Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rover blij met 'Onderwegpas', maar bezorgd over toekomst ov

Rover blij met 'Onderwegpas', maar bezorgd over toekomst ov

AMERSFOORT (ANP) - Reizigersvereniging Rover zegt blij te zijn dat het kabinet zich sterk wil maken voor een 'Onderwegpas', waarmee mensen met een laag inkomen goedkoper of gratis met het openbaar vervoer kunnen reizen in de daluren. Tegelijkertijd maakt de organisatie zich grote zorgen dat het kabinet geen geld vrijmaakt voor NS en dat er fors wordt bezuinigd op het stads- en streekvervoer.

Staatssecretaris Chris Jansen verwacht dat de NS-tarieven volgend jaar met zo'n 12 procent stijgen als er geen maatregelen worden genomen. Het kabinet trekt geen geld uit om de stijging te dempen. Ook is het kabinet van plan jaarlijks 335 miljoen euro op het ov te bezuinigen.

"Hier moet dringend een oplossing voor komen, het kan natuurlijk niet zo zijn dat de ene groep reizigers straks gratis reist en de rest het ov niet meer kan betalen", zegt directeur Freek Bos van Rover. "Bovendien heeft niemand iets aan een gratis bus als die bus straks niet meer kan rijden."

Meer uit Binnenland

Laagste aantal jongeren met jeugdbescherming sinds 2015

DEN HAAG (ANP) - Ruim 34.000 jongeren kregen vorig jaar jeugdbescherming. Een rechter vond dat hun veiligheid of hun ontwikkeling in gevaar was. Volgens statistiekdienst CBS is dat het laagste aantal sinds de gemeenten in 2015 verantwoordelijk werden voor jeugdzorg. Het bureau geeft geen verklaring voor de daling.

1 uur geleden
Aantal nieuwe asielaanvragen in eerste drie maanden gehalveerd

DEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 4500 mensen hebben voor het eerst asiel aangevraagd in de maanden januari, februari en maart. Dat is bijna de helft van het aantal nieuwe asielverzoeken in het eerste kwartaal van vorig jaar.

11 uur geleden
Verdachte opgepakt na gefilmde mogelijke verkrachting Koningsdag

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden in het onderzoek naar een video waarop twee personen tijdens Koningsdag in Amsterdam seks lijken te hebben tussen geparkeerde auto's op de Keizersgracht. De aanhouding volgt nadat de betrokken vrouw melding had gedaan van verkrachting, meldde de politie dinsdag.

15 uur geleden
Opnieuw extra shows K3 Originals in Rotterdam en Antwerpen

ROTTERDAM (ANP) - De originele K3-zangeressen hebben opnieuw extra shows aangekondigd in hun reeks reünieconcerten. Het gaat om een middagshow op 10 april volgend jaar in Rotterdam en een middagshow op 30 mei 2026 in Antwerpen. Dat hebben Kristel Verbeke, Karen Damen en Kathleen Aerts dinsdag bekendgemaakt.

17 uur geleden
Prinses Margriet ziet af van Canada-reis na armbreuk

DEN HAAG (ANP) - Prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven gaan volgende maand niet naar Canada. Het echtpaar ziet af van de reis omdat de 82-jarige prinses nog onvoldoende is hersteld van haar armbreuk vorige maand.

17 uur geleden
Zes jaar cel voor online misbruiken van 33 meisjes

ZWOLLE (ANP) - Voor het online misbruiken van 33 meisjes is dinsdag een 34-jarige man uit Zwolle tot zes jaar cel veroordeeld. Dat oordeelde de rechtbank in Zwolle dinsdag. Daan F. benaderde de slachtoffers via Snapchat en TikTok en bewoog ze tot het maken van zeer seksueel getinte afbeeldingen.

18 uur geleden
Urgenda helpt boeren met biodiverse akkers na klimaatplan Hermans

ZAANDAM (ANP) - Urgenda wil boeren nog meer hulp bieden als ze een kruidenrijk grasland willen inzaaien, omdat het kabinet "klimaatmaatregelen blijft uitstellen". De duurzaamheidsorganisatie doneert 50.000 euro, zodat meer boeren korting kunnen krijgen op zaadmengsels voor kruidenrijke graslanden en biodiverse akkers.

18 uur geleden