Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rover over nieuwe dienstregeling: veel last van minder treinen

Rover over nieuwe dienstregeling: veel last van minder treinen

DEN HAAG (ANP) - Reizigersvereniging Rover kijkt met gemengde gevoelens naar de nieuwe dienstregeling van de NS, die nu iets meer dan een week van kracht is. "De NS doet wat het belooft, maar belooft minder", zegt Freek Bos, directeur van Rover.

"We merken dat er minder treinen ingezet worden," aldus Bos. "Daar heeft de reiziger veel last van." Vooral over het traject Breda - Rotterdam - Schiphol kreeg Rover klachten.

Na corona reizen minder mensen met de trein en ook op andere momenten, volgens de Nederlandse Spoorwegen (NS). Daarom werden in de nieuwe dienstregeling op een aantal "rustige" trajecten minder en kortere treinen ingezet. Een derde van de treinen werd langer. Op die manier wilde de spoorwegen meer zitplaatsen bieden.

Volle treinen melden

Desondanks zou het op een aantal trajecten nog steeds druk kunnen zijn, waarschuwde de NS op de website. Die drukte ziet Rover ook. Ze roepen reizigers dan ook om volle treinen te blijven melden.

"We willen echt voorkomen dat treinen op de dag zelf uitvallen", zegt een woordvoerder van de NS over de nieuwe dienstregeling. "We verwachten wel een aantal weken nodig te hebben om te kijken of we daarin slagen."

Eerder zei president-directeur van de NS Wouter Koolmees dat hij dacht dat de nieuwe dienstregeling goed zou zijn voor reizigers en personeel. "Met de dienstregeling voor 2023 verkleinen we de kans dat er op het laatste moment treinen uitvallen, zorgen we voor meer zitplaatsen waar nodig en geven we collega’s meer rust. Dat is onze nieuwe basis."

Meer uit Binnenland

Hulp bij natuurbranden komt uit Duitsland en Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.

2 uur geleden
Geen bijzonderheden gemeld bij herverkiezingen Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.

2 uur geleden
Natuurmonumenten maakt zich 'ernstig zorgen' om natuur na branden

AMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.

3 uur geleden
Heidebrand Oirschot breidt zich niet meer uit

OIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.

3 uur geleden
Toestand burgemeester Roosendaal licht verbeterd, lang herstel

ROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.

3 uur geleden
Natuurbrand bij Weert breidt zich niet verder uit

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.

6 uur geleden
Afgelopen dagen meerdere kleine brandjes op Oirschotse Hei

WINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.

6 uur geleden