Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rover waarschuwt voor minder aantrekkelijk ov in Amsterdam

Rover waarschuwt voor minder aantrekkelijk ov in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Reizigersorganisatie Rover vreest dat het openbaar vervoer in Amsterdam een stuk minder aantrekkelijk wordt op basis van de nieuwe plannen van Vervoerregio Amsterdam. Momenteel is de organisatie in kaart aan het brengen hoe de dienstregeling van stadsvervoerder GVB er vanaf volgend jaar uit zal zien. Rover vindt de huidige plannen geen verbetering voor de reiziger in de hoofdstad.

De reizigersorganisatie is vooral niet blij dat de vervoerregio geen doorgaande tramlijnen van buiten de A10 naar het centrum voorbij de binnenring meer wil laten rijden. Ook zullen er minder trams via hun huidige route rijden in de binnenstad of in de oudere wijken. Rover verwacht dat 16.000 reizigers extra moeten overstappen als de plannen van de vervoerregio doorgaan.

"Er wordt vooral ingezet op lopen en fietsen, maar dat is niet een oplossing voor iedereen", aldus Marinus de Jong, voorzitter van Rover-Amsterdam. "Nieuwbouwwijken buiten de A10 zijn geen reservaten met een hek eromheen. Deze mensen zullen ook naar het centrum gebracht moeten worden dicht bij de plek waar ze willen zijn om vervolgens te voet verder te gaan."

Vervoerregio Amsterdam laat weten dat er altijd voldoende ov zal blijven rijden voor reizigers die in de binnenstad of op station Amsterdam Centraal moeten zijn. "Wel zien we dat op dit moment veel bussen en trams reizigers door de binnenstad vervoeren naar Amsterdam CS die daar helemaal niet hoeven te zijn, omdat ze bijvoorbeeld op doorreis zijn. Als we die mensen via een andere route op hun bestemming kunnen krijgen, scheelt dat een hoop onnodig verkeer in de binnenstad, waardoor er meer ruimte overblijft voor mensen die willen fietsen of lopen."

Meer uit Binnenland

Bemanning cruiseschip Hondius gaat in komende uren van boord

ROTTERDAM (ANP) - De bemanning van het Nederlandse cruiseschip Hondius gaat de komende uren in kleine groepjes van boord. Volgens een woordvoerster van de GGD Rotterdam-Rijnmond zijn ze nu nog op het schip, dat maandagochtend aanmeerde in de haven van Rotterdam.

2 uur geleden
Techkenners willen transparantie bij besluit overname Solvinity

ROTTERDAM (ANP) - Een groep techkenners heeft in de rechtbank het belang van transparantie benadrukt bij de besluitvorming rond de beoogde overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. "De beoordeling van het grote publieke belang dat is gemoeid met deze zaak, past niet in een achterkamertje van het ministerie van Economische Zaken", zei een advocaat namens de groep journalisten, techexperts en wetenschappers die via de rechter proberen de overname van Solvinity door een Amerikaans bedrijf tegen te houden.

2 uur geleden
Twee Nederlanders op Gaza-flotilla door Israël van boot gehaald

DEN HAAG (ANP) - De Global Sumud Flotilla meldt dat de Nederlandse opvarenden Pieter Rambags en Jesse van Schaik door het Israëlische leger van hun afzonderlijke boten zijn gehaald. "We maken ons grote zorgen om hun gezondheid", zegt delegatiehoofd Marieke Stam. Verspreid over vijf schepen varen er zes Nederlanders mee, van wie er nog vier onderweg naar Gaza zouden zijn.

3 uur geleden
Chat politie offline na verkeerd antwoord over Palestijnen

DEN HAAG (ANP) - De virtuele agent van de politie, chatbot Wout, is offline voor onderhoud na een melding over een "oneffenheid", meldt een woordvoerder van de politie. De onjuistheid bestond eruit dat de chatbot op vragen over aangifte van discriminatie tegen Palestijnen een antwoord gaf over antisemitisme. "Wout leert net als zijn collega's elke dag weer bij", aldus de woordvoerder. Hij noemt de chatbot een "geweldig instrument", waar "zeer regelmatig" nieuwe onderwerpen aan worden toegevoegd.

4 uur geleden
Van mishandeling verdachte vrouwen uit Stadskanaal langer vast

GRONINGEN (ANP) - Twee vrouwen uit Stadskanaal die hun kinderen zouden hebben mishandeld, zitten ook de komende dagen vast. De rechter-commissaris heeft dat maandag besloten. Ze zitten nog steeds in beperkingen, wat betekent dat ze alleen contact met hun advocaat mogen hebben.

5 uur geleden
Jongerenplatform: 120 gesprekken over stress in eerste examenweek

UTRECHT (ANP) - Vrijwilligers van In je bol hebben in de eerste week van de eindexamens zo'n 120 gesprekken gevoerd met scholieren die kampen met prestatiedruk en stress. Dat meldt het jongerenplatform.

5 uur geleden
Fiscus is mogelijk georganiseerde miljoenenfraude op het spoor

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is mogelijk een nieuwe, georganiseerde vorm van fraude op het spoor waarbij "groepen Bulgaarse ingezetenen" betrokken zijn. Voor zover bekend is daardoor 6,7 miljoen euro overgemaakt naar bankrekeningen die alleen gebruikt worden om geld te ontvangen van de fiscus.

6 uur geleden