Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rover wil snel duidelijkheid voor reizigers op HSL-spoor

Rover wil snel duidelijkheid voor reizigers op HSL-spoor

AMERSFOORT (ANP) - Reizigersvereniging Rover wil "snel duidelijkheid" over wat reizigers de komende periode kunnen verwachten van de hogesnelheidslijn en over de impact op hun reisschema. Hoewel vrijdag bleek dat de donderdag aangekondigde wijzigingen in de dienstregeling toch niet nodig zijn, moeten de treinen wel langzamer rijden.

Dit leidt volgens de NS tot enkele minuten vertraging. Ook kunnen "af en toe" treinen uitvallen door de langzamere snelheid, omdat hierdoor minder speling in de dienstregeling zit, meldt de spoorwegvervoerder.

De snelheidsaanpassing is nodig omdat het op sommige viaducten en bruggen op de route mogelijk niet veilig genoeg is om met hoge snelheid te rijden. Bij viaduct Zuidweg werd eerder beginnende scheurvorming ontdekt door een constructiefout, daardoor rijden treinen daar sinds najaar 2022 langzamer. Nu blijkt dat ook andere bruggen en viaducten op de route door constructiefouten niet sterk genoeg zijn, met de aangepaste snelheid tot gevolg.

'Reizigers de dupe'

Een woordvoerder van de NS legt uit dat toch alle treinen op het hogesnelheidsspoor kunnen blijven rijden, omdat machinisten sinds vrijdagochtend automatisch zien waar ze minder hard mogen rijden. Donderdag gebeurde dit nog handmatig, waardoor de dienstregeling gehalveerd moest worden.

NS-directeur Wouter Koolmees gaf donderdag al aan dat de problemen op de hogesnelheidslijn "veel te lang" duren. "Daar zijn duizenden reizigers de dupe van, dat is echt heel vervelend", zei hij.

Meer uit Binnenland

Vitens heeft moeite om iedereen van drinkwater te voorzien

ZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.

3 minuten geleden
Zorgen bij AIVD over toename geradicaliseerde jongeren

ZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.

35 minuten geleden
AIVD: Rusland steeds aanvallender, China bouwt eigen wereldorde

ZOETERMEER (ANP) - Rusland stelt zich steeds aanvallender op tegen Europese landen. De oorlog in Oekraïne is daar slechts een onderdeel van. Ook als die eindigt, zal de confrontatie voortduren. Dat stelt de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) donderdag in het jaarverslag van 2025. In dat jaar is ook de Chinese dreiging tegen Nederland en andere westerse landen verbreed en verdiept.

36 minuten geleden
AIVD slaat vaker alarm over risicovolle personen en organisaties

ZOETERMEER (ANP) - De AIVD heeft vorig jaar veel meer waarschuwingen over gevaarlijke personen of organisaties gedeeld dan in voorafgaande jaren. In 2025 werden zogeheten ambtsberichten 93 keer gedeeld met instanties zoals de politie of gemeenten, tegenover 73 een jaar eerder. Deze cijfers komen uit het jaarverslag 2025, dat de AIVD donderdag presenteert.

38 minuten geleden
AIVD: Ongekend dreigingsbeeld, nationale veiligheid onder druk

ZOETERMEER (ANP) - In de tachtig jaar dat de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) en zijn voorlopers bestaan, was het nationale dreigingsbeeld nog nooit zo ernstig als nu. De nationale veiligheid staat van veel verschillende kanten "langdurig onder druk", stelt AIVD-directeur Simone Smit donderdag op basis van het jaarverslag van afgelopen jaar. Er is sprake van "een veelvoud aan dreigingen die met elkaar samenhangen".

39 minuten geleden
Verdachte in zedenzaak zorginstelling Loenen aangehouden

LOENEN (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor een zedendelict bij een zorginstelling in Loenen. Dat bevestigde het Openbaar Ministerie donderdag na berichtgeving van Omroep Gelderland. De man werd begin maart opgepakt.

1 uur geleden
Gegevens van bijna alle inwoners Epe gestolen bij datalek

EPE (ANP) - Van nagenoeg alle inwoners van de gemeente Epe zijn bij de datahack van 12 maart bij de gemeente gegevens gestolen. Het gaat om hun naam, adres, geboortedatum, -plaats en -land, geslacht en burgerservicenummer (bsn), is duidelijk geworden na onderzoek. Van sommige mensen die een gemeentelijke voorziening hadden aangevraagd, kunnen ook zaken als contactgegevens, bankrekeningnummer of kopie van het identiteitsbewijs zijn gestolen.

2 uur geleden