Rover: aantal klachten treinreizigers na treinongeluk valt mee
AMERSFOORT (ANP) - Reizigersvereniging Rover heeft na het treinongeluk in Voorschoten "enkele tientallen" klachten binnengekregen van mensen die normaal gesproken over het getroffen traject reizen. "Mensen lijken over het algemeen wel begrip te hebben voor de overlast en overmacht, maar voorzichtig begint bij sommigen het geduld wat op te raken", licht een woordvoerster van Rover toe.
De klachten die binnenkomen gaan over volle treinen en over de vervangende bussen die overal stoppen waardoor de reistijd erg oploopt. Een handvol mensen meldt bij Rover dat ze extra kosten maken voor een snellere reis, omdat het streekvervoer bijvoorbeeld sneller is, maar daar het NS-abonnement niet geldig is. Of reizigers kiezen voor de Intercity Direct waar een toeslag geldt. Die kost voor een enkele reis 2,90 euro of 1,74 euro tijdens daluren als deze wordt aangeschaft bij de toeslagzuil. De toeslag kan ook aan boord gekocht worden voor 10 euro.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In Groningen, Drenthe en Overijssel geldt maandag code geel omdat er kans is op gladheid door sneeuw, meldt het KNMI. De weerwaarschuwing is van 08.00 tot 15.00 uur van kracht.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "In steden die helemaal niet zoveel verschillen van Amsterdam worden migrantenkinderen opgepakt, van hun ouders gescheiden en gevangengezet." Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema tijdens de jaarlijkse Nationale Holocaust Herdenking bij het Spiegelmonument in het Wertheimpark in Amsterdam.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - "Een stuitende uitspraak van iemand die de feiten niet kent", zo noemde Dick Berlijn in WNL op Zondag de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat troepen uit andere NAVO-landen de frontlinie schuwden in Afghanistan. De voormalige Commandant der Strijdkrachten is er "echt boos om". Volgens hem is "totaal het tegenovergestelde" waar.
9 uur geledenASSEN (ANP) - De materiële schade die het Drents Museum opliep als gevolg van de kunstroof van een jaar geleden bedraagt ongeveer 250.000 euro. Een woordvoerder van het museum bevestigt zondag berichtgeving hierover door RTV Drenthe.
9 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft een smogwaarschuwing afgegeven voor de noordelijke helft van het land, meldt het instituut zondag. Het gaat om smog door fijnstof.
9 uur geledenKESTEREN (ANP) - Op een bedrijf met kippen in het Gelderse Kesteren is vogelgriep aangetroffen. Ongeveer 44.000 kippen worden hierom afgemaakt, meldt het ministerie van Landbouw.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66, VVD en CDA zijn "echt heel ver" met de afspraken over de financiën, meldt D66-leider Rob Jetten na onderhandelingen die tot in de nacht duurden. "Maar het is helaas nog niet helemaal af." CDA-leider Henri Bontenbal had goede hoop dat het zaterdag zou lukken. Dat lukte niet, maar hij denkt dat zondag mogelijk is.
20 uur geleden