Rouwbanden en minuut applaus voor Pelé in Premier League
LONDEN (ANP) - Engeland staat bij de voetbalwedstrijden van dit weekeinde in de Premier League stil bij de dood van Pelé. Alle spelers en scheidsrechters dragen rouwbanden en voor de aftrap wordt een minuut geapplaudisseerd voor het Braziliaanse voetbalicoon, die donderdag op 82-jarige leeftijd overleed.
In de Spaanse competitie La Liga, die donderdag weer werd hervat na het WK in Qatar, wordt voor alle wedstrijden een minuut stilte gehouden. In Frankrijk vond donderdagavond ook al een eerbetoon aan Pelé plaats en in de Australische voetbalcompetitie gaat dat eveneens gebeuren. De Braziliaan is de enige voetballer die drie keer het WK won, in 1958, 1962 en 1970.
De KNVB heeft nog niet bekend gemaakt of komende week ook in Nederland bij de hervatting van het seizoen wordt stilgestaan bij de dood van Pelé. Toen Diego Maradona ruim twee jaar geleden overleed, werd voor alle wedstrijden in de Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie een minuut stilte gehouden.
Meer uit Voetbal
BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
5 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
6 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
17 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
19 uur geleden