Rover: weinig klachten over vieze treinen
AMSTERDAM (ANP) - Reizersorganisatie Rover zegt weinig klachten te krijgen over vieze treinen. Ook heeft Rover niet het idee dat het te vies in de treinen is geworden, zegt een woordvoerster. "Het kan zijn dat je als reiziger een trein treft waarin het een rotzooitje is, maar we hebben niet de indruk dat dat nu vaker gebeurt."
De NS liet woensdag weten dat het interieur van de treinstellen minder schoon is dan gewenst. Dat komt volgens het spoorbedrijf door personeelstekorten bij het ingehuurde bedrijf dat de treinen schoonmaakt. Volgens de NS zijn er 10 procent minder schoonmakers beschikbaar dan benodigd is. Op sociale media deden tientallen treinreizigers de afgelopen maanden hun beklag bij de NS over onder meer volle prullenbakken, vieze vloeren en onhygiënische toiletten.
Volgens Rover komen er vooral klachten binnen over de dienstregeling en vertragingen. Ook met de klachten over viezigheid op de buitenkant van treinen valt het mee bij de reizigersorganisatie. Door een gebrek aan eigen personeel heeft de NS minder machinisten beschikbaar om de toestellen naar de wasstraat te rijden. Daardoor rijden er vaker treinen rond met zwarte vegen en ander vuil op de buitenkant.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Eindhoven is zaterdagavond stilgelegd, nadat bij het vliegveld meerdere drones waren gesignaleerd. Het vliegveld van Eindhoven is niet alleen een luchthaven, maar op het terrein zit ook een luchtmachtbasis. Daarom is zowel het civiele als het militaire vliegverkeer opgeschort, laat demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie) weten.
2 uur geledenJOHANNESBURG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft zorgen over de beperkingen van het Oekraïense leger die in het zogenoemde 28-puntenplan staan, want "als het gaat over de veiligheid van Oekraïne, gaat het immers ook om de veiligheid van Europa." Dat zegt hij tegen het ANP nadat hij heeft gebeld met Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Schoof wil "elk initiatief dat vrede dichterbij kan brengen serieus nemen."
8 uur geledenDEURNE (ANP) - Frank van Pamelen heeft zaterdag bij de prominenten Het Groot Dictee der Nederlandse Taal gewonnen. De schrijver, dichter, cabaretier en columnist deed het met slechts vijf fouten beter dan de andere bekende deelnemers, onder wie cabaretier Katinka Polderman en zangeres Leoni Jansen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen jongeren demonstreren zaterdagmiddag op de Koekamp in Den Haag omdat zij als volwaardige slachtoffers van het toeslagenschandaal erkend willen worden, met dezelfde rechten als hun ouders. Dat meldt een woordvoerder van het Onafhankelijk Jongerenpanel Toeslagen (OJPT). Zij legt uit dat de jongeren eerder te horen kregen dat er geen politiek draagvlak is voor hun eisen en "daarom creëren we dat draagvlak zelf".
8 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke provincies Friesland, Groningen en Drenthe geldt vanaf zondagmiddag 16.00 uur code geel omdat het glad kan worden door sneeuw, meldt het KNMI zaterdag. De weerswaarschuwing is tot 21.00 uur van kracht.
9 uur geledenVOLKEL (ANP) - Defensie heeft vrijdagavond opgetreden tegen drones die werden gespot boven vliegbasis Volkel. Vanaf de grond werden wapens ingezet om de drones neer te halen, maar die zijn vertrokken en niet teruggevonden, meldt het ministerie zaterdag.
9 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - De ijsbaan in Winterswijk is zaterdag kort na 11.00 uur dichtgegaan. De baan ging om 08.15 uur open nadat er een ijsvloertje van 5 millimeter was geconstateerd. Het is voor zover bekend de eerste keer deze herfst dat er in Nederland op natuurijs kon worden geschaatst.
9 uur geleden