Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rover: aantal klachten treinreizigers na treinongeluk valt mee

Rover: aantal klachten treinreizigers na treinongeluk valt mee

AMERSFOORT (ANP) - Reizigersvereniging Rover heeft na het treinongeluk in Voorschoten "enkele tientallen" klachten binnengekregen van mensen die normaal gesproken over het getroffen traject reizen. "Mensen lijken over het algemeen wel begrip te hebben voor de overlast en overmacht, maar voorzichtig begint bij sommigen het geduld wat op te raken", licht een woordvoerster van Rover toe.

De klachten die binnenkomen gaan over volle treinen en over de vervangende bussen die overal stoppen waardoor de reistijd erg oploopt. Een handvol mensen meldt bij Rover dat ze extra kosten maken voor een snellere reis, omdat het streekvervoer bijvoorbeeld sneller is, maar daar het NS-abonnement niet geldig is. Of reizigers kiezen voor de Intercity Direct waar een toeslag geldt. Die kost voor een enkele reis 2,90 euro of 1,74 euro tijdens daluren als deze wordt aangeschaft bij de toeslagzuil. De toeslag kan ook aan boord gekocht worden voor 10 euro.

Meer uit Binnenland

Boetes voor bekladden Israëlische ambassade in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politierechter heeft drie vrouwen veroordeeld tot boetes van 300 euro voor het vernielen en bekladden van de Israëlische ambassade in Den Haag. De vrouwen uit Leiden en Rotterdam bekenden vrijdag in de rechtbank in Den Haag dat ze op 12 augustus vorig jaar rode verf hadden gegooid naar de gevel van de ambassade, waarbij volgens de verdachten onbedoeld een ruit sneuvelde. Ook schreven ze 'Fuck Israël' op de stoep. Dat deden ze midden in de nacht, rond 03.30 uur.

9 minuten geleden
KNMI verlengt code oranje in noorden tot 21.00 uur

DE BILT (ANP) - Het KNMI verlengt de duur van code oranje voor de provincies Groningen, Friesland en de Waddeneilanden tot 21.00 uur vrijdagavond vanwege een krachtige oostenwind. Daardoor is er plaatselijk kans op sneeuwjacht en sneeuwduinen. Code oranje was al van kracht tot het middaguur.

57 minuten geleden
Noordelijke provincies hebben nog voldoende strooizout voor wegen

GRONINGEN (ANP) - De noordelijke provincies Groningen, Friesland en Drenthe hebben nog voldoende strooizout om de wegen en fietspaden die onder hun beheer vallen begaanbaar te houden. Voor deze provincies geldt sinds middernacht code oranje, omdat de sneeuw in combinatie met harde wind voor problemen kan zorgen. De provinciale wegen worden zo goed mogelijk schoongehouden, zeggen woordvoerders.

1 uur geleden
Aantal aanslagen met explosieven in 2025 bijna gelijk

DEN HAAG (ANP) - Het aantal aanslagen met explosieven op woningen, bedrijven en voertuigen is vorig jaar bijna gelijk gebleven in vergelijking met het jaar ervoor. In 2025 waren er 1525 aanslagen of pogingen tot aanslagen met een explosief, in 2024 waren dat er 1543. Dat meldt het Offensief tegen Explosies, een initiatief van de overheid om het aantal aanslagen met explosieven te verminderen.

2 uur geleden
Rest van de dag geen bussen in Groningen, Friesland en Drenthe

AMERSFOORT (ANP) - De bussen in Groningen, Friesland en Drenthe rijden ook de rest van de dag niet, meldt Qbuzz. Vanwege sneeuw en gladheid geldt code oranje in de noordelijke provincies.

2 uur geleden
Bijna 175.000 euro ingezameld door Stadsherstel voor Vondelkerk

AMSTERDAM (ANP) - De teller van de inzamelingsactie van Stadsherstel voor de verwoeste Vondelkerk in Amsterdam staat vrijdagochtend op 174.924 euro. Afgelopen dinsdag ging het nog om 112.652 euro. Het geld komt van 2820 donateurs.

2 uur geleden
Op meerdere plekken in noorden geen treinen door wisselstoringen

GRONINGEN (ANP) - Door wisselstoringen kunnen er vrijdagochtend op meerdere plekken geen treinen rijden in het noorden van Nederland. Vanwege zware sneeuwval geldt code oranje in de drie noordelijke provincies.

3 uur geleden