Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rover wil snel duidelijkheid voor reizigers op HSL-spoor

Rover wil snel duidelijkheid voor reizigers op HSL-spoor

AMERSFOORT (ANP) - Reizigersvereniging Rover wil "snel duidelijkheid" over wat reizigers de komende periode kunnen verwachten van de hogesnelheidslijn en over de impact op hun reisschema. Hoewel vrijdag bleek dat de donderdag aangekondigde wijzigingen in de dienstregeling toch niet nodig zijn, moeten de treinen wel langzamer rijden.

Dit leidt volgens de NS tot enkele minuten vertraging. Ook kunnen "af en toe" treinen uitvallen door de langzamere snelheid, omdat hierdoor minder speling in de dienstregeling zit, meldt de spoorwegvervoerder.

De snelheidsaanpassing is nodig omdat het op sommige viaducten en bruggen op de route mogelijk niet veilig genoeg is om met hoge snelheid te rijden. Bij viaduct Zuidweg werd eerder beginnende scheurvorming ontdekt door een constructiefout, daardoor rijden treinen daar sinds najaar 2022 langzamer. Nu blijkt dat ook andere bruggen en viaducten op de route door constructiefouten niet sterk genoeg zijn, met de aangepaste snelheid tot gevolg.

'Reizigers de dupe'

Een woordvoerder van de NS legt uit dat toch alle treinen op het hogesnelheidsspoor kunnen blijven rijden, omdat machinisten sinds vrijdagochtend automatisch zien waar ze minder hard mogen rijden. Donderdag gebeurde dit nog handmatig, waardoor de dienstregeling gehalveerd moest worden.

NS-directeur Wouter Koolmees gaf donderdag al aan dat de problemen op de hogesnelheidslijn "veel te lang" duren. "Daar zijn duizenden reizigers de dupe van, dat is echt heel vervelend", zei hij.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Stadskanaal: deze week melding gedaan bij inspectie

STADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal heeft begin deze week een melding gedaan bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) naar aanleiding van de zaak waarin twee vrouwen worden verdacht van ernstige kindermishandeling. Dat zei Klaas Sloots, burgemeester van Stadskanaal, in een verklaring vrijdagmiddag die live te volgen was bij streekomroep RTV1. "Het is belangrijk dat de kwestie zorgvuldig wordt onderzocht. We willen een volledig beeld krijgen."

2 uur geleden
OM: eerst gedegen onderzoek voor aanhouding vrouwen Stadskanaal

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie wilde het onderzoek naar de twee vrouwen uit Stadskanaal die verdacht worden van kindermishandeling eerst "gedegen inhoud geven" alvorens hen aan te houden. Dat zegt het OM vrijdag. Politie en OM krijgen naar eigen zeggen veel vragen over het moment van de aanhoudingen.

2 uur geleden
Vier aanhoudingen na demonstratie in Apeldoorn op Hemelvaartsdag

APELDOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond vier mensen aangehouden bij een nieuwe demonstratie tegen asielopvang in Apeldoorn. Twee worden verdacht van het beledigen van de politie en twee van het afsteken van vuurwerk.

2 uur geleden
Vernieling bij drie woningen Stadskanaal, politie zoekt getuigen

STADSKANAAL (ANP) - Voor zover bekend bij de politie zijn er donderdag in Stadskanaal bij drie woningen vernielingen aangericht, wordt vrijdag gemeld. Het gaat om huizen aan de Julianastraat en Oranjestraat die donderdagmiddag doelwit waren. Een woning aan de Koninginnelaan was dat 's avonds rond 22.30 uur. In alle gevallen werden een of meerdere ruiten ingegooid.

2 uur geleden
Erben Wennemars stopt als NOS-analist om carrière van zoon Joep

HILVERSUM (ANP) - Erben Wennemars stopt als schaatsanalist bij de NOS. Dat laat de nieuwsomroep vrijdag weten. De oud-schaatser neemt na zeventien jaar afscheid vanwege zijn dubbelrol als analist en vader van succesvol schaatser Joep Wennemars.

3 uur geleden
Oproep burgemeester Stadskanaal: recht niet in eigen hand nemen

STADSKANAAL (ANP) - De burgemeester van Stadskanaal, Klaas Sloots, doet "een dringend beroep" op inwoners van zijn gemeente niet het recht in eigen hand te nemen. In de gemeente is een noodverordening van kracht naar aanleiding van onrust door een strafrechtelijk onderzoek naar kindermishandeling.

3 uur geleden
Ombudsman wil dat toeslagenouders beter geïnformeerd worden

DEN HAAG (ANP) - De Nationale ombudsman Reinier van Zutphen vindt dat de informatievoorziening aan gedupeerde ouders van de toeslagenaffaire nog altijd niet op orde is. Hij roept staatssecretaris van Financiën Sandra Palmen vrijdag opnieuw op om die te verbeteren.

4 uur geleden