Rover: organiseer alternatief vervoer goed bij onderhoud spoor
UTRECHT (ANP) - Als ProRail vaker overdag en doordeweeks onderhoud aan het spoor moet doen, is het belangrijk dat dit op een zo "reizigersvriendelijk" mogelijke manier gebeurt. Dat zegt Freek Bos, directeur van reizigersvereniging Rover. "Als nu al duidelijk is dat er volgend jaar zo veel impact zal zijn, dan kun je alvast oplossingen bedenken om het goed te organiseren. Het kan bijvoorbeeld niet zo zijn dat er een bus in de file komt. Dan moet je extra busbanen aanleggen."
Rover is niet per se tegen het uitvoeren van werkzaamheden buiten de vakanties en weekeinden. "Door alles te concentreren in de vakanties zie je soms een lappendeken van werkzaamheden, waardoor er nog veel meer hinder ontstaat." Volgens Bos is het van belang dat er vervoer mogelijk blijft voor reizigers. "Je zag dat bijvoorbeeld in Leiden, waar in plaats van geen minder treinen reden. Daardoor duurde het werk langer, maar dit was per saldo het beste voor de reiziger."
De directeur van Rover vermoedt dat kosten ook meespelen bij het plannen van het werk overdag en doordeweeks. "Het is goedkoper om buiten de vakanties te werken, dus het ministerie zou ook geld moeten bijleggen." Ook ziet hij mogelijkheden in het investeren in machines, waardoor efficiënter kan worden gewerkt. Verder moet de NS als het aan Bos ligt het vervangend busvervoer op orde hebben en wil hij dat reizigers ruim op tijd via de reisplanner op de hoogte worden gebracht van werkzaamheden.
ProRail maakte bekend dat werkzaamheden vanwege personeelstekorten in combinatie met een "enorme toename" aan werk op het spoor niet meer alleen kunnen plaatsvinden in de weekeinden en vakanties. Volgend jaar merken reizigers in Friesland dit als er vanaf juni vijf weken lang groot onderhoud aan het spoor plaatsvindt.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Volgens Weeronline scheen de zon op beide kerstdagen 6,7 uur in De Bilt. Tegelijkertijd is het de koudste kerst sinds het jaar 2000.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Weeronline becijfert dat de zon op beide kerstdagen 6,7 uur scheen in De Bilt. Tegelijkertijd is het volgens de weersite de koudste kerst sinds het jaar 2000, met een gemiddelde temperatuur van 1,5 graden.
1 uur geledenLICHTENVOORDE (ANP) - Vijftig huizen aan het Marishof in Lichtenvoorde (Gelderland) zijn tweede kerstdag enkele uren ontruimd geweest na de vondst van explosief materiaal in een woning. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie heeft de explosieven buiten Lichtenvoorde tot ontploffing gebracht, meldde veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. De bewoners konden daarna weer terug naar huis.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Tilburgse jongeren hebben woensdagavond hulpverleners en een geparkeerde politieauto beschoten met vuurwerk. Dat meldt de politie vrijdag. Drie minderjarigen zijn aangehouden en vanaf het politiebureau zijn hun ouders gebeld. De jongeren worden doorverwezen naar HALT en hebben tot na oud en nieuw een gebiedsverbod gekregen.
5 uur geledenEDE (ANP) - De man die ervan wordt verdacht op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen te zijn ingereden, is een 64-jarige man uit de Gelderse plaats. De drie mensen die gewond raakten, zijn bekenden van hem. Het gaat om mannen van 30, 40 en 51 jaar, eveneens uit Ede. Over de precieze relatie tussen de mensen doet de politie geen uitspraken.
6 uur geledenWENEN (ANP) - In de Oostenrijkse hoofdstad Wenen is een 23-jarige Nederlander aangehouden tegen wie een Europees arrestatiebevel liep. De man werd gezocht voor ontvoering, gijzeling en roof en moet daarvoor in Nederland nog een gevangenisstraf van twaalf jaar uitzitten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op verschillende wegen in Nederland is gladheid ontstaan in of bij tunnels door opvriezing van water dat door de voegen lekt. Dat heeft te maken met de vrieskou, waardoor de voegen krimpen.
6 uur geleden