Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rover: organiseer alternatief vervoer goed bij onderhoud spoor

Rover: organiseer alternatief vervoer goed bij onderhoud spoor

UTRECHT (ANP) - Als ProRail vaker overdag en doordeweeks onderhoud aan het spoor moet doen, is het belangrijk dat dit op een zo "reizigersvriendelijk" mogelijke manier gebeurt. Dat zegt Freek Bos, directeur van reizigersvereniging Rover. "Als nu al duidelijk is dat er volgend jaar zo veel impact zal zijn, dan kun je alvast oplossingen bedenken om het goed te organiseren. Het kan bijvoorbeeld niet zo zijn dat er een bus in de file komt. Dan moet je extra busbanen aanleggen."

Rover is niet per se tegen het uitvoeren van werkzaamheden buiten de vakanties en weekeinden. "Door alles te concentreren in de vakanties zie je soms een lappendeken van werkzaamheden, waardoor er nog veel meer hinder ontstaat." Volgens Bos is het van belang dat er vervoer mogelijk blijft voor reizigers. "Je zag dat bijvoorbeeld in Leiden, waar in plaats van geen minder treinen reden. Daardoor duurde het werk langer, maar dit was per saldo het beste voor de reiziger."

De directeur van Rover vermoedt dat kosten ook meespelen bij het plannen van het werk overdag en doordeweeks. "Het is goedkoper om buiten de vakanties te werken, dus het ministerie zou ook geld moeten bijleggen." Ook ziet hij mogelijkheden in het investeren in machines, waardoor efficiënter kan worden gewerkt. Verder moet de NS als het aan Bos ligt het vervangend busvervoer op orde hebben en wil hij dat reizigers ruim op tijd via de reisplanner op de hoogte worden gebracht van werkzaamheden.

ProRail maakte bekend dat werkzaamheden vanwege personeelstekorten in combinatie met een "enorme toename" aan werk op het spoor niet meer alleen kunnen plaatsvinden in de weekeinden en vakanties. Volgend jaar merken reizigers in Friesland dit als er vanaf juni vijf weken lang groot onderhoud aan het spoor plaatsvindt.

Meer uit Binnenland

Havenbedrijf: onduidelijk of Ferro Dome gered kan worden

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.

31 minuten geleden
Meeste sportcomplexen in Tilburg weer open na sluiting om sneeuw

TILBURG (ANP) - De meeste binnensportlocaties in Tilburg zijn zaterdag weer open, meldt de gemeente. Veel sportlocaties waren sinds donderdag uit voorzorg dicht, omdat er veel ijs en sneeuw op de daken lag. Alleen de Ireen Wüst IJsbaan en Zwembad Reeshof blijven voorlopig gesloten. De gemeente zegt de situatie voortdurend in de gaten te houden.

32 minuten geleden
Wisselstoringen en kapotte treinen in het noorden van het land

GRONINGEN (ANP) - In het noorden van het land zijn er zaterdagochtend problemen op het spoor, is te zien op de website van NS. Door wisselstoringen en defecte treinen is op meerdere trajecten in Groningen en Friesland sprake van vertragingen of uitval van treinen.

1 uur geleden
Aantal wegen nog dicht om winterweer, verder weinig problemen

UTRECHT (ANP) - De N33 en N46 in Groningen zijn ook zaterdagochtend nog dicht als gevolg van het winterse weer. Volgens Rijkswaterstaat gaat de N46 rond het middaguur weer open. Wanneer de N33 weer open kan, is nog onduidelijk. Volgens de dienst zijn meerdere automobilisten daar door de afzetting gereden. "Enkelen hiervan hebben zichzelf vastgereden, wat de gladheidsbestrijding ook weer lastiger maakt."

1 uur geleden
Kranten geven online uitleg over bezorgproblemen door sneeuw

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse kranten wijden online aparte berichten aan het feit dat op veel plekken niet op de gebruikelijke tijd een krant in de bus ligt. Uitgeverijen DPG Media en Mediahuis waarschuwden hier eerder al voor.

1 uur geleden
Nog deze maand nieuw paneel Margraten, belooft ambassadeur VS

DEN HAAG (ANP) - Nog deze maand komt er een nieuw paneel op de Amerikaanse begraafplaats in Margraten, vertelt de Amerikaanse ambassadeur Joseph Popolo vrijdag in een interview met EW Magazine. "En dat gaat specifiek over de rol van Afro-Amerikaanse soldaten die hun leven hebben gegeven voor de bevrijding van Nederland."

10 uur geleden
Voorganger Tom de Wal vrijgelaten na aanhouding in Tilburg

TILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is door de politie weer vrijgelaten. Dat laat hij in een onlinevideo weten. De Wal werd vrijdagavond aangehouden in Tilburg omdat hij er een genezingsdienst hield die door de gemeente verboden was. Hij laat weten dat hij onder meer boetes krijgt.

10 uur geleden