRONINGEN (ANP) - Roxy Dekker heeft de Popprijs 2024 gewonnen. De zangeres kreeg de prijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.

De jury kon naar eigen zeggen "simpelweg niet om het ongekende succes van de 20-jarige Amsterdamse zangeres en TikTokker heen". Dekker scoorde vorig jaar vier nummer 1-hits, waaronder Sugardaddy en Industry Plant. Ondanks dat ze maar een paar keer optrad en nog geen volledig album uitbracht, drukte de zangeres "in 2024 een grote stempel op de Nederlandse popmuziek".

Dekker noemde het "echt niet normaal" dat ze heeft gewonnen. "Ik ben zo blij dat mensen enthousiast zijn", zei Dekker na het in ontvangst nemen van de prijs. "Dit is zo ontzettend bijzonder, al helemaal omdat ik hier precies een jaar geleden ook stond. Toen stond ik op de allerkleinste stage van ESNS. Nu sta ik er weer, maar met de fucking Popprijs", riep de zangeres dolblij uit. "Ik ben ontzettend blij en dankbaar."

Boodschap

Volgens de jury, bestaande uit diverse muziekkenners, weet Dekker grote groepen mensen te bereiken met haar muziek. "Als geen ander weet ze in zelfgeschreven Nederlandstalige liedjes (met speciale vermelding voor songwriter Renske te Buck) de tijdgeest te vangen met scherpe, humoristische teksten. Daarin neemt ze vol zelfspot en relativering haar eigen generatie op de korrel. De muziek is vrolijk, humoristisch en lichtvoetig, maar bevat ook een feministische boodschap. Daarbij spreekt ze de taal van de jeugd, de bakermat van de popmuziek."

De Popprijs, een van de meest prestigieuze muziekprijzen in Nederland, werd voor de 38e keer uitgereikt. De prijs, die wordt georganiseerd door Buma Cultuur, ESNS en de Kunstenbond, gaat ieder jaar naar een artiest of band die het afgelopen jaar de belangrijkste bijdrage heeft geleverd aan de Nederlandse popmuziek. De prijs bestaat uit een beeld van kunstenaar Theo Mackaay en een cheque van 10.000 euro.

Eerder wonnen onder anderen Joost Klein (2023), Goldband (2022) en DI-RECT (2021) de Popprijs. Ook BLØF (2003), Anouk (2001) en Herman Brood (1989) mochten de award ooit een keer in ontvangst nemen.

Meer uit Binnenland

Weer vervoersverbod in deel Noord-Brabant om vogelgriep in België

DEN HAAG (ANP) - Voor acht pluimveebedrijven in Noord-Brabant, dicht bij de Belgische grens, geldt per direct een vervoersverbod. De bedrijven liggen binnen 10 kilometer van een pluimveebedrijf in Pelt waar vogelgriep is vastgesteld. De ondernemers mogen daarom geen vogels of eieren vervoeren vanaf hun eigen bedrijf.

1 uur geleden
Panelen bij Margraten uit Even tot hier overhandigd aan stichting

MARGRATEN/HILVERSUM (ANP) - De twee panelen die zaterdagavond in het televisieprogramma Even tot hier naast de Amerikaanse begraafplaats Margraten zijn geplaatst, zijn daar alweer weg, ziet een ANP-fotograaf. BNNVARA bevestigt dat de panelen slechts tijdelijk waren teruggeplaatst. Volgens de omroep worden ze overhandigd aan Stichting Black Liberation, die zich inzet voor onderzoek naar 'zwarte bevrijders' in de Tweede Wereldoorlog.

2 uur geleden
IJsbaan Winterswijk ook zondag open

WINTERSWIJK (ANP) - De ijsbaan in Winterswijk is ook zondagochtend opengegaan. Zaterdag had de baan de primeur van het eerste schaatsen op natuurijs deze herfst. Toen lag er 5 millimeter ijs, nu is het een kleine centimeter, vertelt ijsmeester Hendrik van Prooije vanaf de baan.

8 uur geleden
Code geel in bijna hele land: plaatselijke gladheid door sneeuw

DE BILT (ANP) - Afgezien van de provincies Limburg en Zeeland geldt zondag in heel het land ergens gedurende de dag code geel door gladheid. In het zuidwesten en westen is het nu al plaatselijk glad door sneeuwval. De sneeuw en gladheid breiden zich de komende uren oostwaarts uit. Daardoor is het uiteindelijk in heel de westelijke helft van het land, met uitzondering van Zeeland, plaatselijk glad in de ochtend. Die gladheid verdwijnt pas halverwege de ochtend, meldt het KNMI.

9 uur geleden
KNRM haalt recordbedrag op bij jaarlijks benefietgala

NOORDWIJK (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) heeft tijdens haar jaarlijkse benefietgala in Noordwijk 1.848.000 euro opgehaald. Dat is ruim 30.000 euro meer dan vorig jaar en daarmee een nieuw recordbedrag. Het was de negentiende keer dat het benefietgala werd georganiseerd. Er schoven 650 gasten aan.

15 uur geleden
Even tot hier plaatst panelen terug naast begraafplaats Margraten

Het televisieprogramma Even tot hier heeft naast de Amerikaanse militaire begraafplaats Margraten de twee panelen teruggeplaatst die eerder deze maand door de Amerikaanse beheerder werden verwijderd. De panelen belichten de rol van 'zwarte bevrijders' in de Tweede Wereldoorlog. Ook maakten presentatoren Niels van der Laan en Jeroen Woe zaterdag aan het einde van hun uitzending bekend dat zij rondom de teruggeplaatste panelen ook een aanvullende "tentoonstelling" laten bouwen.

15 uur geleden
Vliegverkeer Eindhoven stilgelegd na signaleren meerdere drones

DEN HAAG (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Eindhoven is zaterdagavond stilgelegd, nadat bij het vliegveld meerdere drones waren gesignaleerd. Het vliegveld van Eindhoven is niet alleen een luchthaven, maar op het terrein zit ook een luchtmachtbasis. Daarom is zowel het civiele als het militaire vliegverkeer opgeschort, laat demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie) weten.

19 uur geleden