Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rover krijgt bijna 1300 klachten over volle treinen in december

Rover krijgt bijna 1300 klachten over volle treinen in december

AMERSFOORT (ANP) - Rover heeft in december bijna 1300 klachten gekregen over volle treinen. Zo'n 850 daarvan kwamen na 11 december, toen ging de nieuwe en eerder al versoberde dienstregeling in. De reizigersvereniging zegt vrijdag zich zorgen te maken over januari, wanneer er meer forenzen zullen reizen met de trein.

Volgens een woordvoerder werd er in de laatste twee weken van december opvallend veel geklaagd over treinen die minder vaak rijden op de hogesnelheidslijn (HSL) waardoor reizigers tussen Amsterdam en Breda voortaan moeten overstappen. Daarnaast is volgens Rover de kans groot dat reizigers hun overstap missen vanwege een snelheidsbeperking die geldt op de HSL. Door werkzaamheden op het traject mogen treinen niet harder dan 80 kilometer per uur rijden, waardoor er veel vertraging is. Ook worden de treinen op die lijn niet verlengd waardoor veel mensen logischerwijs klagen over volle treinen, zegt de woordvoerder.

Rover vreest dat de grote klap nog in januari moet komen. De vereniging denkt dat het aantal klachten over volle treinen nog verder toeneemt. Ook verwacht Rover dat veel reizigers zullen klagen over de duurdere treinkaartjes.

Meer uit Binnenland

Grote brand in centrum van Hoogeveen

HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.

4 uur geleden
Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

8 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

11 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

12 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

13 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

14 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

16 uur geleden