
Rover wil boete NS bij te laat regelen van bussen bij storing
DEN HAAG (ANP) - Reizigersorganisatie Rover wil dat de NS een boete krijgt als er niet op tijd bussen kunnen worden geregeld bij een treinstoring. Ook moet er een draaiboek komen voor de opvang van reizigers bij grote storingen. Rover zal hier dinsdag voor pleiten in de Tweede Kamer. Dan vindt er een hoorzitting plaats over de grote treinstoring in Amsterdam van begin juni die voor grote overlast zorgde.
Volgens Rover komt het vaker voor dat de NS niet op tijd vervangende bussen regelt, terwijl dit wel moet volgens de afspraken met het Rijk. "Wat Rover betreft zou er voortaan een boete op mogen staan als NS niet aantoonbaar alles op alles zet om aan bussen te komen. De reiziger moet geen last hebben van tekorten aan bussen bij contractpartijen van NS. NS moet daarom met meer busbedrijven afspraken maken", meldt Rover.
Daarnaast wil Rover dat er een draaiboek komt om gestrande reizigers op te vangen wanneer het treinverkeer plat ligt. "Daarmee moet worden voorkomen dat slaapplekken pas zo laat worden geregeld dat reizigers moeten overnachten in een trein of zelfs op bankjes op het perron. NS zou tijdig een plan B moeten voorbereiden als er kans is dat de verstoring de rest van de dag blijft duren", aldus Rover.
Duiding over vergoedingen
Verder vindt Rover dat er duidelijke regels moeten komen over de vergoeding van de kosten die reizigers maken wanneer ze zelf een alternatief vervoer of slaapplek regelen. "Reizigers die zelf een oplossing vinden, zouden niet in onzekerheid moeten blijven over recht op vergoeding".
Begin juni reden er geen treinen op trajecten rondom Amsterdam vanwege de IT-storing op de verkeersleidingspost van ProRail. De verkeersleidingspost moest vanwege de storing uitwijken van Amsterdam naar Utrecht. Veel reizigers strandden en moesten overnachten op stations. Ze werden onder andere opgevangen in de Ziggo Dome in Amsterdam en de Jaarbeurs in Utrecht.
Meer uit Binnenland
MUIDERBERG (ANP) - De brand aan de Naarderstraatweg in Muiderberg is uit, aldus de brandweer Gooi en Vechtstreek om 23.20 uur op X. De brandweer is voorlopig nog wel even bezig met nablussen. De A6 is inmiddels in beide richtingen ook weer opengesteld.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - In het zuidelijk deel van Limburg kan het zaterdagavond plaatselijk tot een stevige onweersbui komen. Daarbij valt veel regen in korte tijd, waardoor tunnels en kelders kunnen onderlopen. In de heuvels is er een klein risico op modderstromen. Door plotselinge windstoten kan er enige overlast ontstaan voor buitenactiviteiten, waarschuwt het KNMI. Ook is er kans op hagelstenen van 2 tot 3 centimeter doorsnee, wat tot schade kan leiden.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het nieuwe protest van zondag in Den Haag tegen het kabinetsbeleid rond Israël hebben zich tot dusver bijna 35.000 mensen aangemeld. Dat meldt een woordvoerster van Oxfam Novib, een van de organiserende partijen. De betogers lopen in rode kleren van het Malieveld naar het Vredespaleis en terug om zo een 'rode lijn' te trekken.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aan de Nacht van de Vluchteling van Stichting Vluchteling doet dit jaar een recordaantal van 8000 mensen mee, meldt de organisatie. In Utrecht, Rotterdam, Nijmegen, Amsterdam, Tilburg en Groningen vertrekken vanaf 17.00 uur de eerste lopers. Zij leggen een wandeltocht af van 10 of 20 kilometer.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse ambassade in de Iraanse hoofdstad Teheran blijft "tot nader order" gesloten voor het publiek, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dat heeft te maken met de veiligheidssituatie in het gebied.
14 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is in de geschiedenis niet eerder ergens in het land zo warm geworden als deze zaterdag. Om 14.50 uur werd het in Twente 31,8 graden, waarmee het oude record met 0,1 graden werd verbroken, meldt Weeronline.
15 uur geledenCAÏRO (ANP) - Een groep van zo'n 35 Nederlanders die in Egypte wil deelnemen aan een protestmars voor Gaza is vrijdag en in de nacht naar zaterdag aangehouden. Dat zegt een woordvoerster van de Nederlandse delegatie van de Global March to Gaza. Zij laat weten dat ze met bussen zijn teruggebracht naar onder meer Caïro.
16 uur geleden