Rouvoet aan de slag als voorzitter GGD
DEN HAAG (ANP) - André Rouvoet is de nieuwe voorzitter van de koepelorganisatie van alle GGD’en en GHOR-bureaus in Nederland. De voormalig leider van de ChristenUnie begint 1 juli aan zijn nieuwe functie. Rouvoet is de opvolger van Tonny van de Vondervoort.
"Publieke gezondheid en veiligheid worden steeds belangrijker. Het gaat daarbij om de gezondheid en veiligheid van vandaag, maar veel meer nog om die van morgen. En niet van één individu maar van een hele bevolking. Daar zetten de GGD’en en GHOR bureaus zich dagelijks voor in. Hoe belangrijk dat werk is, is de afgelopen periode, tijdens de coronacrisis, natuurlijk nog duidelijker geworden", zegt de 58-jarige Rouvoet, die in september vertrok als voorzitter van Zorgverzekeraars Nederland.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.
8 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een steekpartij in een woning in de Laanzichtstraat in Rotterdam is een man zwaargewond geraakt. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het 38-jarige slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is sinds zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
10 uur geledenDE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.
21 uur geleden