Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rover: organiseer alternatief vervoer goed bij onderhoud spoor

Rover: organiseer alternatief vervoer goed bij onderhoud spoor

UTRECHT (ANP) - Als ProRail vaker overdag en doordeweeks onderhoud aan het spoor moet doen, is het belangrijk dat dit op een zo "reizigersvriendelijk" mogelijke manier gebeurt. Dat zegt Freek Bos, directeur van reizigersvereniging Rover. "Als nu al duidelijk is dat er volgend jaar zo veel impact zal zijn, dan kun je alvast oplossingen bedenken om het goed te organiseren. Het kan bijvoorbeeld niet zo zijn dat er een bus in de file komt. Dan moet je extra busbanen aanleggen."

Rover is niet per se tegen het uitvoeren van werkzaamheden buiten de vakanties en weekeinden. "Door alles te concentreren in de vakanties zie je soms een lappendeken van werkzaamheden, waardoor er nog veel meer hinder ontstaat." Volgens Bos is het van belang dat er vervoer mogelijk blijft voor reizigers. "Je zag dat bijvoorbeeld in Leiden, waar in plaats van geen minder treinen reden. Daardoor duurde het werk langer, maar dit was per saldo het beste voor de reiziger."

De directeur van Rover vermoedt dat kosten ook meespelen bij het plannen van het werk overdag en doordeweeks. "Het is goedkoper om buiten de vakanties te werken, dus het ministerie zou ook geld moeten bijleggen." Ook ziet hij mogelijkheden in het investeren in machines, waardoor efficiënter kan worden gewerkt. Verder moet de NS als het aan Bos ligt het vervangend busvervoer op orde hebben en wil hij dat reizigers ruim op tijd via de reisplanner op de hoogte worden gebracht van werkzaamheden.

ProRail maakte bekend dat werkzaamheden vanwege personeelstekorten in combinatie met een "enorme toename" aan werk op het spoor niet meer alleen kunnen plaatsvinden in de weekeinden en vakanties. Volgend jaar merken reizigers in Friesland dit als er vanaf juni vijf weken lang groot onderhoud aan het spoor plaatsvindt.

Meer uit Binnenland

Pakketbezorger gaat aangifte doen tegen taserende agent

AMSTERDAM (ANP) - De pakketbezorger die eerder deze week in de Amsterdamse Jordaan door een motoragent werd getaserd, gaat daarvan begin komende week aangifte doen. Dat bevestigt zijn advocaat Gerald Roethof na berichtgeving van AT5.

1 uur geleden
34 aanhoudingen na onrust in Den Haag, meesten minderjarig

DEN HAAG (ANP) - Hoewel er geen rellen of plunderingen hebben plaatsgevonden, heeft de politie zaterdag 34 mensen aangehouden tijdens onrust in Den Haag. Het overgrote deel van hen is minderjarig en afkomstig uit diverse plaatsen, waaronder Amsterdam, Beerta, Lemele en Zwijndrecht. De jongeren werden onder meer aangehouden voor openlijke geweldpleging, het dragen van gezichtsbedekkende kleding en het bezitten van verboden middelen, zoals illegaal vuurwerk.

3 uur geleden
Sovjet Ereveld in Leusden opnieuw beklad

LEUSDEN (ANP) - Het Sovjet Ereveld in Leusden is opnieuw beklad. Dit keer zijn de obelisk en de gedenkmuur met rode en zwarte verf besmeurd. Op beelden op de sociale media van de begraafplaats is te zien dat er leuzen zijn aangebracht als 'Fuck Refugees', 'Not against Russians but against commies' en 'Dutch government = commies'.

4 uur geleden
Stuurloze boot had 36 Afghanen en 2 Soedanezen aan boord

HOOGERHEIDE (ANP) - De groep migranten die zaterdagochtend van een rubberboot voor de Zeeuwse kust is gehaald, verblijft in de Brigade Brabant-Oost van de marechaussee in Hoogerheide. Het gaat om 36 mannen uit Afghanistan, zegt een woordvoerder van de marechaussee.

4 uur geleden
Haagse winkeliers schatten schade onrust op vele duizenden euro's

DEN HAAG (ANP) - De schade van de protesten loopt voor Haagse winkeliers waarschijnlijk in de vele duizenden euro's, ondanks dat het in een groot deel van de Haagse binnenstad zaterdag vrij rustig bleef. Dat schat voorzitter Bas Winkler van Binnenstad in Bedrijf, het overkoepelende samenwerkingsverband van ondernemersverenigingen in de binnenstad van Den Haag.

7 uur geleden
Gemeente Den Haag breidt noodbevel centrum uit

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag heeft het noodbevel dat zaterdag geldt voor het kernwinkelgebied van de stad uitgebreid naar het Malieveld en het Centraal Station. Het is op verschillende plekken onrustig in de stad door een oproep tot rellen en plunderingen via sociale media en voetbalfans die zeggen daar te zijn 'ter bescherming' van de stad.

7 uur geleden
Mobiele Eenheid grijpt in op Korte Voorhout in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in op het Korte Voorhout in Den Haag, omdat groepen jongeren daar niet luisteren naar de vorderingen van de politie. Dat ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Mensen zijn daar aanwezig vanwege de oproepen tot "Gen-Z-protesten" via sociale media. De politie heeft de aanwezigen meermaals verzocht om naar het Malieveld te gaan, maar daar wordt door sommigen geen gehoor aan gegeven.

9 uur geleden