Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rover wil boete NS bij te laat regelen van bussen bij storing

Rover wil boete NS bij te laat regelen van bussen bij storing

DEN HAAG (ANP) - Reizigersorganisatie Rover wil dat de NS een boete krijgt als er niet op tijd bussen kunnen worden geregeld bij een treinstoring. Ook moet er een draaiboek komen voor de opvang van reizigers bij grote storingen. Rover zal hier dinsdag voor pleiten in de Tweede Kamer. Dan vindt er een hoorzitting plaats over de grote treinstoring in Amsterdam van begin juni die voor grote overlast zorgde.

Volgens Rover komt het vaker voor dat de NS niet op tijd vervangende bussen regelt, terwijl dit wel moet volgens de afspraken met het Rijk. "Wat Rover betreft zou er voortaan een boete op mogen staan als NS niet aantoonbaar alles op alles zet om aan bussen te komen. De reiziger moet geen last hebben van tekorten aan bussen bij contractpartijen van NS. NS moet daarom met meer busbedrijven afspraken maken", meldt Rover.

Daarnaast wil Rover dat er een draaiboek komt om gestrande reizigers op te vangen wanneer het treinverkeer plat ligt. "Daarmee moet worden voorkomen dat slaapplekken pas zo laat worden geregeld dat reizigers moeten overnachten in een trein of zelfs op bankjes op het perron. NS zou tijdig een plan B moeten voorbereiden als er kans is dat de verstoring de rest van de dag blijft duren", aldus Rover.

Duiding over vergoedingen

Verder vindt Rover dat er duidelijke regels moeten komen over de vergoeding van de kosten die reizigers maken wanneer ze zelf een alternatief vervoer of slaapplek regelen. "Reizigers die zelf een oplossing vinden, zouden niet in onzekerheid moeten blijven over recht op vergoeding".

Begin juni reden er geen treinen op trajecten rondom Amsterdam vanwege de IT-storing op de verkeersleidingspost van ProRail. De verkeersleidingspost moest vanwege de storing uitwijken van Amsterdam naar Utrecht. Veel reizigers strandden en moesten overnachten op stations. Ze werden onder andere opgevangen in de Ziggo Dome in Amsterdam en de Jaarbeurs in Utrecht.

Meer uit Binnenland

Politie begint met aanhouden klimaatactivisten rond A12

DEN HAAG (ANP) - De politie is begonnen met het aanhouden van klimaatactivisten van Extinction Rebellion die rond het middaguur de A12 in Den Haag probeerden te blokkeren. Op wegen in de buurt van de Utrechtsebaan roept de politie om dat actievoerders zijn aangehouden, zo horen ANP-verslaggevers.

18 minuten geleden
Tienduizenden meldingen over nieuwe storing bij Odido

DEN HAAG (ANP) - Telecomprovider Odido kampt opnieuw met een grote storing bij zijn mobiele diensten, nadat het bedrijf eerder op de dag nog had gemeld dat een storing op woensdagochtend was verholpen. Op de website Allestoringen.nl zijn tienduizenden meldingen binnengekomen over een tweede storing bij het bellen en mobiel internetten uit verschillende delen van het land.

41 minuten geleden
Van Zanen: bijna 300 drones uit lucht gehaald rond NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - Tot nu toe zijn er in de dagen rond de NAVO-top in Den Haag bijna driehonderd drones uit de lucht gehaald. Dat zei de Haagse burgemeester Jan van Zanen tijdens een werkbezoek dat hij deed met demissionair staatssecretaris van Defensie, Gijs Tuinman. Ze namen een kijkje op locaties in de hofstad waar speciale eenheden van Defensie drones uit de lucht halen.

47 minuten geleden
Klimaatactivisten proberen A12 Den Haag te blokkeren

DEN HAAG (ANP) - Actievoerders van Extinction Rebellion proberen woensdagmiddag de A12 in Den Haag op te lopen, zien verslaggevers van het ANP. De politie houdt de groep tegen op onder meer de Zuid-Hollandlaan en waarschuwt dat de demonstranten aangehouden kunnen worden.

1 uur geleden
Verstoring treindienst rond Schiphol duurt tot ongeveer 13.45 uur

AMSTERDAM (ANP) - De verwachting is nu dat er nog tot ongeveer 13.45 uur een verstoring is in het treinverkeer rond Schiphol, in plaats van tot 11.45 uur, is te zien in de NS-reisplanner. Door een storing rijden er woensdag fors minder treinen tussen Amsterdam Zuid en Schiphol en dit heeft ook impact op trajecten rond de luchthaven. ProRail kan nog niet zeggen hoe lang de problemen gaan duren.

1 uur geleden
Storing Odido verholpen, geen tekenen van cyberaanval

DEN HAAG (ANP) - De storing bij de mobiele diensten van telecomprovider Odido is verholpen en er zijn geen tekenen van een cyberaanval. Dat meldt een woordvoerder van het telecombedrijf. De storing bij het bellen en mobiel internetten begon woensdagochtend omstreeks 09.00 uur en trof onder meer gebruikers van Odido die aanwezig zijn bij de NAVO-top in Den Haag.

1 uur geleden
Máxima leidt partners van NAVO-leiders rond in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Koningin Máxima leidt woensdag de partners van wereldleiders die voor de NAVO-top in Nederland zijn, rond in Rotterdam. De vorstin ontvangt haar gezelschap bij het Depot Boijmans Van Beuningen.

1 uur geleden