Rover wil snel duidelijkheid voor reizigers op HSL-spoor
AMERSFOORT (ANP) - Reizigersvereniging Rover wil "snel duidelijkheid" over wat reizigers de komende periode kunnen verwachten van de hogesnelheidslijn en over de impact op hun reisschema. Hoewel vrijdag bleek dat de donderdag aangekondigde wijzigingen in de dienstregeling toch niet nodig zijn, moeten de treinen wel langzamer rijden.
Dit leidt volgens de NS tot enkele minuten vertraging. Ook kunnen "af en toe" treinen uitvallen door de langzamere snelheid, omdat hierdoor minder speling in de dienstregeling zit, meldt de spoorwegvervoerder.
De snelheidsaanpassing is nodig omdat het op sommige viaducten en bruggen op de route mogelijk niet veilig genoeg is om met hoge snelheid te rijden. Bij viaduct Zuidweg werd eerder beginnende scheurvorming ontdekt door een constructiefout, daardoor rijden treinen daar sinds najaar 2022 langzamer. Nu blijkt dat ook andere bruggen en viaducten op de route door constructiefouten niet sterk genoeg zijn, met de aangepaste snelheid tot gevolg.
'Reizigers de dupe'
Een woordvoerder van de NS legt uit dat toch alle treinen op het hogesnelheidsspoor kunnen blijven rijden, omdat machinisten sinds vrijdagochtend automatisch zien waar ze minder hard mogen rijden. Donderdag gebeurde dit nog handmatig, waardoor de dienstregeling gehalveerd moest worden.
NS-directeur Wouter Koolmees gaf donderdag al aan dat de problemen op de hogesnelheidslijn "veel te lang" duren. "Daar zijn duizenden reizigers de dupe van, dat is echt heel vervelend", zei hij.
Meer uit Binnenland
NEW YORK (ANP) - Jeanine Hennis-Plasschaert stopt als gezant voor Libanon, maakten de Verenigde Naties vrijdagavond bekend. Ze krijgt een nieuwe functie: ondersecretaris-generaal voor Veiligheid en Beveiliging bij het VN-departement voor Veiligheid en Beveiliging (UNDSS). Zij volgt de Canadees Gilles Michaud op.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink vindt het 'onbegrijpelijk' dat Kamerlid Gidi Markuszower oproept tot het gebruik van geweld. Dat zei de CDA-vicepremier in televisieprogramma Café Kockelmann. "Het woord geweld is gebruikt, dat onthoudt iedereen. En dat is echt onbegrijpelijk."
7 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren biedt de inwoners van Loosdrecht excuses aan dat hij hen heeft "overvallen" met het besluit om een asielnoodopvang in te richten in het gemeentehuis.
7 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied werkt aan een intrekking van de vergunningen voor de kooksgasfabrieken van Tata Steel in IJmuiden vanwege structurele overschrijdingen van milieunormen, waaronder een te hoge uitstoot van schadelijke stoffen. Volgens de Omgevingsdienst wordt nu een zogeheten ontwerp-intrekkingsbesluit voorbereid voor de vergunningen van Kooksgasfabriek 1 (KGF1) en Kooksgasfabriek 2 (KGF2).
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten sprak vrijdag hulpverleners van brandweer en politie, medewerkers van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en vrijwilligers uit de vluchtelingenopvang naar aanleiding van de recente geweldplegingen rondom opvanglocaties voor asielzoekers. Dat meldt hij op X nadat deze week op meerdere locaties demonstraties uitmondden in rellen, geweld en brandstichting.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is afgelopen woensdag één melding binnengekomen van twee instanties over de mishandelingszaak in Stadskanaal. Volgens een woordvoerder van de IGJ kwam deze melding van Jeugdbescherming Noord en Veilig Thuis Groningen.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven worden 23 portakabins klaargemaakt om de buitenlandse opvarenden van cruiseschip Hondius op te vangen. Of ze daar daadwerkelijk de verplichte quarantaineperiode van zes weken blijven, is nog onduidelijk. Maar met die optie wordt wel rekening gehouden, meldt de GGD Rotterdam-Rijnmond, die de bemanning en het medische personeel gaat testen bij aankomst.
12 uur geleden