Rover waarschuwt voor minder aantrekkelijk ov in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Reizigersorganisatie Rover vreest dat het openbaar vervoer in Amsterdam een stuk minder aantrekkelijk wordt op basis van de nieuwe plannen van Vervoerregio Amsterdam. Momenteel is de organisatie in kaart aan het brengen hoe de dienstregeling van stadsvervoerder GVB er vanaf volgend jaar uit zal zien. Rover vindt de huidige plannen geen verbetering voor de reiziger in de hoofdstad.
De reizigersorganisatie is vooral niet blij dat de vervoerregio geen doorgaande tramlijnen van buiten de A10 naar het centrum voorbij de binnenring meer wil laten rijden. Ook zullen er minder trams via hun huidige route rijden in de binnenstad of in de oudere wijken. Rover verwacht dat 16.000 reizigers extra moeten overstappen als de plannen van de vervoerregio doorgaan.
"Er wordt vooral ingezet op lopen en fietsen, maar dat is niet een oplossing voor iedereen", aldus Marinus de Jong, voorzitter van Rover-Amsterdam. "Nieuwbouwwijken buiten de A10 zijn geen reservaten met een hek eromheen. Deze mensen zullen ook naar het centrum gebracht moeten worden dicht bij de plek waar ze willen zijn om vervolgens te voet verder te gaan."
Vervoerregio Amsterdam laat weten dat er altijd voldoende ov zal blijven rijden voor reizigers die in de binnenstad of op station Amsterdam Centraal moeten zijn. "Wel zien we dat op dit moment veel bussen en trams reizigers door de binnenstad vervoeren naar Amsterdam CS die daar helemaal niet hoeven te zijn, omdat ze bijvoorbeeld op doorreis zijn. Als we die mensen via een andere route op hun bestemming kunnen krijgen, scheelt dat een hoop onnodig verkeer in de binnenstad, waardoor er meer ruimte overblijft voor mensen die willen fietsen of lopen."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse rapper Ye krijgt vooralsnog geen inreisverbod opgelegd, meldt minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA). Organisaties als het Centraal Joods Overleg hadden hiertoe opgeroepen, nadat het Verenigd Koninkrijk de artiest de toegang had ontzegd voor een optreden in Londen. Door antisemitische uitingen staat de rapper ter discussie.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De 40-jarige bankmedewerkster die op 26 maart dood werd gevonden in een woning aan de Koninginneweg in Amsterdam-Zuid, is waarschijnlijk slachtoffer van een misdrijf.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Europese Unie heeft sinds 2021 831 miljoen euro subsidie toegekend aan projecten in de provincie Utrecht. De provincie meldt dat niet eerder in een zesjarig Europees programma zo'n groot bedrag is toegewezen. Ook gaat het om bijna een verdubbeling in vergelijking met de vorige periode (2014-2020).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens heeft 'een aantal' datalekmeldingen ontvangen van klanten van softwareleverancier Chipsoft. Dat meldt een woordvoerder, die geen specifiek aantal noemt. "We verwachten dat het er meer zullen worden. De meldingen moeten officieel binnen 72 uur worden gedaan."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en zeven grote bondgenoten zullen nu er een staakt-het-vuren is, helpen bij het beschermen van de Straat van Hormuz. Dat zeggen ze in een verklaring, die ook is ondertekend door Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Italië, Canada, Denemarken, Spanje en de voorzitters van de Europese Commissie en de raad van EU-regeringsleiders.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rafik A. (57) vindt de strafzaak tegen hem een "samenzwering". Dat bleek woensdag bij de start van zijn proces in de rechtbank in Den Haag. De Syriër zou zich in 2013 en 2014 in zijn vaderland schuldig hebben gemaakt aan verschillende gevallen van foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting. Hij wordt vervolgd voor 25 feiten, zei de officier van justitie.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat Corné H. (30) vervolgen voor een gijzeling in de PI Vught op 5 december afgelopen jaar. Hij hield toen een groep medewerkers urenlang tegen hun wil vast en bedreigde ze met een mes. H. zat in de penitentiaire inrichting in afwachting van plaatsing in een tbs-kliniek, een maatregel die hem was opgelegd nadat hij in maart 2024 vier mensen had gegijzeld in een café in Ede.
3 uur geleden