Rover krijgt 120 klachten binnen over nieuwe samenreiskorting NS
AMERSFOORT (ANP) - Reizigersorganisatie Rover heeft in de afgelopen twee weken 120 klachten ontvangen over de nieuwe regels voor samenreiskorting van de NS. Reizigers klagen onder meer over "administratieve rompslomp, gebrek aan flexibiliteit en extra kosten".
Wie samen met iemand reist die een NS-abonnement heeft, kan buiten de spits 40 procent korting krijgen. Voorheen kon de samenreiskorting op iedere (anonieme) ov-chipkaart worden geladen, maar dit heeft de NS veranderd. Nu moet de abonnementhouder een onlinecode delen met de medereiziger, die daarmee een e-ticket koopt of de korting activeert binnen diens eigen NS-abonnement. De aanpassing moet minder vervelende situaties opleveren. Volgens de treinvervoerder kwam het regelmatig voor dat van reizigers die met korting reisden onduidelijk was met wie ze meereisden.
Rover meldt dat reizigers de nieuwe regels onduidelijk en ingewikkeld vinden. Sommige reizigers kunnen geen gebruik meer maken van de korting omdat zij geen mobiel hebben en geen e-ticket kunnen printen. Ook melden reizigers technische problemen in de NS-app. Rover heeft de klachten samengevat in een zwartboek en dat aangeboden aan de NS.
De nieuwe samenreiskorting is sinds 19 februari beschikbaar. Sinds dinsdag is het niet meer mogelijk om de oude manier te gebruiken.
Meer uit Binnenland
GENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip Hondius zijn voorzorgsmaatregelen getroffen om de kans op verspreiding van het hantavirus zo klein mogelijk te houden. Zo worden de kamers aan boord gedesinfecteerd, blijven opvarenden zoveel mogelijk in hun hut waar ze eten en water krijgen en is gevraagd een mondmasker te dragen. Dat zei de Amerikaanse epidemioloog Maria Van Kerkhove tijdens een persconferentie van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).
32 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - De opvarende van het cruiseschip de m/v Hondius die donderdag is opgenomen in het Radboudumc, is positief getest op het hantavirus. Dat bevestigt het ziekenhuis in Nijmegen op basis van informatie van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De patiënt ligt in isolatie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De natuurbrand die op 29 april uitbrak op het Artillerie Schietkamp (ASK) in 't Harde is veroorzaakt door een oefening met springstoffen. Dat meldt de Koninklijke Marechaussee (KMAR) op basis van feitenonderzoek naar de brand. Er zijn geen aanwijzingen gevonden voor strafbare feiten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de zaak rond de doodgestoken 16-jarige Giannini uit Delft zal een reconstructie worden gehouden, om zo nauwkeurig mogelijk te onderzoeken wat er zich op 22 januari op de plaats van het misdrijf in Den Hoorn heeft afgespeeld. Dat bleek donderdag op een voorbereidende zitting in de zaak tegen de 18-jarige jongen die wordt verdacht van de dodelijke steekpartij.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft Peter Gillis, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, een gevangenisstraf opgelegd van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen. De vastgoedondernemer en realityster heeft volgens de rechters over de jaren 2020 en 2021 te laat aangifte van vennootschapsbelasting ingediend voor onder meer de Oostappen Groep.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aan boord van de KLM-vlucht waar de Nederlandse vrouw die aan het hantavirus is overleden kort aan boord is geweest, zaten 388 mensen. Dat meldt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij. De vlucht vertrok op 25 april uit de Zuid-Afrikaanse stad Johannesburg naar Amsterdam.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie aan boord van het Nederlandse cruiseschip Hondius is "vrij goed", meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions. "De mensen zijn heel saamhorig." Volgens de woordvoerder helpt het daarbij dat er op dit moment geen mensen met symptomen van het hantavirus aan boord zijn van het schip. "Natuurlijk gaat de ene persoon beter met deze situatie om dan de andere, maar het is rustig aan boord."
2 uur geleden